Raamatu kirjutamine

Tervist!
Mul on üks väga hea idee ja ma tahaks hakata kirjutama ühte raamatut.Aga kuidas sellega alustada?Mis programmi kasutada?Ja kuidas leida kirjastus?Mida ültse tegema peab?Ma olen pool päeva juba netis surfanud ja otsinud aga tundub kuidagi keeruline🤔.Raamatule oleks kohe kindlasti olemas ka ostjaid/lugejaid.Mulle on räägitud juba terve aasta,et võiksin sellest raamatu kirjutada.(Teemat ei taha avalikustada kuna ei taha,et keegi mu ära tunneks)
Kas 15aastasel on ültse mingit šanssi raamatu kirjutamisel?Mainin ka ära,et rahastuses probleemi ei teki.Samuti on netis osad lood üleval ja ma olen saanud väga palju positiivset tagasi sidet.
Ettetänades,Karu2003🙂
Viimati muutis Karu2003, 18 Mai 2018, 13:10, muudetud 1 kord kokku.

Re: Raamatu kirjutamine

Arvan, et esiteks peaksid sa lihtsalt wordis oma raamatu kirja panema, läbilugema mittu korda,ja seejärel minema mingisugusse raamatu trükikotta ja seal seda täpsemalt uurima.
Ennekõige kirjuta wordis valmis.

Sometimes it just takes a moment to forget a life, but sometimes life is not enough to forget for a moment.

P.S Vastan privas.

termomeeter kirjutas:
18 Mai 2018, 13:28
Ei no kui on olemas nii ostjad/lugejad kui ka rahastus, siis kirjuta raamat valmis, palka toimetaja ja lase lihtsalt raamat trükki :D.
Rahastuses ei tohiks mul probleemi tekkida.Aga ma lihtsalt ei tea mis etapid tuleb läbida ennem kui see trükki jõuab.Kas ma põhimõtteliselt kirjutan selle Wordis valmis ja siis saadan mõnele kirjastusele e-mailile?Mis formaati kasutada?Mul pole õrna aimu ka milline see ära kirjutatud tekst välja peaks nägema😂

Kirjutada võid nii paberile kui ka arvutisse. Arvutis vahet pole, mis programmi sa esimeseks kirjapanekuks kasutad. Word või mõni vabatarkvara tekstitöötlusprogramm on väga sobiv. Samm edasi on Scrivener ja yWriter nimelised programmid, aga need võivad algul pigem segadusse ajada. Vahet pole, kus kirjutad, tee kindlasti varukoopiaid (mälupulgale, pilve, saada ühelt e-maililt teisele jne)

15aastasel on šanssi raamatu kirjutamiseks ning ka avaldamiseks. Ma alustasin oma esimest raamatut 14aastaselt, lõpetasin selle 16aastaselt ja ilmus siis, kui ma gümnaasiumis olin. See aasta ilmub mu seitsmes raamat.

Kirjastust saad hakata otsima siis, kui lugu on valmis. Seda olukorda, kus sina käid välja idee ja kirjastus on kohe nõus idee põhjal teose selle valmides trükki andma, on väga vähe. Pigem kehtib see kirjanikele, kes on end juba tõestanud, kellel on kindel lugejaskond ja kelle peale võib kindel olla.

Kirjastuse kaudu raamatut ise välja andes rahastuse peale mõtlema ei pea (va siis reklaam). Muidugi võid ka ise trükkida jne aga kui soov on tõsine, soovitan vähemalt esimese raamatu kirjastuse kaudu avaldada. Siis ei pea mõtlema ise toimetaja, kujundaja ja küljendaja palkamise peale, trükikuludele ja trükikoja valimisele, ISBN numbri saamisele, raamatupoodidesse ja raamatukogudesse müümisele jne.

Aga jah, kui mõelda millest alustada, siis lihtsalt kirjutamisest. Võid piiluda ka Facebookis NaNo Eesti nimelisse gruppi. Seal on ka teisi kirjutajaid ning alati saab nõu küsida.

Reedetu kirjutas:
18 Mai 2018, 13:50
Kirjutada võid nii paberile kui ka arvutisse. Arvutis vahet pole, mis programmi sa esimeseks kirjapanekuks kasutad. Word või mõni vabatarkvara tekstitöötlusprogramm on väga sobiv. Samm edasi on Scrivener ja yWriter nimelised programmid, aga need võivad algul pigem segadusse ajada. Vahet pole, kus kirjutad, tee kindlasti varukoopiaid (mälupulgale, pilve, saada ühelt e-maililt teisele jne)

15aastasel on šanssi raamatu kirjutamiseks ning ka avaldamiseks. Ma alustasin oma esimest raamatut 14aastaselt, lõpetasin selle 16aastaselt ja ilmus siis, kui ma gümnaasiumis olin. See aasta ilmub mu seitsmes raamat.

