Unine unetus?

Heihei, mul on viimased umbes nädal aega olnud täielik mure unega ja unetusega. Kõik käib nagu kellavärk - iga õhtu umbes 20 aeg tekib kohutav uni ja see väsimus on üpris füüsiline ehk silm ei püsi nagu lahti ja keha vajuks ka hea meelega läbi voodi. Aga magama ei jää. Ja olegi hirmus unine niikaua kuni täielikult uneaeg tuleb ehk kõik pere läheb ka magama jne plapla ehk umbes kell 23. Ja nii kui voodisse lähen ja 2 minutit üritan magama jääda, siis automaatselt on uni läinud ja enne 1 magama ei jää. Unerežiim viimane kuu aega olnud, et 23 voodisse ja 10 ärkan (et tööle minna). Ehk kellelgi mõne mõte, kogemus, idee jagada? Helistasin täna perearstile ka, aga teda polnud ja perearsti õde palus homme helistada. Googlest ei leidnud ka, et kellegi oleks sama probleem olnud.
Ehk
Täiesti lambist tuleb iga õhtu 20 - 23 umbes kohutav väsimus, aga magama ei jää. Minu tavaline päevakava pole füüsiline seega nö “päevast väsinud” ega tööst väsinud olla ei saa.

Kui kirjavead või apsakad on, siis sorry, ei viitsi uuesti läbi lugeda lol aitäh
Supercalifragilisticexpialidocious

Re: Unine unetus?

HEihei ma ei leidnud sobivamat postitust kui see. Mul on ka probleemid unega ja väga tõsised. Kõik on tulnud depressioonist ja kõik aga see on üle käte läinud. Nimelt jään ma alati hommikul 4-6 aegu magama, arstid topivad mulle igasuguseid unerohte aga nende mõju enam ei toimi. Olen suurendanud isegi kogust kahelt neljale aga ei mingit toimet. Olen pproovinud rahustavaid teed ja muud sellist. isegi mediteerinud aga mitte kui midagi. Mõnikord olen ma nutnud end magama aga see uni kestab ka 2-3 tundi. Äkki teie oskate mulle anda nõu ja kuidagi teist moodi kui need unerohud.

Re: Unine unetus?

Sa magad 1-10? 10 tundi...ma ei näe üldse probleemi 😀 saaks ma terve öö magada ma oleks vist hoopis teine inimene.
Mulle jääb mulje, et kehaliselt on üleväsimus ja siis see uni ei tulegi kuigi tegelikult peaks. Keha väsitamiseks pole füüsilist vaja. Piisab vaimsest pingest. Stressist. Anything.
Miks sa und vaid 2 minutit ootad? Ma ootan vahel 2- 3 tundi voodis silmad kinni kuna ajutegevus on väga aktiivne.
Ma ei soovitaks mingeid unerohte tarbima hakkata, vaid proovida leida lahendus kehale ja mõelda mis ta sulle öelda tahab. Arstiga ikka tasub konsulteerida sest kunagi ei tea kuna on tegemist mõne tõsisema haigusega.

Kõige parem on end magama õppida panema. Alguses on raske aga see on puhas mõttejõul käiv tegevus. Sügav madal hingamine. Mõtetegevus peab olema madalal sagedusel ja ringi uitav.
Be so focused on your growth that everyone else’s business is irrelevant
Vasta

Mine “Igapäevaelu probleemid”