Ma ei tea mida teha

Tere! Olen 18-aastat vana ning mul on söömishäire, depressioon ja ärevushäired. Pidin 2018 sügisel nende asjade päras koolist ära tulema. Olen nüüd proovinud tegeleda nende kõigega ja olen abi ja tuge saanud ka kaks korda haiglast söömishäirete osakonnast. Otsustasin et jätkan oma pooleli jäänud õpinguid selle aasta sügisel õhtukoolis, sest ma ei taha kooli pooleli jätta ja ma ei taha vanematele pettumust valmistada, kuid ma ikka ei tunne, et ma suudaksin seda teha. Mu vaimne tervis ei ole korras, mu söömine pole okei, see tekitab veel madala enesehinnangu, enesetapu ja enesevigastus mõtted, ma ei käi kodust väljas peaaegu üldse sest ma ei taha et keegi mind ja mu keha näeks, samuti ma kardan inimestega suhelda. Ma olen väsinud enamus päevast. Magan päeva keskel mitu korda ning mu ema saab minu peale juba sellepärast vihaseks. Mul pole motivatsiooni ega energiat midagi teha. Ma ei suuda keskenduda, olen proovinud kodus iseseisvalt õppida, kuid ma ei suuda. Sihuke tunne nagu pea oleks mõtteid täis, kuid need mõtted on nagu tühjad. Põhimõtteliselt nagu miljon mõtet käib peas ringi ja ma proovin haarata et ühest kinni saada aga need liiguvad liiga kiiresti. Kokkuvõttes ma lihtsalt vihkan ennast, ma olen üks läbikukkumine ja mul pole mingit tähtsust. Ma ei tea mida teha sest ma tean et ma ei saaks koolis hakkama kuid ma ei taha oma vanematele pettumust valmistada. Aga ma lihtsalt ei suuda.

Re: Ma ei tea mida teha

Tere

Õige, et kirjutad ja jagad muret.

Igati õige on kooli lõpetamise nimel tegutseda kuid samas tuleb ka mõista, et kui taustsüsteem selleks pole korras, ei pruugi sellest liiga palju head välja tulla. Kui ütlesid, et oled juba olnud haiglas selle teemaga, siis kas Sul on endiselt kontakt mõne arstiga? Mul tundub, et hea oleks Sul arstidega kõigepealt muud asjad korda saada.
Mida viimati arstid ütlesid, kui haiglast lahkusid?

Üks mõte ka veel - Õpingute osas kui tunned, et pole veel päris valmis, võid uurida ka, et äkki teha osakoormusega. Rahulikumas tempos? Aeg küll pikeneb aga vähemalt koormus ehk parem?

Võid ka kirjutada siia: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/

Igatahes suhtle ning räägi! Kõige hullem see, kui jääd täiesti üksi oma mõtete-muredega.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”