Munasarjapõletik?

Tere.
Ma märkasin, et mul on paremal pool alakõhus mingi paistetus või munake, mis on katsudes valus, aga ainult siis, kui püsti seisan. Hetkel olen ka külmetunud (palavik, köha, nohu). Tegemist ei ole menstruatsioonivaludega. Korraks käis peast läbi mõte, et kas tegemist võib olla munasarjapõletikuga, kuid ma ei tea selle täpseid sümptomeid.
Palun andke nõu.

Re: Munasarjapõletik?

Jupiter kirjutas:Ma märkasin, et mul on paremal pool alakõhus mingi paistetus või munake, mis on katsudes valus, aga ainult siis, kui püsti seisan. Tegemist ei ole menstruatsioonivaludega.
Interneti teel on raske midagi täpselt öelda, sest ei ole ju sinu "munakest" näinud ja sellepärast sab ainult oletada, mis see võiks olla. Alakõhus asub ka soolestik ja vahest on nii, et väljaheidemassid on kõhu katsudes tunda. Näiteks, kui Sa ei ole mitu päeva tualettis käinud, siis väljaheide võib koguneda ja see tekitab ebamugavust ja valu katsumisel. Sellel juhul püüa juua bioyogurteid, biokeefirit, ploome - see aitab kõhu lahti teha. Kui kõik hakkab läbi käima, siis kaob see punn ära.
Samuti see punn võib olla ka mingi tõsisem asi, mis viitab siseelundite häiretele. Kui ta paari päeva pärast ei kao, siis tuleks pöörduda arsti poole. Ja naistearsti pool võiks kontrollimiseks ka ära käia, seda tuleb teha regulaarselt.

tervist soovides!!!
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”