Re: tampoon

Tere!
elektripost kirjutas:kuidas seda (täpsemalt) paigaldada?
:S
Ma ei saanud täpselt aru missugusest tampoonist sa räägid?
Sest neid on väga erinevaid: ühed kasutatakse meditsiinis, lõikuste ja sidumiste ajal, teiste abil joonistatakse siidil, on veel tehnikas kasutavaid tampoone ja on ka neid mis reklaamitakse telekas, ja palju muid.

Kui sa silmas pidasid günekoloogilisi hügieeni tampoone, siis:

Tampoonid on nisugused hügieenivahendid, mis kasutavad neiud ja naised menstruatsiooni ajal. Tampoon kujundab edast pressitud, sisseõmeldut nööriga puuviljavatti, mida aplikaatori abil paigaldatakse tuppe eritise sisse imbumiseks, ja pärast nöörist tõmmatakse välja ja vajadusel vahetatakse.

:!: Peab meeles pidama, et neid tampoone tohib kasutada ainult siis kui sa juba oled süütuse kaotanud, kui ei, siis on parem valida kasutamiseks teisi hügieenivahendid, näiteks hügieenisidemed, sellega sa vältid võimalikke tüsistusi.

Täpsemalt tampooni paigaldamisest on parem lugeda ja vaadata detailset pilti selle kohta kasutamisjuhendil, mis peaks olema igas pakkis.

Veel tähtsat:
:idea: Enne tampooni paigaldamist on kindlasti vaja pesta käed ja alt, sama moodi ka tampooni eemaldamisel, sellega sa vältid infektsiooni või põletiku tekkitamist ja levi.
:idea: Ära unusta tampooni tuppe kauemaks kui 12 tundi, see võib ka tüsistusi tekkitada. Kui mingil põhjusel sa ei saa seda välja (näiteks nöör läks katki), siis tingimatta pöördu arsti günekoloogi juurde.
:idea: Ole tähelepanelik, mõned tampoonid on aplikaatoriga, mis aitab tampooni sisse viia, aga ei tohi tuppe sisse jääda. Tampoone on erinevaid suurusi, vali endale sobiv, et tunneks ennast mugavalt
:idea: Kriitilistel päevadel pane soojalt riidesse, sest sellel ajal on väga kerge külmetada ja naistehaigusi saada, mille tagajärjed on mõni kord väga tõsised.

Hooli endast ja oma tervisest, sa oled seda väärt!!!
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

jah seda günekoloogilist ma mõtlesingi
nääh
kuskil oli just kirjutatud
et selleks ei pea olema nö süüdi
et kasutada tampooni
et minumeelest väga suur osa tüdrukutest neid just kasutab
ja just tüdrukud
....

pealegi....muhhaa
süütuse kaotamiseni läheb veel väääääga pikka aeg

ja miks ei või süütu tüdruk kasutada tampooni?mis kahjustusi see teha saab?:o
mon ami

elektripost kirjutas: ja miks ei või süütu tüdruk kasutada tampooni? mis kahjustusi see teha saab?:o
Et täpsemalt ja õieti vastata sinu küsimusele ma helistasin Pelgulinna Norte Nõustamiskabinetti ja küsisin nõu spetsialistide käest.

Nende arvamus oli üksmeelne - et tampoonid ei ole mõeldut tüdrukutele, kes ei ole veel suguelu alustanud, ja ei tasu riskida ja eksperimenteerida, ainult selleks et vaadata, mis sellest välja tuleb, ja missuguseid kahjustusi see endaga toob. Ikkagi oma tervis vajab hoolimist ja sa ei ole ju oma keha ja tervise vaenlane et käituda tema vastu.

Kui sul veel tekkivad küsimused oma tervise kohta võid julgelt sinna Nõustamiskabinetti helistada (tel.6665832) ja seal sulle hea meelega räägitakse poisi ja tüdruku füsioloogiast, hügieenist, suguelu alustamisest, pere planeerimisest ja kontratseptiividest ja palju muust, millest sa huvi tunned.
Igas linnaosas on nisugused Noorte Nõustamiskabinetid - nende aadresid ja telefonid leiad meie avaleheküljel "Kasulik Info" nuppu vajutades.

