Komedoonid

Tervist, loodan, et on õige koht kuhu see teema tekitada, kuna ma kõige suurem kirjamees ei ole, siis andke andeks kui mõne lause lauseehitus on kehv.
Nimelt, olen hädas komedoonidega (mustpead), näo-, rinna- ja õla piirkonnas. Komedoonide tekkimisele ilmselt suuresti kaasa periood minu elus, kus pesin ennast üsna harva, mõnikord isegi korra kahe nädala jooksul. Hetkel käin duši all üle päeva ning nägu pesen vähemalt kolm korda päevas, sooja vee ja seebiga. Näonahk muutub rasuseks paar tundi peale pesemist. Olen üritanud neid välja pigistada, mõned tulevad, mõned mitte. Olen kuulnud, et iseseisvalt sellega tegeleda (ilma spetsiaalsete vahenditeta) on endale karuteene tegemine, seega olen püüdnud seda vältida ning komedoone on liialt palju + kohtades, kus ise ligi ei pääse.
On kellelgi soovitusi, mida teha, kuidas lahti saada, mõni ravim, kreem..?

Tänud ette, kena päeva jätku.
Vabandust loperguse teksti pärast.

Re: Komedoonid

mge kirjutas:
12 Aug 2018, 17:43
Näonahk muutub rasuseks paar tundi peale pesemist. Olen üritanud neid välja pigistada, mõned tulevad, mõned mitte.
Kui sul kinniseid komedoone (igasuguste akne vastaste kreemidega veidi raske/pea võimatu jagu saada), oskuslikult tuleb punne tühjaks lasta, kõige efektiivsemalt oskab kosmeetik neid punne mehaaniliselt puhastada, võid kosmeetiku juures käia.
💚💜💚💜

Re: Komedoonid

mge kirjutas:
12 Aug 2018, 17:43

Hetkel käin duši all üle päeva ning nägu pesen vähemalt kolm korda päevas, sooja vee ja seebiga. Näonahk muutub rasuseks paar tundi peale pesemist.
Päevas piisab maksimaalselt 2 korrast näo pesemiseks, hommikul kohe peale ülestõusmist ja õhtul enne magamaminekut.
Kui liiga tihti (3 või enam korda päevas) nt nägu pesta, siis sa pesed maha ka naha oma loomuliku rasu, see ärritab nahka. Liiga tihe (näo)naha pesemise tagajärel ärritunud nahk. (sagedane pesemine eemaldab nahalt kaitsva rasu ja mikroorganismid, mille tõttu võib nahk kuivaks muutuda ja sinna satuvad kergemini kahjulikud bakterid ja viirused, mis võivad nahaärritust ja –haigusi tekitada)
💚💜💚💜
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”