Jäin gümnaasiumi kohast ilma

Ühesõnaga oli sisseastumised paari gümnaasiumisse aga ükski kool vastu ei võtnud kuna 2. trimestris oli kaks hinne kahte kuigi aasta hinded olid kõik positiivsed eriti reaalainetes ja seda anti ka alles augusti viimastel nädalatel teada. Nüüd ei oska ma enam midagi teha, kas keegi oskaks nõu anda? Ma tean, et see on enda lohakus, et jätsin hinded parandamata aga kui kool ega õpetaja mulle vastu ei tulnud antud ajal siis mis ma tegema küll oleks pidanud

Re: Jäin gümnaasiumi kohast ilma

kõvad gümnaasiumid siis, mul olid ka kaks veerandihinnet kahed üheksandas klassis, aga ikka sain. ei hinnatud seda rangelt õnneks. kutsekoolis ei ole midagi sobivat? pead vaatama, mille põhjal gümnaasiumid sisse võtavad. kuskile nõrgemasse gümnaasiumisse peaksid ikka saama, kuigi nüüd on vb juba vastuvõtuaeg läbi või kuskile saab ikka? täiskasvanute gümnaasiumi peaks ikka saama, kui mõni on lähedal. ei soovita vaheaastat ka võtta, kui midagi suurt plaanis ei ole. kutsekoolist võib kasuliku oskuse saada ja võib hiljem ära kuluda, tasuks sinna ka vaadata.
eraldatus

Sa küll ei maininud, kus või kui suures linnas täpsemalt elad, aga ma soovitaks lihtsalt järjest gümnaasiumeid läbi hakata helistama, et kas on vaba kohta. Võib olla ka viimasel hetkel loobujaid, näiteks. Kutsekool on ka okei variant, aga kui tunned, et tahaks eelkõige ikkagi gümnaasiumisse, siis alusta nendest. Soovin edu ja anna ikka teada, kuidas sul läks!

Võileib kirjutas:
21 Aug 2019, 23:33
Täiskasvanute võtab 17+ vastu iirc. Hakka aga erinevaid gümnaasiume läbi helistama-kirjutama, kesklinna omasid pole mõtet, nüüd pole enam aega picky olla asukoha valikuga. Kutsekoolid ka muidugi võimalus, kui leiad midagi, mis sulle meeldiks. Natuke hiline ärkaja oled, sellega oleks võinud juba suve algul tegeleda.
Suve algul ütles kool kuhu kandideerisin, et oota ja me anname sulle märku, ootasin suve lõpuni ning pidin ise käsile võtma ning kooliga ühendust võtma, lõpuks saadeti ikka sinna samusesse.

Palju edu sulle seal gümnaasiumis, kuhu said!
Pean kaasa rääkima täiskasvanute gümnaasiumite osas. Nad võtavad küll alla 17-aastaseid inimesi vastu. Mina isiklikult näiteks läksin Tartu täiskasvanutesse 16-aastaselt. Mul oli põhikoolis matemaatika hinded väga pekkis ning eksam hinne 1. Ma sain sisse kutsekasse aga ise enda lollide otsustega tulin ära ja läksin täiskasvanutesse.
Ma julgen soovitada Tallinna Vanalinna Täiskasvanutet, seal on väga head õpetajad ning väga hea süsteem, kui midagi peaks minema halvasti siis kindlasti on see võimalus olemas.

Caroliyna kirjutas:
27 Aug 2019, 02:31
Palju edu sulle seal gümnaasiumis, kuhu said!
Pean kaasa rääkima täiskasvanute gümnaasiumite osas. Nad võtavad küll alla 17-aastaseid inimesi vastu. Mina isiklikult näiteks läksin Tartu täiskasvanutesse 16-aastaselt. Mul oli põhikoolis matemaatika hinded väga pekkis ning eksam hinne 1. Ma sain sisse kutsekasse aga ise enda lollide otsustega tulin ära ja läksin täiskasvanutesse.
Ma julgen soovitada Tallinna Vanalinna Täiskasvanutet, seal on väga head õpetajad ning väga hea süsteem, kui midagi peaks minema halvasti siis kindlasti on see võimalus olemas.
Ma seda tean, et eranditega saab, mul tuttav läks uuesti 9. tegema juba täiskasvanutesse aga see oli konkreetselt õppenõukogu otsusega. Aga vb eksin ka siis. Muidu ise olen ka TVTG vilistlane ja tõesti väga hea kool on, et kui keegi siia kunagi satub, kes nt peab olude sunnil keset gümnat kooli vahetama ja mõtleb täiskasvanute peale, siis tee seda, sa ausõna ei kahetse. :)
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”