Päikest sulle!
Maggy(konsultant)

khmmm kirjutas:sa võid olla ka süütu keegi ei keela!!!
Süütu olla, tõesti keegi ei saa keelada.
Ja siiski... kui neiu ei ole veel suguelu alustanud, ei tasu sellel ajal hügieenilisi tampoone kasutada (anatoomiliselt neiu organism ei ole selleks veel valmis, ja võivad tekkida tüsistused)

tervist soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)

kurb_tydruk kirjutas:mis asjad on täpseamlt tyhistused??
Näiteks, üks võimalikust tüsistusest: kui isegi tampoon saab neitsinahas olevates piludest sisse viia, siis, kui ta tuppes paiseb ja suureneb, siis väga võimalik et välja enam ei saa, ja tuleb juba arsti abil seda tuppest eemaldata, sest kui jätta kauaks tuppe sisse, siis võib põletik tekkida.
Milleks siis nii palju probleeme tekkitada???
Maggy(konsultant)

umbrohi kirjutas:et siis nagu varakult miski kuttiga seksida, et saaks tampooni kasutada või ee maisaand hästi aru :S
Kas siis tampoonide kasutamine on nii suur ja väärtuslik asi, et spetsiaalselt selle jaoks peaks nüüd kiiresti oma süütusest lahti saada? :?: Minu meelest, kõik peaks toimuma loomulikult - üks kord tuleb see õige aeg (millal Sa oled juba vaimselt ja füüsiliselt seksiks valmis) ja õige, armas inimene, siis saab suguelu alustada.

Kallid neiud, ma mõistan, et väga tahaks tampoone kasutada (et see olevat mugavam, lihtsam, võib olla ka trendikam sõbrannade ringis) ja siiski, veel kord kordan, et enne suguelu alustamist see ei ole soovitav (miks- loe eelmistes sõnumites) - praegu saab kasutada hügieenisidemeid, mis on müügil laias valikus, ja saab enda jaoks valida sobiva (suuruse, paksuse, tootja järgi).
Hoides isikliku hügieenist kinni (regulaarselt ennast alt pestes) ja kasutades sidemeid saab ennas samuti mugavalt tunda, nagu tampoone kasutades.
Hoolitsege enda eest, hoidke oma tervist!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Kusjuures tegelikult võib väiksema suurusega ja ilma aplikaatorita tampoone, näiteks o.b. comfort mini suurust kasutada ka enne süütuse kaotamist. Mina olen täitsa süütu ja kasutan kogu aeg.. Mitte midagi pole juhtunud (ka mitte minu tutvusringkonnas). ja tampoonikarbis on ka öeldud, et ei pea olema süütust kaotanud, et neid kasutada, sest neitsinahas on loomulik avaus millest pääseb veri läbi. Samuti on neitsinahk piisavalt elastne ja tampoone saab kasutada ka süütust kaotamata. Tampoon aga ei tohiks olla kauem sees kui 6 tundi sest sel juhul võib tekkida TĻĻ.. aga sellest on kirjas juba tampoonipakendis.

seda ma arvasingi, et tompoone võib kasutada, kui pole weel syytust kautanud...aga ma olen neid proovinud ja tampoon ei lähe sisse...kas asi võib olla selles, et ma ei lykka seda nii nagu peaks...??

Anonymous kirjutas: seda ma arvasingi, et tompoone võib kasutada, kui pole weel syytust kautanud...
Siin teemas meie püüame just vastandikut väited tõestada, et enne suguelu alustamist hügieeni tampoonide kasutamine EI OLE SOOVITAV. Loe eelnevaid postinguid, seal on täpsemalt selgitatud miks.
Anonymous kirjutas:aga ma olen neid proovinud ja tampoon ei lähe sisse...kas asi võib olla selles, et ma ei lykka seda nii nagu peaks...??
Kui tampoon ei lähe sisse, siis ei ole vaja teda vägisi sinna sisse lükata, sellega Sa võid ennast vigastada (tekkitada verejooksu, või ei saa pärast tampooni välja võtta jne).
Hoolitse ja ära kahjusta ennast!!! :wink:
Maggy(konsultant)

ajakirjas Stiina oli 5 kysimust esitatud günekoloogile....ja seal olis siuke kysimus:KAS TAMPOONID TEEVAD VALU! vastus: EI.kui menstruatsioonipäevad algavad, siis oled piisavalt vana, et kasutada Tampaxi tampoone.-see günekoloog ju ytleb , et võib????!!!!

