Kas psühholoogilt saab rahusteid?

Tere
Käisin ühe korra psühholoogil(kalduvus depressioonile, (sotsiaal)ärevus). Ma väga tahaksin rahusteid ning näen seda hetkel hea variandina enda jaoks. Ma ei tea kas jätkata psühholoogil käimist(ei tea kas tasub ära, kuna visiit maksab ja mitte vähe :/ ) Kui mul on soov rahustite järele kas siis oleks mõtekam kohe perearsti juurde pöörduda või oodata kuni psühholoog ise mind edasi suunab? Aitäh kõigile vastajatele.:)

Re: Kas psühholoogilt saab rahusteid?

Külaline kirjutas:
16 Nov 2016, 22:09
Tere
Käisin ühe korra psühholoogil(kalduvus depressioonile, (sotsiaal)ärevus). Ma väga tahaksin rahusteid ning näen seda hetkel hea variandina enda jaoks. Ma ei tea kas jätkata psühholoogil käimist(ei tea kas tasub ära, kuna visiit maksab ja mitte vähe :/ ) Kui mul on soov rahustite järele kas siis oleks mõtekam kohe perearsti juurde pöörduda või oodata kuni psühholoog ise mind edasi suunab? Aitäh kõigile vastajatele.:)
Kui sul on nii tugev ja pikaaegne ärevusseisund ja sa tunned, et sa ei suuda enam seda seisundit välja kannatada, siis palun pöördu psühholoogi asemel psühhiaatri poole - kui tunned, et ei suuda kannatada psühhiaatri juurde kinnipandud ajani, siis palun pöördu Paldiski mnt 52 asuvasse psühhiaatriapolikliinikusse tööpäeviti 8-16.

Infoks: rahusteid kasutatakse pikaaegsete ja ägedate ärevusseisundite puhul lühiajaliselt ja nii vähestes doosides, kui vähegi võimalik.
Ärevusseisundite puhul on rahustid küll näidustatud, aga mitte igasuguse ärevusseisundi puhul.
Sotsiaalärevus on väga laialdaselt levinud, see ärevusseisund tavaliselt rahusteid ei vaja, kuna sotsiaalärevust saab edukalt ravida käitumisteraapia abil ning erinevate enerahustamistehnikate abil.
Kui sul on aga sotsiaalärevusest saanud sotsiaalfoobia, siis võid tõesti vajada ravimeid, sealhulgas võib-olla ka rahustit, kui su seisund on äge (pikad korduvad paanikahood, pikaajaline magamatus, suutmatus väljuda toast jne jne).
Kuna rahustid kuuluvad bensodiasepiinide rühma, siis enne põhjalikumaid uuringuid ei kirjuta neid sulle välja ei su perearst ega ka psühhiaater esmasel visiidil, eriti ettevaatlik ollakse rahustite koha pealt juhul, kui oled alla 18-aastane.
Lihtsalt su jutu najal, et sul on kalduvus sotsiaalärevusele ja "ma väga tahaksin rahusteid" - see pole mingi diagnoos ja selle su siinse jutu najal ei hakka sulle ükski arst lambist rahusteid välja kirjutama.
Vasta

Mine “Minu tervis (soovitused, nõuanded)”