Kuhu suunale gümnaasiumis?

Hei, foorumiraffas!

Talutavat esimest koolipäeva kõigile! Olen 9. klassis poiss ja tahan oma kooli gümnaasiumisse jääda, selles olen kindel. Aga ma ei tea millist suunda valida: kas reaal -, humanitaar -, või riigikaitsesuund. Ise tahaksin riigikaitsesse minna, sest see tundub põnev ja ma olen mõelnud karjäärile kaitseväes. Vanemad on juba riigikaitsesuunale täiega vastu, tahavad, et ma reaalsuuna valiksin.
Endast ka siis pisut - kogu senise koolitee olnud neljaviieline, vahel harva on mõni kolm ka sisse lipsanud. Sportlik ja pealehakkaja tüüpi. Purjetan ja olen noorkotkas.
7. klassis tuli uus matemaatikaõpetaja, tunnikord oli olematu ja eks läks eelmise aastaga võrreldes pisut raskemaks ka, aga hinded kukkusid ja hakkasin eraõpetaja juures käima. Emale kirjutas, et ma olen andekas jne, aga see ei kajastu kusagil. 8. klass läks emamvähem normaallselt. Sellised lood siis matemaatikaga. Teiste reaalainetega pisit parem läbisaamine.
Eesti keele ja kirjandusega saan hästi läbi, kirjutada oskan ja ühtlaselt viied reas. Keeled on ka toredad.
Ma ei tea üldse mis tööd ma teha tahan ja mu vanemad on arvamusel, et riigikaitsesuund paneb kõik või enamuse valikuid ülikoolidesse sisse saada kinni. "Akadeemilistele aladle" Ema tahab, et ma hakkaksin füsioterapeudiks, aga ma ausalt ei näe ennast edaspidi ülejäänud elu kedagi kõndima õpetamas vms. Tahaks mingit aktiivset soovitatavalt välitingimustes tööd, kus oleks põnevust ja saaks erinevaid probleeme jooksvalt lahendada, mäkaiverit teha. Oskate sellist ametit soovitada? Võibolla peaksingi reaali minema, et kõigele tugev põhi saada, samas matemaatika ei aja absoluutselt kõvaks. Ühesõnaga, mis suunale soovitate minna ja hästi armas oleks, kui mõnda ametit soovitada oskaksite :)

Re: Kuhu suunale gümnaasiumis?

Tegelikult ei ole gümni suunavalik just megaoluline. Nt mu tuttav valis gümnis meditsiinisuuna, aga ülikooli läks hoopis klassiõpetajaks õppima. Soovitan muidugi reaali, sest isegi õpin selles ning sul on võimalik ka selle pealt edasi kaitseväkke karjääri tegema minna.
Lõpuks loeb aga ju ikkagi sinu otsus, seega räägi vanematega rahulikult läbi ja ma usun, et te jõuate kokkuleppele, suunavalikuni on veel u pool aastat aega. :)

Re: Kuhu suunale gümnaasiumis?

Kokkuvõttes ei ole tõesti suurt vahet, mis suuna valid. Jah, teatud erialadele sisse saamiseks on vaja seda laia matemaatika eksamit, näiteks, aga see, milliseid valikaineid sul rohkem või vähem on, ei määra suurt midagi. Vali huvi järgi. Ei pea sa praegu 9ndas mingit tulevast eriala ära otsustama, tihti ei tea gümnasistid gümna lõpuski, mida teha tahavad, vaid hakkavad alles pingsalt mõtlema ja katsetama. Edu!
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”