Südamehäired

Tere

Minu probleem seiseb selles, et mul on tunne et mu süda jätab lööke vahele. Saan hästi kaua hinge kinni hoida ning midagi ei tunne. Kas see viitab mingile südame haigusele? Õhtuti hakkab süda nagu vähem lööke tegema, muutub aeglaseks vms ja see on väga kahtlane. Ei julge magama ka jääda.

Enda arvates kas peaks rohkem füüsilist sporti tegema või minema arstile uuringuid tegema?

Tänud, kes on abiks!

Re: Südamehäired

Tere!

Mille põhjal sa oletad, et süda lööke vahele jätad? Kas selle põhjal, et hoiad hinge kinni ja ei tunne midagi (ei tunne südamelööke)? Neid ei tunnegi igas olukorras samavõrdselt, kui sul aga mitmeks sekundiks süda löömata jätaks, kaotaksid teadvuse, mitte ei hoiaks seal rõõmsalt hinge kinni.

See, et õhtuti muutub südamerütm aeglasemaks, on ka normaalne. Sa ei liiguta, ei tee sporti, ei närvelda. Rahuolekus ongi pulss aeglasem. Kui sa ei suitseta ja sporti teed, ei olegi see pulss nii kiire.

Arstile küll ei ole selle kirjelduse järgi vaja minna. Sporti tasub alati teha, tervislikult toituda ja piisavalt magada niisamuti - nii hoiad igal juhul oma tervist ja ennetad võimalikult palju ka igasuguseid probleeme südamega!

Edu!

Re: Südamehäired

Praeguse kirjelduse põhjal ei näe ka mina põhjust kahtlustada südamehäireid.
Küsiks ka ma, et mis tunne või hetk täpsemalt on see, mis muretsema paneb?

See, kui ütled, et midagi ei tunne - pulssi on kõige parem katsuda kaela pealt, nii et pöial on ühelpool ja teised näpud teiselpool kõrisõlme. Lõua alt kohe. Pulssi käega katsudes, ei pruugi seda lihtsalt alati tunda olla. See aga ei tähenda südameprobleeme.

Sporti on ikka hea teha ning see igatahes tugevdab ka südant.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”