Tartust Tallinnasse

Tere!

Olen pikemalt juba plaaninud Tallinnasse ülikooli minna (olen peaaegu terve elu Tartus elanud) ning mõtlesin, et küsin ka siit foorumist muljeid. Lõpetasin sel aastal gümnaasiumi ning suvel tööl käies püüan juba Tallinna jaoks tagavararaha teenida.

Elamispinnaks oleks ülikooli ühiselamu ja kuna perelt kahjuks mingit toetust oodata ei ole, siis pean kooli kõrvalt tööl käima. Kuidas sellega on? Kas piisavalt hea ajaplaneerimisoskusega on tõesti võimalik nii õppimisega kui ka tööga hakkama saada (ja ka hästi hakkama saada)?

Endale teadaolevalt keegi mu sõpradest Tallinnasse minemas ei ole.

Re: Tartust Tallinnasse

Tere!

Jah, muidugi on võimalik. Siiski oleneb see konkreetsest koolist ja erialast ehk konkreetsetest tunniplaanidest, et kuidas üldse on võimalik töögraafik paika panna. Mõnel erialal oledki nädala sees 9-19 koolis, ei tee sa siis selle järel enam midagi. Samas nädalavahetus jääb siis ikkagi alles. Lisaks võib tööd olla päris raske leida, kui eelnevat töökogemust ja suurt tutvusringkonda ei ole. Võimalik on see siiski ja isegi väga tavaline. Ise olen kooli kõrvalt väikse koormusega põhiliselt lapsehoidmist teinud. Mu enda kursakaaslased on läinud tööle pigem 2. või 3. aastal, esimesel on enamik end õppimisele pühendanud. Veidi on siiski tendentsi näha olnud küll, et kes juba tööle läks, see pühendub koolile juba vähem.

Edu!

Miks minu arvamus erinevate ülikoolide kohta ära kustutati? Kas foorum ei ole mitte arvamuste avaldamiseks, vb oleks sellest ka kasu olnud, kui teema autor ei tea ülikoolide reaalsest tasemest või suhtumisest midagi?

Edit: sain aru miks, kasutaja Termomeeter käib Tallinna Ülikoolis ja seega selle kohta negatiivne arvamus ei ole lubatud. :D Just saying, et olen kooli siseeluga kursis, tuttav isegi töötab seal ja korralik segadus mitmel erialal, kus õppekavades nõutud aineid lihtsalt isegi ei avatud, sest raha/õppejõude ei suudeta organiseerida.

Sest teema ei seisne erinevate ülikoolide arvustamises, ammugi mõnitades.

Mina võin jällegi öelda, et minu erialal ei ole mitte mingit segadust ja kõik on olnud hästi korraldatud algusest lõpuni, nt BA kui ka MA tasemel, samuti olen doktorantuuriga kursis. Ei ole vaja hakata lahmima oma tuttav-töötab-tean-kõike-kogemusi, kui ülikoolide kohta kaugeltki midagi ei küsitud. Tean aga ka erialasid (ka TÜ-s), kus tõepoolest mitut liiki probleeme esineb. Suht veider oleks hakata neid üksikuid probleeme tervele ülikoolile üldistama. Küll teema autor uurib nende erialade, instituutide ja koolide kohta ise, mis teda huvitavad.

Teemaalgataja esimene lõik küsib muljeid, muljeid ma ka andsin, milles probleem? :D

Saan aru, et pead oma kooli kaitsma, aga relax, kui ma tunnen töötajat, kes räägib, et seal on probleemid, miks ma ei või sellest teada anda, kui inimene soovib nt samasse kooli minna ja vb ka samale erialale? Oleme ausad, TLU on suht lamp ja sinna minnakse enamasti siis kui mujale ei saa või ei suuda minna.

Kui tahad hoiatada, siis tulekski rääkida konkreetsest erialast, mitte lahmida, et TLÜ ja TLÜ. TLÜ-s on ju bakatasemelgi 40+ eriala. Kuna olen selles koolis ikka aastaid õppinud, siis tunnen päris paljusid töötajaid. Keegi ei ole neist öelnud, et terves ülikoolis esinevad ületamatud probleemid, nii et siia õppima ei tasukski tulla. Valik tuleks teha ikka konkreetsest erialast ja selle korraldusest lähtuvalt.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”