Eestis ülikoolis õppimine välismaale elanikuks registreerituna

Tere! Mul on üks väga ebatavaline probleem ja ma ei tea, kust sellele lahendust leida, seega proovin siia postitamist. Ma olen pärit Lõuna-Eestist ja mul on tüdruk Lätis. Õpin ma ülikoolis ja alustan sügisel kolmandat aastat seal. Hetkel on mul plaanis tüdrukuga kokku kolida. Mul on ülikoolis aineid ette tehtud, mistõttu pean ma sügisel kohal käima võibolla 2-3 päeva nädalas, mistõttu hakkan ma enamuse ajast viibima Lätis, mistõttu oleks mul vaja taodelda sinna elamisluba ja registreerida ennast sinna elanikuks.
Ma sooviksin teada, kas Eestis ülikoolis õppimiseks saab olla välismaa püsielanik, kui mul on Eesti kodakonsus või pole sellel vahet? Ma ei tea, millise organiga selle välja uurimiseks ühendust võtta. Ma eeldan, et Läti kohta ei oska siit eriti keegi informatsiooni anda, nii et selleks ma pean vist migratsiooniametiga ühendust võtma, aga äkki keegi oskab öelda, kuidas ma saaksin ennast kõige paremini elanikuks registreerida? Kodakonsusameti lehelt olen ma leidnud tingimused töötavatele inimestele ja tudengitele. Töökohta mul ei ole ja tõenäoliselt ma seda ka kohe ei saa, tudengi elamisloa tingimused täidaksin ma kõik peale selle, et ma ei õpi ülikoolis Lätis.

Re: Eestis ülikoolis õppimine välismaale elanikuks registreerituna

Suvekuumus on pähe hakanud vist, et kõige loogilisemasse kohta, ülikooli, ei oska pöörduda :)
Scrollisin nt TÜ lehel ja vastuvõtueeskirjast leidsin sellise koha: "Välisüliõpilaskandidaat on üliõpilaskandidaat, kellel ei ole Eesti kodakondsust, pikaajalise elaniku elamisluba ega alalist elamisõigust."
Niiet sellega ei tohiks küll probleemi olla.

Lätis saad 3 kuud olla elamisloata. Selle 3 kuu jooksul pead migratsiooniametis end ära registreerima, et saaksid elamisloa omandada.
Siin on midagi elukoha regamise kohta: https://www.koolitus.eesti.ee/et/eluase ... reerimine/

Mis eesmärgil sa peaksid taotlema läti elamisluba ja registreerima end sinna elanikuks?

Miks just sina kolid läti ja mitte vastupidu?

Las naine üürib korteri enda nime peale ja ela vaikselt andes talle raha. Ei ole vaja pead vaevata.
Kui sa just enda identiteeti avalikuks teha ei julge, siis ära mind rohkem maini ja mulle kirjuta, aitäh. ©boyjoy

Mis eesmärgil sa peaksid taotlema läti elamisluba ja registreerima end sinna elanikuks?
Elamisluba peaks taotlema, sest ma hakkan viibima Lätis rohkem kui 90 päeva 180 päevase perioodi hooksul.
Miks just sina kolid läti ja mitte vastupidu?
Ma kolin Lätti, sest minul on tõenäoliselt lihtsam läti keel ära õppida.
Las naine üürib korteri enda nime peale ja ela vaikselt andes talle raha. Ei ole vaja pead vaevata.
Olen sellele mõelnud. Raske on tõestada, kui kaua ma seal viibin ja kõige hullem karistus on rahatrahv (vist), aga pikas plaanis tundub elamisluba mõistlikum.

Ainult keele tõttu, et sul lihtsam ära õppida? Mulle hakkab tunduma, et see teise riiki kolimine on teil ikka küllaltki läbimõtlemata. Keel ei ole just kuigi suur argument kõige muu juures, nt palgad (Lätis tunduvalt madalamad, tean isegi läti peresid, kes käivad Eestis tööl ja nv veedavad lätis), pere lähedus (st kas kummalgi on oma perega oluliselt lähedasemad suhted/perel abi vaja, et tasuks lähedal elada), karjäärivõimalused, elukeskkond jm. Samas kui te mõlemad alles küllaltki noored olete ja võib-olla ka mitte väga kaua koos olnud, siis pole ka mõtet üle mõelda, eks otsust muuta jõuab ka hiljem. Selle elamisloaga vaevalt mingeid probleeme tekib, tegemist on ju Euroopa Liidu liikmesriigiga ja nende riikide vahel on liikumine ikka päris vaba. Ühesõnaga - mingeid erilisi probleeme ei näe, koli aga.
Vasta

Mine “Seadused (riik)”