Tahetakse kodust välja visata.

Hei.

Olen 17 aastane neiu. Kodus on koguaeg mingi tüli vanematega vōi siis vanema vennaga. Mitte keegi neist ei taha et ma kodus oleks ja kui lähen ära paariks päevaks tuleb jälle kisa et miks kodus ei ole.
Nimelt pikemat aega ähvardatakse välja visata kas siis sõnadega või juba füüsiliselt ja noh kui ma ikka lähen kodust ära siis kaua ma kusagil ei saa olla nt sõprade juures vms. Endal on ebamugav ja tean ise ka et häirin inimesi. Lastekaitset ma ei usalda kuna nendega ennegi olen proovinud rääkida keegi ei kuula jne. Tööd on raske leida sest keegi ei soovi alla 18 eriti ja väga rasket tööd ma ka teha ei tohi.. ei tea isegi kelle poole pöörduda.

Re: Tahetakse kodust välja visata.

Tere

Hea, et ei jäänud üksi oma murega!

Milles see tüli täpsemalt seisneb? Mis täpsemalt on see, mis neid häirib?

See, kui kodust eemal olles tekib kisa, et miks ära oled, on minule natuke märk sellest, et nad tegelikult hoolivad ja muretsevad Su pärast. Ehk siis ka oma osa mõtete kehval väljendamisel.

Kuida Sul suhted ülejäänud sugulastega on? Vanaema, vanaisa, tädid-onud, ...?

Kui kodus väga ebamugav olla, siis variant on ka kuskile ühiselamuga kooli õppima minna. Käid vist keskkoolis? Noarootsis peaks olema õpilaskoduga kool, Tartu kandis Nõo'l. Aga selleks aeg natuke hiline vist. Võib muidugi suhelda koolidega.

Rahulikku meelt!
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Re: Tahetakse kodust välja visata.

Tere!

Eks see mõnes mõttes ole ka vanusega kaasaskäiv probleem, et vastandutakse vanematele ja pingeid tekib rohkem. Tõenäoliselt kui kunagi juba oma elu peal oled, suhted paranevad. Praegu võib see sulle küll uskumatu tunduda, aga tavaliselt nii on.

Tahtsin tuua sama välja, mis Bucerus, et see, kui kodust ära oled ja vanemad ikkagi otsivad, et kus oled, näitab, et nad tegelikult ikkagi hoolivad. Vahel ei osata seda välja näidata, ja kui pingeid palju, siis ei oskagi seda endalegi teadvustada - et tegelikult ju ikkagi armastan oma lähedasi. See võib olla mõlemapoolselt nii.

Kas sa käid muidu koolis? See on tõsi, et tööd on raske leida, ja kui praegu kooli pooleli jätad, siis tööalaseid valikuid on sul ka tulevikus tunduvalt vähem. Selles osas oleks mõistlik vanematega ikkagi nii kaua elatud saada, et elementaarne kooliharidus (gümnaasiumi- või kutseharidus) käes on. Jah, see võib tunduda praegu korralik väljakutse, aga tulevikus, kui sul tänu sellele haridus on, tänad end.

Edu!
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”