Enesetapp

Olen 14 a poiss.
Viimasel ajal olen ma liiga palju saanud haiget. Ma olen kaotamas palju sõpru. Pere probleemid. Ema ei usu minu lugu. Vend ähvardab palju ,et annab peksa jne. Ma ei tea enam ausalt ,mida ette võtta. Mul pole mõtteid. Sõpru on mul veel vaevu alles. Paljud kasutasid mu ära või hakkasid minust rääkima taga. Põhjust ka enam pole mul, miks elada edasi. Hiljuti tuli mul põhjus ,miks edasi veel elada. Ma leidsin tüdruku kelle vastu mul tunded on, aga ta jätnud viimasel ajal mulje ,et ta pole eriti huvitatud või midagi. Suhtlen temaga siiani ,sest talle ma kurdan kõik oma mured, kuid nüüd on lihtsalt terve elu kokku lagunenud ja ma ei jaksa enam. Ma ei jaksa enam haiget saada. Ei jaksa enam oma elu jätkata. Põhjusi pole enam.

Re: Enesetapp

Kui sa tüdrukule ainult muresid kurdad, siis kaua see suhe kesta ei saagi. Mured on küll igapäeva elu osa, aga olen ka täheldanud, et mõned inimesed ilmuvad välja ainult siis, kui midagi kurta on vaja, not gonna work boy.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Kui ema ei usu, mis teha, tuleb teistmoodi praegu hakkama saada. See võib olla ka selline periood, et ema ei mõista praegust hetke, aga see ei tähenda, et teil ei võiks tulevikus head suhted olla. Vend võib ähvardada, aga ehk saad teda lihtsalt võimalikult palju vältida? St ära suhtlegi, ära algata, ole oma toas (kui sul on) jne. Ei ole mõtet endale suhtlemisega halba teha, kui sealt vastu eelkõige ähvardused tulevad.

Igatahes on see, et leidsid ühe inimese, kes sulle meeldib, päris selge näide, et neid on veel. Ei pea hoidma kinni sõpradest, kellega enam head klappi pole. Pigem tutvuda uute inimestega. Jah, häid sõpru hetkega ei leia, kuid kui üldse ei suhtle, ei ole selleks lootustki. Kindlasti on neid, kes hooliks sinust ja sina neist.

Eelmise vastajaga olen selles osas nõus, et seda peab väga jälgima, et ei jääks teisele inimesele vaid kurtma. Alguses võib see olla okei, ja võib-olla isegi huvitav kaasa mõelda ja arutada, aga kui alati vaid negatiivset tuleb ja kuulajalt alati mingit toetust ja abi oodatakse, siis muutub see üsna kiiresti kurnavaks ja suhtlemisest loobumine või selle vältimine võib tulla üsna lihtsalt, st täitsa iseenesest, ilma et otseselt seda otsustaks. Inimene lihtsalt automaatselt hakkab ennast säästma, st stressi vältima. Proovi ka kuulajale tähelepanu pöörata, st tema rõõmud ja mured ära kuulata ning ära unusta rääkida ka headest asjadest elus, sest kindlasti on ka neid selle kurtmisväärse kõrval.

Edu!

Igatahes õige, et otsid kohta, kuhu muret jagada.

Kas peremurede all mõtledki probleeme vennaga või on seal taga midagi rohkemat?

Sõprade osas. Mis teid nende sõpradega ühendas siiani? Eks võib leida mingit loogikat ka selles, et mingi hetk võib side nö lapsepõlvesõpradega nõrgeneda ning anda võimalust tekkida ka uutele sõpradele, kellega siis seob juba midagi täpsemat, midagi kindlamat. Ehk siis sõprade osas tasub kõigepealt mõelda endale, et mis on see, mis Sind huvitab, mida teha tahad.

Ütled, et ema ei usu Su lugu. Seega saan aru, et oled üritanud temaga rääkida. Kas perekonnast kellegagi oled rääkinud ja on hea side olemas? Kas keegi täiskasvanu on, kellega saad rääkida kõigest sellest?
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Loen siin ja mõtlen.,. kogu see jutt oleks nagu minu kirjutatud.. vb ainult nende vahedega et no perega on suhted okeid kuid no selle üldise suhtlemise kohalt.. siis ma lihtsalt pole võimeline kellegagi suhtlema. ei ole sõpru, kardetavasti ei saa ka kunagi olema.. Nagu öeldud siis, kui ei suhtle siis ei saagi mitte midagi juhtuma hakata..
täpselt samal põhjusel on ka minu sõbrad kadunud eks ma saan neist aru ka.. tõesti ei jaksa keegi nii tohutut negatiivsust ära kannatada.. kahjuks mul midagi muud peale selle ka pakkuda ei ole.. sest mind täidabki täielik negatiivsus igas suunas ja ükskõik mis teemal

oeh.. Kahjuks teemaalgatajale midagi soovitada ei oska.. aga vähemalt sain end tühjaks rääkida..
Vasta

Mine “Enesetapp”