stiina kirjutas:ajakirjas Stiina oli 5 kysimust esitatud günekoloogile....ja seal olis siuke kysimus:KAS TAMPOONID TEEVAD VALU! vastus: EI.kui menstruatsioonipäevad algavad, siis oled piisavalt vana, et kasutada Tampaxi tampoone.-see günekoloog ju ytleb , et võib????!!!!
Ei saa kommenteerida, sest ei ole seda artiklid "Stiinas" lugenud.
Mina olen samuti konsulteerinud ja küsinud nõu Noorte Nõustamiskeskuse günekoloogilt, ja sealt sain vastuse et enne suguelu alustamist tampoonide kasutamine ei ole soovitav.
Maggy(konsultant)

Eino tõesti, seal tampooni õpetuses on selgelt ju öeldud, et neid võib kasutada kohe kui sul päevad hakkavad, seal pole mingit süütuse jama aetud...ühesõnaga, ma olen süütu ja olen tampoone kasutanud nii paar korda, et mis sis nyd juhtunud on...midagi ju, läks sisse, tuli välja, milles probleeem...

Aga selline küsimus ka. Üks külaline siin enne ütles et tampoon ei lähe sisse. Ja vastuseks tuli, et kui ei lähe, ära suru. Aga miks ta ei lähe? Ja kuidas siis veel seksida, sest peenis on ju suurem kui tampoon. Ma ei saa aru kuidas see siis võimalik on. (uudishimutseb) Miks see tampoon siis sisse ei lähe??Ja kuidas siis saab suguelu alustada?? :roll:
Päikest!! ;)

jama kirjutas: ma olen süütu ja olen tampoone kasutanud nii paar korda, et mis sis nyd juhtunud on...midagi ju, läks sisse, tuli välja, milles probleeem...
Väga tore, et Sinul probleeme ei ole. See räägib sellest et Sinu kehaehitus võimaldab tampooni kasutamist. Tõesti, neitsinahal on lõhed sees ja nendest võib tampooni paigutada.
Ja ikkagi kõikidele neidudele soovitada tampooni kasutamist ei saa, sest teistel võib olla hoopis teine kehaehitus, mis ei võimalda niisugust sisseviidavat hügieeni vahendit kasutada. Selle pärast olemegi meie siin foorumil soovitustega väga ettevaatlikud.
Maggy(konsultant)

ka mina lugesin seda infolehte, ja seal selgelt öeldud et comfort mini võib väga hõlpsasti kasutada, ja isegi soovitavad...ja mind huvitab ka see mida eelminegi külastaja küsis, et miks ei lää sisse ja kuda sis üldse seksida on võimalik???

Anonymous kirjutas:näitex kui ma proovin tompooni esimest korda ja see on seal ikke mitu tundi ja kui nyyd välja hakkan võtma..kas on selline võimalus,e t ei tule välja kuna on nii suurex läinud???
Võib esineda raskusi imbunud tampooni välja võtmisel kui neitsinahka lõhed ei ole piisavalt suured. Selle pärast ei ole soovitav neitsidel tampooni kasutada.
Kui niisugune raskus siiski on, siis tuleb väga väga ettevaatlikult teda (tampooni) siiski tuppest välja võtta, kui ise ei saa, siis kas paluda oma lähedasi, näiteks ema aidata; või pöörduda günekoloogi poole (mõnede haiglate vastuvõttutoas on alati 24t valvegünekoloog olemas)

Ole terve!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Anonymous kirjutas:mis vahe on tavalisle tampoonil ja aplikaatoriga tampoonil??? :?:
Vahe on selles et karbis koos tampooniga kas on aplikaator olemas või ei ole.
Aplikaator on selleks et oleks mugavam tampooni tuppe paigutada. Aplikaator koosneb kahest, (tavaliselt kõvast paberist tehtud) torukesest, kus üks toruke lükkamisel läheb teise sisse, ja nende sees on tampoon.
Naine viib aplikaatori 1-2 sm tuppe sisse, ja siis sõrmega vajutab toru peale ja sellega sisemine toru viib tampooni aplikaatorist välja ja tuppe sisse. Peale seda tampoon jääb sügavasse tuppe ja aplikaator tuleb välja võtta ja välja visata (prügikasti, mitte WC potti!).
Aplikaatorit kasutades Sa ei puutu sõrmedega tuppet ja sellega hoiad puhtust. Ja ikkagi, käsi tuleb pesta nii enne kui ka pärast tampooni paigutamist, sellega hojad isikliku hügieeni!!!
Maggy(konsultant)

seda et:P

se mida mina arvan on se et p2evad on yks m6tetu lollus!
ma vihkan n2eid. alati kui mul need on. siis mul on nii ebamugav olla.
ja siis veel mai kasuta veel tampoone [kuigi tahax] aga paljud ytlevad et enne suguelualustamist ei ole neid hea kasutada:( ja sinna l2heb arvatavasti tykk aega aega. ja siis kui k6ik l2hevad ujuma mina ei l2he? mis ma pian s6pradele koguaeg ytlema et mu pea valutab?
tule taevas appi!
sellep2rast ma tahaksingi tampoone kanda.
aga mai oska neid paigaldada.
kohe ylde ei oska.
kahjux.

