Buliimia?

Tere!
Mul on tekkinud viimasel ajal kahtlus, et mul võib olla buliimia, aga ma ei ole selles kindel. Googeldasin buliimia kohta ja tuli välja, et mul on kõik niiöelda “sümptomid”. Minul on toidu välja oksendamise alternatiiviks näljutamine. Kõik algas süütust dieedist, et kaalu kaotada. Sain selle dieediga ka hakkama, aga septembri algusest muutus mu toitumine selliseks, et ma suudan paar päeva dieedil olla (ehk siis nälgida) ja siis ma “murdun” ja söön endale suure koguse toitu sisse. Ma ei saa neid söömishetki ja seda, kui ma palju ma söön kontrollida. Lihtsalt ajan kõike võimaliku endale sisse. Peale seda tekivad mul süümekad, et ma sõin ja sellele järgneb 1-3 päevane nälgimine.
Kindlasti ei ole see normaalne toitumine.
Sellega seoses tekkis mul küsimus- kas mul on võimalik minna psühholoogi juurde ka ilma vanema teadmatta? (Olen alaealine.)
Aitäh kõigile vastajatele!

Re: Buliimia?

Dieet ei tohi olla näljutamine!! Sinu toitumine peab olema tasakaalustatud ja mitmekülgne, eriti alaealisena. Lisaks võivad nägimisest tekkida päris koledad probleemid maoga. Sa peaks hoopis sööma palju värsket ning proovima hoiduda liigsest rasvast ja suhkrust. Ent, kõik ära keelates teed asja hullemaks. Minu puhul on toiminud see, kui olen lubanud iga päev midagi head ja mõnusat, ent mitte eriti rohkem. Lisaks võid enne söömist proovida juua vett, see ei lase sul meeletult midagi sisse vohmida. Aga, ära joo ainult vett!!
Minuteada on olemas lehekülgi, kuhu saad täitsa ise ja vanemate teadmata kirjutada. kliinik.ee vist peaks üks olema, aga ma pead ei anna.
Aga ole tubli ja armasta oma keha ning hoolitse ta eest!
pea püsti ja edasi!

Mixmina kirjutas:
12 Okt 2018, 22:51
Dieet ei tohi olla näljutamine!! Sinu toitumine peab olema tasakaalustatud ja mitmekülgne, eriti alaealisena. Lisaks võivad nägimisest tekkida päris koledad probleemid maoga. Sa peaks hoopis sööma palju värsket ning proovima hoiduda liigsest rasvast ja suhkrust. Ent, kõik ära keelates teed asja hullemaks. Minu puhul on toiminud see, kui olen lubanud iga päev midagi head ja mõnusat, ent mitte eriti rohkem. Lisaks võid enne söömist proovida juua vett, see ei lase sul meeletult midagi sisse vohmida. Aga, ära joo ainult vett!!
Minuteada on olemas lehekülgi, kuhu saad täitsa ise ja vanemate teadmata kirjutada. kliinik.ee vist peaks üks olema, aga ma pead ei anna.
Aga ole tubli ja armasta oma keha ning hoolitse ta eest!
Olen vägagi teadlik sellest, kuidas peab ja on tervislik toituda. Söömishäire probleem seisnebki selles, et ma ei saa kontrollida seda, mida ja kas ma söön. Minu puhul ma ei saa kontrollida kui palju ja mida ma nendel binge-eatimis hetkedel söön. Ja peale seda näljutamse üle kontroll puudub samamoodi.
Uurin kliinik.ee-d, aitäh :)

Tere!

See on juba suur asi, et sa abi otsid!

Tsüklist väljatulemiseks on alustamiseks hea teada 2 asja:
1. Sa tegelikult suudad peatuda, ükskõik kus sa oma Binge-staadiumis ka ei oleks - pärast esimest ampsu, pärast 150, vahet pole. Sa suudad oma käsi ja jalgu kontrollida, eks? See ei pruugi olla lihtne, aga iga asi jääb lõpuks seisma, kui talle hoogu mitte anda. Sel peatumise hetkel tuleb pähe tavaliselt hulka vastukäivaid mõtteid - kuidas nendega toime tulla, selles saabki sind psühholoog/psühhoterapeut aidata.
2. Ja teine asi - pärast söömahoo lõppemist mitte kukkuda enesesüüdistuste lõksu. Sisuliselt see on endale andeksandmine. Juhtus mis juhtus, ma ei hävita end vähemalt oma mõtetega, vaid alustan järgmisel hetkel puhtalt lehelt. See mõtteviis vajab kindlasti ka harjumist, aga see aitab sind edasi, kui ülearune süütunne sind enam ei aita, vaid sunnib sind kahe äärmuse vahel pendeldama.
Aga psühholoogi (kõige parem kliinilise psühholoogi) juurde minna on hea mõte.

On olemas selline koht nagu Talinna Laste Vaimse Tervise keskus.

Alustada võid ka oma perearstist, kes ei ole küll psühholoog, aga temalt peaksid saama samuti soovitusi ja suunamisi, kelle juurde edasi minna.

Jõudu sulle ja ära lükka otsustamist, kelle juurde minna, edasi :-) !
Vasta

Mine “Toitumine”