Palun aidake, olen mures

Tere, olen 13 ja mul hakkasid päevad kuu tagasi vist, igastahes on mul juba 2x päevad olnud. Mõlemad korrad 5/6 päeva. Nüüd eelmine nädal hakkasid jälle päevad ja kestsid 9 päeva. Siis oli kaks päeva vahel hakkasid uuesti päevad (ehk ss täna) Äkki see võib olla Polütsüstiliste munasarjade sündroom :o. Ja ema on töö reisil ei saa temaga ka rääkida, mdea kas julgeksingi. Kas keegi oskab aidata? Nõu anda?
Aitäh ette juba

Re: Palun aidake, olen mures

Tere

Hea, et jagasid muret.

Kas verekogused on olnud pigem väikesed?

Ma saan aru, et tegu Sinu üleüldse esimeste päevadega nüüd kuu aja jooksul? Paraku esimene aasta-kaks on hästi tavaline, et päevad ongi väga ebaregulaased. See võtab aega, et nad hakkakski normaalselt käima. Mõnel ei tekigi regulraasust.
Seega ma arvaks, et see on kahjuks normaalne.

Võid ju oodata ära, kas need praegused päevad lõpevad ära norm ajal. Kui kohe pärast lõppu tulevad jälle uuesti päevad otsa, võid naistearstile konsultatsioonile minna. Nagunii ka kui soovid, võid naistearstile konsultatsioonile minna, ega see halba ei tee igal juhul.

Aa praeguse ebaregulraasuse kasuks räägib ka see, et ekstreemsed temperatuurid võivad ka mõjutada menstruatsiooni.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”