Soomest eesti?

Tere! Minu mure on siis selline, et ma ei oska otsustada, kas minna soomes teise linna oppima erialal mida olen tahtnud juba lasteaiast saadik kuid nüüd kahtlen VÕI kolida Eestisse ja minna täiskasvanute gümnaasiumisse. See probleem on vaevanud mu pead juba terve nädala ja ma tunnen juba kuidas see vaikselt lämmatab mind. Pean valiku tegema järgmise nädala jooksul ja ma lihtsalt ei tea mida teha. Olen vaadanud korteri hindasid, võimaluis kui õpiksin erialal. Tegin pluss miinus listi, üritasin vaadata mida süda ütleb. Mitte miski ei aita. Eestis oleks sugulased kellelt vajadusel abi küsida, sõbrad keda tean juba kaua ja teistsugune õpe (läheksin täiskasvanute gümnaasiumisse). Soomes oleksin täiesti võõraslinnas, ihuüksinda ja tegeleksin alaga mis lõppuks annaks mulle ilmselt paanikahoo ja foobilise šoki. Aitake, palun.

Re: Soomest eesti?

Täiskasvanute gümnaasiumi kohta räägitakse minu arust alusetut laimu. Riigieksamid on lõpus täpselt samad mis tavakoolis ja kes ise tahab, saab ka täiskasvanute gümnaasiumi heade tulemustega lõpetada.

Teemaalgatajale sovitan lihtsat nippi- viska kulli ja kirja ning samal hetkel, kui münt on õhus, mõtle, kumba tulemust sa südames sooviksid. See ongi see, mida sa teha tahad:)
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”