Rinnavähk?

#1
Ma mingi kaks aastat tagasi avastasin ,et mul on kaenlaall ovaalne muna. Ma hakkasin paanitsema, et mis see see on, äkki vähk. Lõpuks kuskilt raamatust leidsin ,et kaenlall paiknevad lümfisõlmed. Jäin rahule. Nüüd kahe aasta möödudes avastasin selle uuesti. Hakkasin jälle hirmsaid asju kahtlustama. Ühe kaenlaall on ,aga teise kaenlaall pole tunda, väga harva. Selle pärast hakkasingi muretsema. Kas peksin kellegagi rääkima?
P.S. olen 14 aastane.
Olen rahustanud end sellega, et nii noortel on väga väike võimalus vähki jääda. Äkki on probleem milesgi muus?

#2
Selles suhtes võid rahuneda, et rinnavähi sümptomiks muidugi ei saa olla KAENLA ALL asuv muna. Arvatavasti sinu oletus sellest, et tegemist on kõvastunud lümfisõlmega, on õige. Aga sellest tekkib kohe küsimus, miks ta on kõva. Lümfisõlmesid on küll inimese kehas mitmel pool, ja üks koht, kus neid palju on, on kaenla all, aga normaalselt lümfisõlmed ei peaks kõvad olema. Nii et arsti juures käimist soovitaks sulle ikkagi. Aga vähk unusta kohe ära, ma peaaegu julgen sulle lubada, et vähk ta pole.

...

#3
Aga ta ei ole kõva, pigem pehme. Ja ma olen lugenud, et suurenenud lümfisõlmed võivad olla vähi tunnuseks. Mul on üks tunda, aga teine ei ole.
Aga aitäh vastamast! Mul hakkas kohe kergem:)

#4
Lümfisüsteemi ülesandeks on ju kehavedelikke puhastada, nagu filtreerida, enne kui nad segunevad verre. Paistes lümfisõlm tähendab seda, et kuskil on midagi, mida tuleb puhastada, kas või põletik sõrme otsas. Aga teine võimalus on, et sa praegu arsti juurde ei lähe ja ainult vahetevahel jälgid seda punnis lümfisõlme. Võibolla kaob ta ka iseenesest.

#7
Mul läks paar aastat tagasi see kõrvatagune lümfisõlm täielikult paiste. Hästi suur oli, valus ka.
Läksin arsti juurde ja perearst ei olnud varem sellist asja näinud. :D
Saatis mu hambaarsti juurde, et äkki on kuidagi hammastega seotud.
Niisiis, läksin arsti juurde tagasi, sest hambaarst ei avastanud midagi.
Perearst saatis mu Tartu. Seal tehti mulle ultraheli ja õnneks mingit põletikku ei olnud. Mulle kirjutati antibiootikumid ja mõne aja pärast lümfisõlm kahanes. :)
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”

cron