Kirjastust saad hakata otsima siis, kui lugu on valmis. Seda olukorda, kus sina käid välja idee ja kirjastus on kohe nõus idee põhjal teose selle valmides trükki andma, on väga vähe. Pigem kehtib see kirjanikele, kes on end juba tõestanud, kellel on kindel lugejaskond ja kelle peale võib kindel olla.

Kirjastuse kaudu raamatut ise välja andes rahastuse peale mõtlema ei pea (va siis reklaam). Muidugi võid ka ise trükkida jne aga kui soov on tõsine, soovitan vähemalt esimese raamatu kirjastuse kaudu avaldada. Siis ei pea mõtlema ise toimetaja, kujundaja ja küljendaja palkamise peale, trükikuludele ja trükikoja valimisele, ISBN numbri saamisele, raamatupoodidesse ja raamatukogudesse müümisele jne.

Aga jah, kui mõelda millest alustada, siis lihtsalt kirjutamisest. Võid piiluda ka Facebookis NaNo Eesti nimelisse gruppi. Seal on ka teisi kirjutajaid ning alati saab nõu küsida.
Kas formaat on ka oluline või lihtsalt kirjutan loo valmis ja saadan mõnele kirjastusele lugemiseks?Ja nad ise vastavalt vajadustele muudavad?

Karu2003 kirjutas:
18 Mai 2018, 14:18
Kas formaat on ka oluline või lihtsalt kirjutan loo valmis ja saadan mõnele kirjastusele lugemiseks?Ja nad ise vastavalt vajadustele muudavad?
Täiesti tavaline .doc fail on okei. Mida tasub jälgida oleks aga see, et reavahe 1.5 (teeb lugemise mugavamaks), pealkirjad ja leheküljenumbrid paigas. Ja muidugi võimalikult vähe kirjavigu. Tekst ei pea olema professionaalselt toimetatud aga kui esimeses lauses on viis kirjaviga ja kolm üleliigset koma, jätab see ikka väga halva esmamulje. Enamik kirjavigadest saab õnneks küll ise likvideerida, kui teksti mitu korda läbi loed. Mina loen oma tekste nii palju läbi, et iga kord kui midagi valmis olen kirjutanud, on endal sellest tekstist nii kõrini kui kõrini ja arvan, et see on kõige kehvem raamat, mis maailmas olemas on =) Aga üle on vaja lugeda, sest iga korraga saab teksti paremaks muuta.

Ma ei ole kõiki vastuseid läbi lugenud, nii et kui midagi kordan, siis palun andke andeks :)

Minu arvates kõige olulisem ongi lihtsalt pihta hakata. Kirjuta seda kuhu tahes, sa pead seda lihtsalt tegema. Grammatika ja kõige selle üle võid hiljem muretseda. Esimene mustand ei ole sul hea nagunii. Seda ka võib-olla mitte teine ja kolmas ja neljas. Kirjutamisprotsess on päris vaevarikas. On erinevaid strateegiaid nagu näiteks ploti punktide kirja panemine ja kindlasti on oluline teada, kuhu sa lõpuks välja tahad jõuda jms.

Wattpadist võid leida palju mõttekaaslasi, nii et ma soovitan seda uurida, isegi kui sa seal avaldada ei soovi. Seal on eestikeelses kommuunis väga palju tavalisi järjejuttude kirjutajaid, kui ka muud, juba veidi kogenenumat rahvast. Küsimuste korral võivad ka nemad sind ilmselt aidata.

Ning kui inglise keel sinu jaoks probleemiks ei ole, siis mine Youtube'i ja lihtsalt otsi ja otsi kirjutamisalaseid nõuandeid. Kuidas raamatut alustada, kuidas kirjutada usutavaid tegelasi jne. Seal on seda kõike. Aga võib-olla tulevad sulle nende inimeste nõuanded rohkem kasuks, kui sa juba midagi omal jõul ja nõul oled püüdnud teha. :)
Vasta

Mine “Kus mida õpetatakse ning kuidas seda rakendatakse?”