...

Tere. Ma olen 13, ja mulle tundub et ma olen bi-seksuaal. Ma olen sellest rääkinud vanematega, nemad ei oska midagi selle peale õelda. Koolis kiusatakse mind sellepärast. Mul on enesetapumõtted tänu sellele (loodame, et midagi halba ei juhtu). Kuidas ma saaks sellest kiusamisest lahti ja õelda, et see on normaalne?
elu on kest, mis tühjeneb kiiresti

Re: ...

ma ka ei oskaks midagi vastata, kui mu 13 aastane laps ütleks mulle, et on bi.
miks üldse koolis sellist asja kuulutada? loogiliselt ei järelda ise, et selliste asjade pärast kiusatakse, eriti selles vanuses? tbh kool on küll viimane koht kus seda kuulutada.
kiusamine vajub ise mingi ajaga ära, kui mitte välja teha sellest. aga no issand küll, koolis kiusatakse iga erinevuse pärast ja ega sa ise jah olukorda paremaks ei teinud.
everyone's gonna die and no one's gonna remember you

hatred kirjutas:
06 Jaan 2019, 19:07
mul on klassis sõber, samasugune , miks teda ei kiusata? proovi seletada.
no kust ma tean, ei käi ju sinuga samas klassis. võib-olla rääkis, et ta on bi, teistele teistmoodi, mitte tunni ajal hõigates. olen aus, ma vaataksin ka sinu poole viltu, kui peaksid tunni ajal seda kuulutama. omaette sõpradele öelda on jumala ok, aga jah, sa oleksid võinud selle asja korralikult läbi mõelda.
14N
uued tutvused on alati teretulnud:)

Ega see teie tänitamine siin enam samuti olukorda paremaks ei muuda. Võiks proovida lahendusi parem välja pakkuda.

Kui su klassikaaslast sama asja pärast ei kiusata, siis püüa analüüsida, mis on teie kahe käitumises ja olekus erinevat. Suure tõenäosusega peitub vastus selles. Kas oled kiirelt ärrituv? Kas selgitad kiusajatele oma olukorda iga nende ütlemise peale ja püüad neile selgeks teha, et nad eksivad? Nad võivad toituda su energiast ja reaktsioonidest, samas kui see teine klassikaaslane pole neile kunagi reageerinud ja seetõttu ei näe kiusajad pointi ka teda torkida, et on näha, et see bi on chill.
Proovi olla "suva" ja mitte ärrituda ning kui see ei toimi, räägi mingi aja pärast klassijuhatajaga ning palu abi. Minu norimine lõppes põhikoolis ära sellega, kui rääkisin klassijuhatajale ja tema omakorda rääkis kiusajatega.

Veidi aegunud ehk, kuid lisan omalt poolt siiski mõtteid:
Minul vedas, et mu vanemad aitasid mind kiusamise osas. Nad nimelt kutsusid kokku kiusaja ja tema vanemad, ning rääkisime pere pere vastu. Kuna kiusaja vanemad olid mõistlikud, siis nad tegid lapsele selgeks, et kiusata ei tohi. Siis võtsid mu vanemad uue kiusaja ja tema vanemad ette jne. Mõned peamised kiusajad lõpetasid ja ülejäänud ei algatanud ka.

Kindlasti on vaja tuge ja sõpru, kes ei vahetaks poolt. Kui klassikaaslane sind koolis kiusab, aga pärast kooli on sõber, siis tema ei loe piisava sõbrana, et ta sind aitaks. Väljaspool kooli olevad sõbrad saavad palju aidata. Räägi neile ka oma olukorrast ja küsi ka neilt abi ja mõtteid.

Üks peamisi asju, mida meeles pidada, on see, et kiusajad ei kiusa sind sinu seksuaalsuse pärast, vaid kuna nad tahavad näha sinu reaktsioone. Neil on põnev näha, kuidas sa nutad, vihastad, karjud või püüad neid ignoreerida. Kui nad sinu seksuaalsuse norimise ära lõpetavad, võib juhtuda, et nad hakkavad sind nimetama paksuks, lolliks, haisvaks, koledaks või millekski muuks. Ja ka seda ei mõtle nad SINU kohta, vaid nad lihtsalt püüavad leida midagi sellist, mis sind reageerima paneb. Kuigi see ON väga vastik ja raske, siis ära ise end iial ebanormaalseks, koledaks või millekski muuks pea. Nad ei mõtle tõsiselt, et "sa pole normaalne". Nad lihtsalt ütlevad seda, kuna see mõjub. Aga sa oled normaalne, ja sa pole kole, paks ega midagi muud säärast. Püüa neid mitte uskuda!
Vasta

Mine “Homoseksuaalsus.”