Maggy rokib (päevad ja bassein)

tore et maggy siin on.
sest mul on kysimus ja ma loodan et sa vastad.
no olen 12 ja detsembris hakkasid p2evad.
olen kasutanud sidemeid, kuid nendega onju yks igavene jama!
ei sa ujumas k2ia ega midagi:(
no ja tahaksin siiski tampoone kasutada kuid ma ei julge. ma ei tea miks aga ei julge.
kardan et see teeb midagi katki vui jumal teab mis.
kas sa oskaksid aidata et kas se vuib nii olla et midagi l2heb katki v6i juhtub midagi v6i ei soovitada nii vara veel kanda?
see onju n6me n. s6brad l2hevad ujuma ja ma igakord ytlen et mul pea valutab? tule taevas appi.
p2evad on yhed maailma k6ige r6vedama/n6medamad asjad.
ok keegi oskaks mu kysimusele vastuse leida?:)

Miks valetada... Kui pundis on vaid tydrukud, sinu sõbrad, võid vabalt öelda miks sa nendega ujuma minna umbes nädala jooksul ei saa... Neil ju ka suure tõenäosusega sama lugu vahel...
Ühel päeval astusin kaks sammu et minna kolmandasse olekusse.
I am insane....

Re: Maggy rokib:D

jänkuke:) kirjutas:
kardan et see teeb midagi katki vui jumal teab mis.
kas sa oskaksid aidata et kas se vuib nii olla et midagi läheb katki või juhtub midagi või ei soovitada nii vara veel kanda?
Paljud arstid ei soovita kasutada tampoone enne suguelu alustamist, sest paljudel neidudel neitsinahk ei ole piisavalt veniv, ja see võib tekitada tüsistusi (näiteks ei saa peale kasutamist tampooni välja võtta).
Ja mis puutub ujumist, siis menstruatsiooni ajal, isegi tampooni kasutades, see ei ole ka soovitav (täpsemalt loe sellest siit: http://www.lapsemure.ee/forum_est/viewt ... =5473#5473 )
jänkuke:) kirjutas: see onju nõme n. sõbrad lähevad ujuma ja ma igakord ytlen et mul pea valutab?
Nagu "Katkine nukk" juba mainis, kui Sa oled tüdrukute seltsis, siis nendele võib ju öelda tõelise põhjuse, miks Sa ujuma ei lähe, sest kõik tüdrukud puutuvad sellega, ja teavad sellest, ja päevad on ju loomulikud - neid ei tasu häbeneda. Samuti võib välja mõelda mingi salasõna - mis teie hakate oma vahel kasutama, et anda märku sellest et päevad on käes. Ma tean et enne, kui veel majade külge panti mitte sini-must-valge vaid punase lipu, siis neiud päevade kohta ütlesid: "mul on täna punase lipu päev" või lihtsalt "Mul on pühad".
Ja kui Sinu sõbrad on poisid, siis nendele võib lihtsalt öelda, et "ma tunnen ennast täna halvasti" - halb enesetunne on samuti igale inimese jaoks loomulik, ja seda peaksid kõik mõista.

Kõike head!!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

aga...

raamatus "räägime sinust" mis antaxe siis kui mingi loeng käib koolides...siis seal on kirjas et päevade ajal võib kõike teha...et kui kasutad tampooni siis võid isegi ujumas käia aga ainult pärast ujumist võix tampooni ära vahetada...ja seal on ka veel kirjas et menstruatsiooni ajal võib käia vannis...et see aitab just lõdvestuda ja menstruatsioonivalusid leevendada...ja sial on veel yteldud et vahet ei ole mida kasutad kas tampoone või sidemeid peaasi et mugavalt end tunned...
aitähh...see siis praegu minu poolt kõik...
:)

oot ma nüüd olen segaduses :S

Mis siis saab kui ma ei ole veel suguelu alustanud aga kasutan tampoone?
Ma lihtsalt ei saa sidemeid kasutada !! Igakord on aluspüksid punaseid plekke täis... :oops:

LTKH noorte nõustamiskeskus vastab:

mexu kirjutas:oot ma nüüd olen segaduses :S

Mis siis saab kui ma ei ole veel suguelu alustanud aga kasutan tampoone?
Ma lihtsalt ei saa sidemeid kasutada !! Igakord on aluspüksid punaseid plekke täis... :oops:
Helistatud>
LTKH Noorte Nõustamiskeskus
Sõle 23. tel.: 666 5810

Saime vastuse:
"Kui nooruk juba kasutab tampoone ja see ei tee talle probleeme, siis võib seda kasutada ka ENNE SUGUELU ALGUST."
Ujumise kohta on öeldud:
"Tampooniga küll võib ujuda päevade ajal. Ei juhtu midagi. Tasuks küll ainult pöörduda tähelepanu enda enesetunnele. Ehk kui ujumisel tunned ennast halvasti siis ära uju. Muidu probleeme ei ole. Nakatuse nii kergelt ei saa, kui tampoon on sees."
Kui aga küsisin: "Kui on päevad aga tampooni ei ole ja sõbrad kutsuvad tütarlast mereranda või jõkke ujuda...?"
Siis vastati:
"Jões või muul lahtisel vee allikal (mitte basseinil puhastussüsteemiga) ei ole soovitav ujuda päevade ajal ilma tampoonita."
Viimati muutis Andrew, 10 Sept 2004, 16:57, muudetud 2 korda kokku.

