Pikkus...UGHH

Tere ole 13 ja lähen 7 klassi olen tavaline Võru üdruk.Minu mure seisneb minu pikkuses.. Ma olen 13 ja 148 cm pikk? kase on normaalne? Ja ma meeldin mõnele poisile aga nagu siis nad ütlevad varem või hiljem sa oled liiga väike minujaoks.Pealegi Klassist kõik teevad mu pikkuse üle nalja Sest ma klassi kõõõige lühim inimene. Kas saaksin kuidagi suvega pikemaks? Leidub minuga samas olukorras olevaid inimesi? Kasma jään kääbuseks?😢 Kas keegi tahaks minuga sõber Vs midagi enamat olla? 😢#Lühike

Musid kallid kukerpallid ❤😄 (Aliina) :D

Re: Pikkus...UGHH

Ma ise kui olin 13 olin 146 cm, nüüd olen 17, kohe 18, kuid 154 cm pikk. Olen alati oma klassis kõige lühem olnud. Oma klass minu pikkuse üle väga nalja pole visanud, kuid noorema klassi õpilased (enamasti 6.-8. klassi õpilased) teevad imestunud näo pähe kui kuulevad, et käin 11. klassis (seeaasta käisin, järgmine aasta 12. klass). Mina nendest välja ei tee, minu pärast imestagu niipalju kui suudavad, sa peaksid ka nende suhtes külmem olema, kiusajate arvamust ära tähele pane.

Sinu pikkus sõltub ka väga palju sellest kui pikad on su vanemad, ka teised sugulased. (Minu ema ka väga pikk pole 160 cm ja isa 182 cm). Sõltub pikkus ka keskkonnast.Pead piisavalt sööma ja puhkust saama.

Ühel mu väikesel sugulasel oli niimoodi, et vist 2-3 (ta pikkus oli midagi 84 cm) aastasena enam nagu pikemaks ei kasvanud (ajuripats ei tootnud piisavalt kasvuhormooni), siis määrati talle arsti poolt kasvuhormoon ja nüüd kasvab jõudsalt.

Usun, et sul praegu lihtsalt see kasvuperiood alanud ei ole. (Aga kui ole nt 2-3 aastat sama pikk, mitte ühtegi sentimeetrit pole juurde kasvanud võid perearstiga rääkida, kasvuhormooni antakse senikaua kuni veel luud pole jõudnud luustuda).
💚💜💚💜

Ma olin ka sinuvanuselt sama lühike, nüüd saan kohe 16 ja ma olen mingi 158 cm. Minu üle tehakse ka nalja aga ma naeran ise ka alati nende üle, sest mulle väga meeldib lühike olla. Kuidagi hea on olla lühike mumeelest. Mul terve põhikooli ajal oli klassiõde, kes väääga pikk, ta tüdruk ja 183 cm. Suht naljakas seista nii pikkade inimeste kõrval aga minu arust on lühikesed tüdrukud kuidagi armsad, ehk ma ütlen et ole õnnelik ja tunne selle üle rõõmu, et nii lühike oled. Kui sinu üle nalja tehakse ss naera kaasa.
Loodan et sa siis väga pikaks ei kasva, love ya :wink:

Kahjuks või õnneks, ei saa päris nii, et kasvad suuremaks, toitu tervislikult, ja muideks, pisemad neiud on armsamad :3 Küll sa saad vanemaks/suuremaks ja sa saad sellest aru. Edu!

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

Tere.

Arvan, et sul on lihtsalt erandliku suhtumisega kokkupuuted olnud, mingi poiste üldine arvamus see küll ei ole, et "oled liiga väike" ja järelikult koos olla ei saa. Lühikesi tüdrukuid on ju päris palju, mina küll ei tea, et nad vaid pikkuse pärast suhtes oleks või ei oleks. Tean isegi paare, kus tüdruk on nii umbes sinu pikkuses ja poiss seevastu keskmisest palju pikem - suhe toimib edukalt. Ka need, kel on geneetiline kasvuhäire (nt liliputid - lisaks lühikesele kasvule ka muud häired) leiavad tihti endale kaaslase.