Anonymous kirjutas:kas pärast wc käimist..peab tampooni vahetama??
Kui Sa alles hiljuti paigutasid tampooni, (ja ta on veel kuiv) ja siis lähed WC-sse - siis ei pea vahetama. Peale tualetti kasutamist oleks hea ennast alt pesta - kas bidees, või sooja veega käega (sellel juhul kindlasti käe liigutused on tuppest pärasoola suunas).
Tampooni tuleb vahetada vajadusel. Kui Sa tunned et tampoon on juba verest suureks imbunud, või kui ta hakkab läbi laskma, ehk verd tilkuma (selle pärast ongi soovitav tampoone kasutades ka sidemeid kanda - pesu puhtuse kaitseks). Ei ole soovitav jätta tampooni rohkem kui 12. tunniks - siis ta muutub mikroobi kogujaks.

kõike head ja ole terve!!! :wink:
Maggy(konsultant)

Anonymous kirjutas:aga un ju selline reklaam, et SA EI KAOTA SYYTUST TAMPOONI VAID ARMASTUSE PÄRAST....see ju just julgustab syytuid kasutama tamppone...või mis??
jah, aga firmad tahavad ju kasumit saada. kuna tampooni kasutamine siis kui oled süütu on mitte soovituslik, aga mitte keelatud, siis nad kasumi saamise eesmärgil reklaamivadki toodet, et saada endale võimalikult palju ostjaid. aga jah ple midagi teha, et see reklaamlause julgustab ka süütuid tampoone kasutama.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Anonymous kirjutas:no aga nad peavad ju siis midagi ka sellest teadma....või mis...??? nemad neid tampoone ju teevad..ja teadmisi neil ju jagub??!!!aga ka günekoloogidel un õigus..ahh ma ka ei tyea
nu jah aga nagu ma ütlesin vist ennem ka, see on lihtsalt soovituslik, et ennem ei kasutataks. pealegi usun, et günekoloogid on erapooletumad, neil pole huvisid mängus, et keski tampoone ohtramalt tarbiks. ega paljusid asju müüakse, ilma´, et nende suurt ohtlikust selle juures reklaamitaks. lihtsalt firmal on vaja, et tema toodangut juba noorest oeast tarbitaks. palju parem ju kui noor kohe alguses tampooone kasutab ja nendega ära harjub ning temast saab klient kes ostab nende toodangut. kui inimene on harjund sidemetega, siis mõningatel juhtudel ( olenevalt inimese iseloomust) on teda palkju raskem tampooni tarbima panna.
don't pray for easy lives;
pray to be stronger people.

Anonymous kirjutas:kuidas seda täpsemalt paigaldada....mai leia õiget kohta yles...kas ma peax teda ette või taha poole lykkama ja kui palju tohib tampooni näha olla :roll:
Vaata tampoonide pakendis olevat juhendit!!! Seal on joonistusi ja põhjalikult räägitud ja näidatud, mis asendis on mugavam tampooni paigutada ja kuidas seda parem teha.
Kõik tampoon peab olema tupe sees, väljaspoole jääb ainult nöörike, millest pärast saab tampooni välja võtta.
Maggy(konsultant)

ehhe

kle Maggy ära targuta siin midagi, tampoone võib kasutama hakata kohe peale menstruatsiooni algust, ja sugugu ei pea selleks olema syytu...käisin arsti juures, ning nii mulle öeldi, ka tampooni pakendite on nii kirjas...niiet ära tekita segadust :wink:

