Kiire, Matemaatika

Hei!
Ma pöördun siia palvega kellegi poole, kes oskaks mulle kiirelt seletada veidi matemaatikat siin samas teema all. Mul oleks vaja stereomeetrias aru saada sellest, kuidas on võimalik leida nurka nt sirge ja tasandi vahel. Või kuidas leida nt püströöptahuka diagonaali. Ma olen läbi lapanud ka oma 12. klassi õpikud, aga sealt ma väga palju targemaks ei saanud, ka internetist mitte, kuid ehk ma lihtsalt ei oska otsida. Lisan juurde, et mul on düskalkuulia seega ma ei mäleta ega saa väga hästi üldse matemaatikast aru, kuid sellega on mul kiire ning õpetaja mulle hetkel ei vasta, seetõttu olen ka siin.
Toon ülesandest kaks-kolm näidet ka ehk selguse mõttes:

1. Tasandit punktis A lõikaval sirgel on punktid B ja C nii, et AB=6 cm ja AC=18 cm. Leidke punkti C kaugus tasandist, kui punkti B kaugus samast tasandist on 3 cm. Leidke nurk selle sirge ja tasandi vahel.
2. Leidke korrapärase nelinurkse prisma diagonaal, kui prisma põhja diagonaal on 8 cm ja külgtahu diagonaal on 7 cm.
3. Kolmnurkse püstprisma põhiservad on 10 cm, 17 cm ja 21 cm ning prisma kõrgus on 18 cm. Leidke põhja vähimat kõrgust ja üht prisma külgserva läbiva lõike pindala.

Ükski üleval olnud ülesannetest ei ole mitte mingil moel mulle loogiline, kuid oleksin tänulik kui ehk kellegile on ja ta oskaks mulle neid kiirelt? lihtsalt seletada.

Suured tänud (:
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”