mul hakkasid paar nädalat tagasi esimesed päevad. ja ma käisin ka sellel ajal ujumas ilma tampooni ja sidemeteta.kas ma võin nüüd aidsis olla? :shock: üks küsimus veel. mul olid 9 päeva päevad ja järgmisel päeval oli side pruuni vere taolise asjaga koos. on see normaalne? ja veel üks asi.. ma proovisin mitu korda panna päevade ajal tampooni aga kuidagi ei õnnestunud. tõesti iga päev proovisin aga ei saanud sisse. :oops:

Anonymous kirjutas: mul hakkasid paar nädalat tagasi esimesed päevad. ja ma käisin ka sellel ajal ujumas ilma tampooni ja sidemeteta.kas ma võin nüüd aidsis olla? :shock:
AIDS levib ainult vere ja suguvahekorra kaudu, ujudes seda ei saa.
Menstruatsiooni ajal ujumisel ilma tampoonida (eriti jões, meres) on oht infektsiooni saada, sest organism on päevade ajal tundlikum ja haavatam kui tavaliselt ja emakakael on ka rohkem avatud (ja sellega infektsioon pääseb kiiremini sisse). Kui mõne päeva pärast Sa tunned et enesetunne halvenes (esinevad valud, sügeleb tupes või tuleb mingit voolust, või urineerimisel on valu) siis kindlasti pöördu arsti poole!!!
Anonymous kirjutas: mul olid 9 päeva päevad ja järgmisel päeval oli side pruuni vere taolise asjaga koos. on see normaalne?
Niisugune voolus võib olla menstruatsiooni alguses ja lõpus, sellest räägitakse et "määrib". See on loomulik ja normaalne ja on seotud emaka limaskesta eritusega.
Anonymous kirjutas: ma proovisin mitu korda panna päevade ajal tampooni aga kuidagi ei õnnestunud. tõesti iga päev proovisin aga ei saanud sisse. :oops:
Milleks ennast piinata??? Kui ei saa tampooni sisse, siis võib olla tasub proovida sidemeid kasutasele võtta.

tervist soovides!!! :wink:
Maggy(konsultant)
P.S. Töötan nüüd teises kohas.

aga veel üks küsimus..
Seda ,et kuidas on lood trennitegemisega päevade ajal??
Ma käin nimelt aeroobikas aga mis siis juhtub kui mul on ühel trennipäeval mens? Kas ma siis ei tohiks trenni minna?
Mida ma siis vabanduseks ütlen sõbrannadele??
Küsisin kuna kuulsin kusagilt ,et päevade ajal ei tohi kõhulihaseid teha:S

Ka mina käin aeroobikas ja selle pärast ei ole küll trennis käimisest loobuma pidanud ega ka kõhulihaste tegemisest! Küll aga sõltub see sellest, kas sul nt kõht sellel ajal valutab või kuidas sa end tunned. Sellisel juhul ei ole ka mina tõesti käinud ning sõbrannale saadki ju nii öelda, et sul on päevad ning ei tunne end hästi! Ta mõistab sind, usu :)

Edu :)
Ära muretse tühiasjade pärast.
Galaktikate seas on kõik asjad tühiasjad.

Wouldn't it be nice
if there was an Escape key
for all of our problems?

Rakendus-psühholoogia õpilane :)

kõik siin räägivad ujumisest ja päevadest ja
mul tuli kaa üks küsimus nimelt siis selline: kuna ma võin ujuma minna kui päevad on lõppenud ?? kas kohe järgmisel päeval või peaks ootama
ja kas enne päevi peaks kaa mitte ujuma minema ???? :roll: :roll:

No ma ei tea, ma olen tavaliselt kohe ujuma läinud kui on ära lõppenud ja enne pole ka mingit pausi teinud, sest mul tulevad need päevad umbes nii nagu ise tahavad. Samas mõtlen, et see oleks päris nõme kui vees hakkaks... :roll:

Ööm.. No ma olen järgmisel päeval läinud. Samas ma pole üldsegi kindel kas võib kohe minna, no mul pole küll midagi juhtunud.. Kus sul selle ujumisega kiiret, las vesi läheb korralikult soojaks enne, terve suvi veel ees. :)

Re: Maggy rokib (päevad ja bassein)

kui ma ausalt ütlen, siis mina kartsin tampoonide prooovimist nagu mingit kummitust vms :)
tõsiselt, ma hakkasin värisema ja kui tampoon minu keha puudutas, oleks ära minestanud, alguses proovisin ob normalit (no esimene kord tampoone kasutada ja ei tea nagu seda suurust janii, aga ). ma arvan, et see suurus mind hirmutaski, proovisin ju kraani all, et kui suureks paisub ka :D :D, oleks võinud kohe mini võtta. sellega sain hakkama. aga alguses mul läks ikka päris päris mitu pakki (8 tk pakis), et lõplikult tampooni paigaldamisega hakkama saada. ujumas ei olegi päevade ajal käinud. ei taha lihtsalt. endal on ebamugav olla menstruatsiooni ajal vees.
Vasta

Mine “Menstruatsioon, päevad... ja kõik sellega seonduv”