Re: Eksamid...

idk riigiteatajas on pandud eksamiajad, seega vast toimuvad?

ingl keelega pead arvestama seda, et seal on suuline osa ka mis lööb üsna pingesse, eriti kui teed sellist asja esimest korda, lisaks need kuulamised on suht tüütud ja arusaamatud, vähemalt minu jaoks
kahju et 12kl peab tegema inglise keele riigika :'(
mul c2 ja ma ikka pablan selle eksami pärast kõige rohkem
sad, lonely and bad at math

Ma ausalt öeldes 6.-8.klassini olen lihtsalt lulli löönud ja õppimisele käega löönud(enne seda olin puhtalt viieline!)ja end lihtsalt lasknud klassidest läbi vedada :) ( enda arus olin sitax cool ja kõik oli pohhui)
Mõistus sõitis koju kaks kuud tagasi ja loodan,et suudan ikka eksamiteks õppida kõik järgi millele varem pole tähelepanu pööranud.
Eriti on nüüd matega probla kuna seda ma ei oska eriti hästi :P Aga küllap ikka jõuan kui ikka väga tahan :D Ma juba Juulist saati iga jumala päev õpin matet tundide viisi :) No eesti keelega mul probleeme õnneks eriti ei ole.Ainuke mis mulle probleeme tekitab on mate aga loodan,et saan hakkama :) Valik eksamit aga ma ei oska valida :/ Ma arvan,et valin inglise keele?
Aga oskab keegi soovitada mida inglise keeles spetsiifiliselt eksamiks õppida oleks vaja? Enamus mu klassist juba praegu ütlesid,et nemad valivad inglise keele.
''This time around im taking no sh*t''

Ufocrocsid kirjutas: Aga oskab keegi soovitada mida inglise keeles spetsiifiliselt eksamiks õppida oleks vaja?
Kirjutamist ja rääkimist on võimalik harjutada. Alusta sellest. Nii täpselt pole võimalik ette öelda, mida eksamitel alati teadma peab, aga soovitan Innove lehelt varasemate aastate eksamitööd üles otsida ja järjest lahendama hakata. Nii saad vähemalt kindlust juurde ja eksamil ei teki seda appi-mis-ma-tegema-pean olukorda. Seal juures on õiged vastused ka olemas, saad pärast üle kontrollida. Kindlasti tulevad teil enne eksameid veel ka konsultatsioonid, kus koos õpetajaga erinevaid ülesandeid läbi teete ja tagasisidet saate. Aga B2-ga ei tohiks sul sellega mingeid raskusi olla. Tegin oma B2/C1 tasemega gümnaasiumi riigieksami 90+ punktile ära ja ei olnud keeruline. Kui hull see põhikooli omagi olla saab.

Aga edu sulle kindlasti! Tubli, et nüüd end kokku oled võtnud ja aega on veel piisavalt: jõuad ka matemaatikas järjele.
Tundub, et see toimib, nii et ma vist ei hakka midagi muutma

miks ei peaks olema 9. klassis eksameid? olen vist ajast maas :D

soovitaks küll valikeksamiks inkat, sest sellega on kõige rohkem kokkupuudet võrreldes muude õppeainetega. kui oled tunnis korralikult kohal ja teed harjutusi kaasa, ei tohiks eksami sooritamine heale hindele küll raskusi valmistada :) ja nagu mainitud, siis enne eksamit hakkab koolis jah kordamine pihta, niiet ka mates peaksid saama põhilised asjad selgeks (pindala ja ruumala valemid, ruutfunktsioon) :D
ehkki eksamiperioodini on veel tükk maad aega, võid nt suuliseid harjutusi tehes end juba harjutada rahulikuks. põhiline on, et sa oled enne rääkima hakkamist korrektselt aru saanud, mida sinult oodatakse, mitte ei hakka kohe kiiruga mingit uinamuina vastust vorpima. üldjuhul on üheks eksamineerijaks sinu enda inglise keele õpetaja, seega on õhkkond ka mingil määral tuttav ja põhjust närveerimiseks vähem.

