Palun abi!

Niisiis avastasin 8 kuud tagasi enda parempoolse munandi pealt kühmu (kühmu?) Päevas vähemalt korra on munandil valus mis liigub edasi põite, kõhtu ja alaselga. Ma võtsin siis julguse kokku ja läksin arsti juurde, rääkisin talle ära ja ta ütles, et see on normaalne asi ja selle nimi on “munandimanus”. Ma rääkisin ka teistest valudest kuid neile ta vastust eiandnud. Seega olin enamvähem rahul. Kuid ikkagi nüüd mõned tunnid hiljem piinab mind teadmine mida ma internetist lugesin. Lugesin, et munandivähi sümptomid on seljavalu, põie valu ja kühm munandil mis võib suureneda koos munandiga, paistetama minna ja kivikõvaks muutuma. Minul on nendest ainult selja ja põievalu. Siis ma lugesin üleüldiselt vähi kohta ja sümptomid olid, kopsuvalu, seljavalu, lümfisõlmede paistetamine. Nüüd ongi see hetk kui ma tahaks teilt abi, et kas uskuda arsti ja mitte muretseda? Kui ei siis mida edasi teha?

PS: Olen 13-aastane.

Ette tänades!

Re: Palun abi!

Arvan, et arsti hinnang on pädev ja seda tasub usaldada. Kui väga muretsed, võid igaks juhuks ka teise arsti arvamust küsida, kui sul on võimalik leida teine meestearst, kelle juurde aja saad. Kirjelda talle, mile pärast muretsed, mis tunnuseid kahtlustad jne, eks ta saab rahulikult selgitada, kas on põhjust muretseda.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”