Gümnaasium

Tere!

Ma ei olnud päris kindel mis teema alla seda panna aga mul on küsimus. Nimelt ma tahaksin teada et kas eestis oleks ka võimalik gümnaasiumi või kutsekooli aasta varem lõpetada.
Sest ma olen väga palju mõelnud ja tahaksin tulevikus minna kahte ülikooli ja ülikooli lõpetadas ei tahaks teistest mingi 5 aastat vanem olla.
Loodan et oskate vastata-Barbie💕

Re: Gümnaasium

Eks mõnel geeniusel on selliseid asju lubatud jah.

See, et ei tahaks ülikooli lõpetades teistest 5 a vanem olla - kas mõtled teisi tudengeid? Need pole pm mitte kunagi samas vanuses, vaid kursused koosnevadki erivanuselistest. Mul olid magistris nii umbes 22-55-aastased, bakas mõlemal erialal üsna sarnane lugu. Normaalne on eriala õppima hakata igal ajal, mitte vaid kohe pärast gümnaasiumit. Vali ikka eriala, milles kindlam oled - su mõtted ja soovid võivad õpingute jooksul veel päris palju muutuda. Kui praegu alles gümnaasiumisse minemas oled, siis isegi ülikooli mineku ajaks võivad su soovid juba muutunud olla, rääkimata sellest ajast, mil kõrghariduse kätte saad.

Edu!

Kutsekooli vaevalt.

Gümnaasiumis vist mingi eriti tarkade värk kus kõik ingliskeeles. 2a oli see vist.. nimetust ei oska öelda.

Ülikoolis on 19-50+ rahvas. Kõigil savi vana sa oled. Peasi meeskonnamängija!
Kui sa just enda identiteeti avalikuks teha ei julge, siis ära mind rohkem maini ja mulle kirjuta, aitäh. ©boyjoy

termomeeter kirjutas:
16 Apr 2019, 23:40
Eks mõnel geeniusel on selliseid asju lubatud jah.

See, et ei tahaks ülikooli lõpetades teistest 5 a vanem olla - kas mõtled teisi tudengeid? Need pole pm mitte kunagi samas vanuses, vaid kursused koosnevadki erivanuselistest. Mul olid magistris nii umbes 22-55-aastased, bakas mõlemal erialal üsna sarnane lugu. Normaalne on eriala õppima hakata igal ajal, mitte vaid kohe pärast gümnaasiumit. Vali ikka eriala, milles kindlam oled - su mõtted ja soovid võivad õpingute jooksul veel päris palju muutuda. Kui praegu alles gümnaasiumisse minemas oled, siis isegi ülikooli mineku ajaks võivad su soovid juba muutunud olla, rääkimata sellest ajast, mil kõrghariduse kätte saad.

Edu!
Ma nõustun esimese poolega, endalgi oli magistris ca 50-aastaseid. Millega ma aga ei nõustu on see, et pingsalt valige eriala - tundub hea idee, aga tihti ei tööta, selle tõid ka ise teises pooles välja (mõtted võivad muutuda).

Minu jutu point on see, et valige erialad välja ja minge esimesel võimalusel, siis saate soovide muutumise korral vabalt järgmisesse edasi liikuda ja aega ei lähe lihtsalt planeerimisele. Eriala vahetamises pole midagi hullu, saate suurema silmaringi ja ka tutvusi. Planeerimisest pole niikuinii palju kasu kui te erialaga täpsemalt kursis ei ole, seega, kes te seda loete ja koolis ei käi: minge kooli kohe, esimesel võimalusel.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Vulkaanipurse kirjutas:
16 Apr 2019, 23:43
Kutsekooli vaevalt.

Gümnaasiumis vist mingi eriti tarkade värk kus kõik ingliskeeles. 2a oli see vist.. nimetust ei oska öelda.

Ülikoolis on 19-50+ rahvas. Kõigil savi vana sa oled. Peasi meeskonnamängija!
Mõtled International Baccalaureate õppekava? Ta kestab jah 2 aastat, 11. ja 12. klass. Kuid 10s klass tuleb siiski ka läbida.

Igatahes.
Ma soovitaks ka pigem ülikoolis teha rohkem korraga kui tunned, et jõuad. Saad ju alati võtta aineid rohkem ja teha ette.

Ning nõustun eelmistega selles, et vanus ülikoolis küll teemaks pole. Ülikoolis väga erinevad vanused koos
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Tee oma keskastme õpe läbi nii nagu ikka. Sa jõuad kahtlemata enda meelt muuta veel sada ja üks korda selle suhtes, mis sa mingiks eluaastaks saavutada loodad. Ülikooli minnes võid end lõhki õppida, seal ei takista sind keegi. Nähtavasti, aega on, hoolitse selle eest, et sul on hinded korras ja ole eeskujulik kodanik.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”