Re: ehhe

sanss20 kirjutas: kle Maggy ära targuta siin midagi
Sa võiksid ka viisakam olla!!!! Meie foorumil on kombeks lugupidavalt teine teisega vestelda.
sanss20 kirjutas: tampoone võib kasutama hakata kohe peale menstruatsiooni algust, ja sugugu ei pea selleks olema syytu...käisin arsti juures, ning nii mulle öeldi, ka tampooni pakendite on nii kirjas...nii et ära tekita segadust :wink:
Mina alati räägin et tampoonide kasutamise sobilikus on alati individuaalne, ja vajab arsti jälgimist. Üldjuhul neitsidele see ei ole soovitav (ma olen selles küsimuses ka arstidega konsulteerinud).
Sinu puhul, kui arst on Sind läbivaadanud, ja selle alusel järeldusi teinud ja andis oma "JAH" vastuse - siis see tähendab et JUST SULLE, (Sinu anatoomia arvesse võtes) tampoonid sobivad. Ja see üldse ei tähenda et ka teisele suvalisele tüdrukule nad peavad tingimata ka sobima.
Maggy(konsultant)

Mina ühtin Maggie ütlusega, et kõik on individuaalne. Nagu iga reegli puhul on olemas erand, nii on see iga asja puhul!
Nt. mina tundsin küll, et mul ei ole tampoonidega mugav...

Edu kõigile ja jätke see mõtetu vaidlemine, et seal öeldakse üht ja seal teist. Ühele sobib, teisele mitte aga ega maailm veel seisma seepärast jää ;)
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

Hmm..kõigepealt: ma vihkan ujumist :P nii et seepärast mul muret pole :)
ja ma ei tea, eks kõik ikka valivad omale sobivaima ja mugavaima tee, see siinne vaidlus hakkab küll väga imelikuks juba keerama, sest te olete kõik oma seisukohas kinni! Kes tahab, eks kasutagu siis tampoone, kes ei see ei..kõik on ju oma seisukoha välja öelnud!
Ja nagu juba ka enne öeldud, iga inimese organism on individuaalne ja mina tundsin et mulle see ei istunud enne, ega sellepärast pole veel tarvis hakata nüüd selle kallal võtma :S
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

kui ma olen süütu ja tahan tampooni paigaldada...kuidas ma tean siis et ma pole pinges...ja see angu ei lähex sisse...(ärge akkake rääkima, et enne syytyse kaotamist poletampoon soovitav),,,ja kas tel kes on juba süütuse kaotanud lääb see tampoon kergemini sisse,,,,??

Mina hakkasin kh alles hiljuti tampooni kasutama :P kuna varem ma lihtsalt ei julgenud :roll: aga noh, nüüd on süütus kh läinud ja vb julgem proovida :roll: ja mulle nagu totaalselt meeldib, sest sidemega on nii ebamugav ja tuletab koguaeg meelde, et "Sul on päevad, ära tunne ennast vabalt!" v u nii :? igatahes soovitan proovida...esimest korda proovisin super'it kuid sellega oli nagu mega ebamugav, oli tunda et midagi oli sees ja hullult häiris ja vb isegi valus oli veits istuda vms :? nagu maitea...suur oli liialt :D siis nüüd ostsin normal'i ja nagu väga viis on :) ei olegi midagi aru saada, et seal midagi oleks :) vb kui olen juba tampoonidega harjund, siis äkki sobib ka super! Enam nagu sidemeid ei tahakski :D
Soovitan! :)
Hoidke endi tervist ning loomulikult ka oma sõpru, sest elu ilma sõpradeta ei saa olla täiuslik!!! :)
EDU!

:D see on saast mis teile ajatakse ja kudas peaksime meie teadma teie tupe mõõte enam vähem et äkki prooviksite ise järele ja jõuate ise järeldusele kas on ebamugav kasutada või ei...midagi halba juhtuda küll ei tohiks...
minul on väga ebamugav ntx istuda ja ei eelda neid
Mida iganes

me kirjutas:ma käin trennis ja sidemed väga ebamugavad kuidagi ja nyd sa ütled,et tampoone ei või kasutada enne syytuse kaotamist nuh ei ole soovitatav aga mis teha sis?
Sa võid proovida paigutada tampooni tuppe. Kui sobivad - siis on OK, kui ei lähe sisse, või on ebamugav/valus tunne, siis parem ennast mitte piinata ja leppida sidemetega.

Edu!!! :wink:
Maggy(konsultant)

ma ei saa sellega hakkama...ma olen juba mitu..mitu korda prioovinud, aga ei...ebamugav on jne...ma ei tea kuda seda täpselt paigaldada...yhe korra sain peaegu õieti...enam ei saa...krt..mul on nendest sidemetest nii koppe ees...nii ebamugav oli olla ja kyi sain tampooni panna oli nii hea olla...ma kohe i tea... :( ma saan nagu tampooni sisse kyll aga vist mitte piisavalt ma ei tea
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”