aga lõppude lõpuks ei tasu end lõhki ka õppida/muretseda. põhikooli eksamitel on üsna väike roll keskkooli sisseastumisel (kui sa just negatiivset hinnet ei saa, mida on väga raske saavutada). mina sinu asemel keskenduks praegu jooksvate hinnete heal tasemel hoidmisel ning eksamite pärast hakkaks muretsema alles kuskil aprilli kanti :D

Seleen kirjutas:
09 Sept 2019, 16:56
mul c2
tekkis huvi, et kuidas sa seda tead nii kindlalt öelda? hetkel jäi su jutust mulje, et lähed ise ka alles riigieksamit tegema :D

Vali ikka inglise keel eksam. See on üpriski lihtne. Ma valisin ka valikeksamiks inglise keele ja sain 97/100st. Kirjaliku sain max, aga suulisest kaotasin 3 punkti, kuna roleplay pildid olid veidike arusaamatud ning suur närv oli sees. Tagasi mõeldes ütleksin, et pole mõtet nii palju pabistada selle üle, kuna hindamine pole suulises üldse karm.

villanesokk kirjutas:
10 Sept 2019, 20:33
tekkis huvi, et kuidas sa seda tead nii kindlalt öelda? hetkel jäi su jutust mulje, et lähed ise ka alles riigieksamit tegema :D
eks ma lähen jah ja max kindlusega öelda muidugi ei oska, aga ingl k tundides erinevaid ülesandeid tehes saan tasemeks tavaliselt c1/c2 ja eks veits oli vaja hoobelda ka :)

Mitu punkti peab eksamitel saama,et eksam läbida? Nt oletame,et lähen matemaatika eksamile ja oskan teha vaid kahe ülesannet kas sa oled siis läbi kukkunud? :/ Mul matega suht per*es kuna ma ei saa ise ka enam aru kus maalt mul see teadmiste lünk sisse tuleb ja ausalt öeldes on mul juba närv sees :/
''This time around im taking no sh*t''

pooled punktid pead saama, siis saad viimase kolme kätte
matemaatikas on max punktid vist 50? ma ei mäleta täpselt, aga alla 100, teistel on 100

kui kukud läbi, lähed järeleksamile, üldiselt tehakse see lihtsam ja kuidagi lastakse sind ikka põhikoolist vast läbi
kuid vaevalt sa nii halvasti nüüd oskad, et isegi poolt punktidest ei saa

Ufocrocsid kirjutas:
13 Sept 2019, 15:34
Mitu punkti peab eksamitel saama,et eksam läbida? Nt oletame,et lähen matemaatika eksamile ja oskan teha vaid kahe ülesannet kas sa oled siis läbi kukkunud? :/ Mul matega suht per*es kuna ma ei saa ise ka enam aru kus maalt mul see teadmiste lünk sisse tuleb ja ausalt öeldes on mul juba närv sees :/
Käi konsultatsioonides (vajadusel ka mõne teise oma kooli mataõpsi omades, kui ta nõus on), võta mõni tund eraõpetajalt. Küll järjele saad.

Kui eksami hinne jääbki "2" siis minu teada põhikooli lõputunnistust päris ei saagi, vaid nn valge lehe (ei mäleta täpselt).

Ise valmistusin eksamiks sellesarnase vihikuga http://kirjastusmaurus.ee/oppematerjali ... temaatika/
Suht asjalik ja käsitleb kõiki teemasid. Mul oli kordamist alustades häda isegi basic harilike murdude liitmise ja lahutamisega, niiet ei tasu heituda kui miski esialgu välja ei tule :D

Ma koduõppest ei tea kuigi palju, kas tõesti koolipersonal puudub? Kuhu siis sellises süsteemis pöörduda kui õppetöö raskust valmistab?
Vasta

Mine “Õpi õppima (soovitused, nõuanded)”