HPV vaktsiin

Tere, palun kiiret abi,mis otsus teha.
Kooli poolt tuli võimalus lasta end HPV vaktsiin süstida.
Kahjuks ei ole ma kindel, kas peaksin seda teha laskma.
Internetist olen lugenud palju artikkleid, mis kohati toovad hirmumõtted. Samas jälle on kirjas, et see võib mind tulevikus aidata.
Ehk seletate täpsemalt. Olen 14. aastane tüdruk.

Re: HPV vaktsiin

Tere. Kahjuks on sellel teemal nii palju poolt- ja vastuargumente, et ega meiegi mingit lõplikku tõde öelda ei saa. Ja ega seda alati olemas olegi. Antud hetkel saad sa teha vastavalt oma praegustele teadmistele praeguses hetkes parima otsuse. Ei olegi võimalik täielikult ette ennustada, kas sa näiteks puutud kunagi nende HPV alatüüpidega kokku, mis kehas ohtlikke muutuseid põhjustada võivad või ei. Selge on see, et vaktsiini tegemine on kõige tõhusam ja mõttekam siis, kui pole veel seksuaalelu elama hakanud (oletan, et sa ka veel pole). Ehk siis - kui üldse see vaktsiin kunagi teha, siis kohe praegu.

Tere!
Mina sain selle süsti paar nädalat tagasi (Ise kardan süsti). Terve süstisaamise päeva (peale süsti saamist) käsi valutas, valutas ka selle käe poolne õlg. Tundsin end ka natuke uniselt. Muud midagi ei juhtunud😅 Soovitan, et tee ära kuna haigust levitavad ju mehed/poisid. Kui on veel küsimusi võid kirjutada.

13. aastane tüdruk

Ellis kirjutas:
26 Mär 2018, 14:32
Tere!
Mina sain selle süsti paar nädalat tagasi (Ise kardan süsti). Terve süstisaamise päeva (peale süsti saamist) käsi valutas, valutas ka selle käe poolne õlg. Tundsin end ka natuke uniselt. Muud midagi ei juhtunud😅 Soovitan, et tee ära kuna haigust levitavad ju mehed/poisid. Kui on veel küsimusi võid kirjutada.

13. aastane tüdruk
Naised siis haiguseid ei levitagi? :D Lmao.

.

Aitäh vastamast!
Eile õhtul vaatasime emaga veel videosi ja artikkleid. Kui panna youtube HPV vaccine injuri siis tulevad sealt päris õudsad videod.
Paljud klassiõed ka ei tee ja räägivad, et võib viljatuks ja halvatuks jääda, migreen ning kõhuvalud.
Ma ei tea tegelikult, kas see on tõsi. See on nii uus vaktsiin.
Õhtul arutan emaga asjad läbi.

boyjoy kirjutas:
26 Mär 2018, 15:45
Ellis kirjutas:
Tere!

13. aastane tüdruk

.
Seda vähemalt mitte😀

Ellis kirjutas:
26 Mär 2018, 22:51
boyjoy kirjutas:
26 Mär 2018, 15:45
Ellis kirjutas:
Tere!

13. aastane tüdruk

.
Seda vähemalt mitte😀
On palju uuringuid, mis tõestavad vastupidist. Võid googeldada, luban.

Ei saa aru, mis teooria siin on, et ainult mees viirust levitab? Kust mees selle viiruse siis saama peaks? Need viirused levivad sugulisel teel ja naise seisukohalt saab ta jah selle mehelt, sest üldjuhul on naised just meestega seksuaalvahekorras. Aga samamoodi levitab naine enda kehas olevaid viirusetüvesid mehele.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”