Ja noh, oled 13 ehk siis tegelikult on ka võimalus, et kasvad veel. Sellest pläralärast sinu pikkuse ümber ära tee lihtsalt välja. Pikkust sa ju ei muuda ja kui see teema sulle ebamugavust valmistab, ei maksa seda edasi kedrata. Kui saad, ära reageeri ega anna mingeid vastukommentaare. Eriti hea oleks, kui mõnele lähemale sõbrannale saaksidki nende naljade peale öelda, et palun ära tee neid, see teeb mulle haiget. Kui üks-ühele ütled, võib see teise inimese mõtlema panna küll. Kommenteeritakse ka väga pikki inimesi, neil on ilmselt sama ebamugav. Tihti lihtsalt ei mõelda naljade puhul sellele, et see haiget teha võib.

Edu enda armastama õppimisel, see võtabki aega!

termomeeter kirjutas:
05 Juul 2018, 21:59
Tere.

Arvan, et sul on lihtsalt erandliku suhtumisega kokkupuuted olnud, mingi poiste üldine arvamus see küll ei ole, et "oled liiga väike" ja järelikult koos olla ei saa. Lühikesi tüdrukuid on ju päris palju, mina küll ei tea, et nad vaid pikkuse pärast suhtes oleks või ei oleks. Tean isegi paare, kus tüdruk on nii umbes sinu pikkuses ja poiss seevastu keskmisest palju pikem - suhe toimib edukalt. Ka need, kel on geneetiline kasvuhäire (nt liliputid - lisaks lühikesele kasvule ka muud häired) leiavad tihti endale kaaslase.

Ja noh, oled 13 ehk siis tegelikult on ka võimalus, et kasvad veel. Sellest pläralärast sinu pikkuse ümber ära tee lihtsalt välja. Pikkust sa ju ei muuda ja kui see teema sulle ebamugavust valmistab, ei maksa seda edasi kedrata. Kui saad, ära reageeri ega anna mingeid vastukommentaare. Eriti hea oleks, kui mõnele lähemale sõbrannale saaksidki nende naljade peale öelda, et palun ära tee neid, see teeb mulle haiget. Kui üks-ühele ütled, võib see teise inimese mõtlema panna küll. Kommenteeritakse ka väga pikki inimesi, neil on ilmselt sama ebamugav. Tihti lihtsalt ei mõelda naljade puhul sellele, et see haiget teha võib.

Youtubes on igasugu kasvu videoid ... Harjutsu jne... kommentaaridest sain aru et need aitavad... Kas peaks proovima?

Ise olen 16 ja 156 cm pikk 😀 Kusjuures see pikkus häiris mind paar aastat tagasi,tundsin ennast koguaeg maha surutuna teiste seltsis. Alatihti öeldi kuskil seltskonnas et kääbik või miks sa nii väike oled.Praegugi küsivad mu kuti vennad miks ma nii lühike olen,ma vastan et tahan olla 😀 pff mind üldse enam ei huvita teiste arvamus,sest väga palju on tuttavaid kes on minuga sama pikad-lühikesed😀.Vahest viskame nalja ka üksteise üle😀Ajapikku läheb sul üle see tunne et oled väike.Ma arvan et sinust on veel väiksemaidki 🙂 Ja nendest klassivendadest pole üldse mõtet välja teha,las olla omaette huligaanid nagu nad on🙂😀

Võrukas kirjutas:
06 Juul 2018, 19:02
termomeeter kirjutas:
05 Juul 2018, 21:59
Tere.

Youtubes on igasugu kasvu videoid ... Harjutsu jne... kommentaaridest sain aru et need aitavad... Kas peaks proovima?
Olen vaadanud neid nn kasvuvideoid ja venitamine küll kasvama ei pane, kui mõelda loogiliselt...venitustega sa venitad oma lihaseid, luid pikemaks sa ise venitada ei saa (kasum venitamisega pikkust lisada on ainult ~0,65cm), need kasvuvideod ehk parandavad rühti, kui sul hea rüht näed ka pikem välja.
(viide selle pikkuse kohta, mis venitustega lisandub:http://www.nowloss.com/can-you-grow-taller.htm)
Ma ise tegelen pilatese, joogaga (eriri joogas vaja rohkelt venitamist) pole ma ikkagi pikemaks kasvanud. Mõni harjutus oli ka selline, et ripud lõuatõmbe kangi otsas, tõmbad lõuga vms- ma iga päev tõmban lõuga ja pole ikkagi pikemaks kasvanud.
💚💜💚💜
Vasta

Mine “Hirmud”