Re: Toimetulek

50 eurot sinult küsida võin ka mina, aga kui sa teenid piisavalt ja sul on kahju elamisse panustada, mille sa ilmselt ise kunagi pärid, siis peaksid küll peeglisse vaatama. Vanematel on küll teatud piirini kohustus, aga kui sul on võimalus aidata neid, kes on sind terve elu kasvatanud, siis vb oleks mõistlik?
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

See ei ole okei. Vanemad maksavad lapsele taskuraha, mitte vastupidi.
Mind ajab mega vihaseks, kui vanemad hakkavad heietama "ma olen sind terve su elu ülal pidanud, hoolitsenud selle eest et katus pea kohal ja kõht täis, ja sa oled nii tänamatu asdfghjkl" kuigi kõik see ongi nende kohustus? Seda enam, et sa oled veel alaealine.
Kas su vanemad ei suuda su kodu oma rahadega üleval pidada, et on vaja sinu abi?

villanesokk kirjutas:
11 Juun 2019, 17:30
Mind ajab mega vihaseks, kui vanemad hakkavad heietama "ma olen sind terve su elu ülal pidanud, hoolitsenud selle eest et katus pea kohal ja kõht täis, ja sa oled nii tänamatu asdfghjkl" kuigi kõik see ongi nende kohustus? Seda enam, et sa oled veel alaealine.
Kas su vanemad ei suuda su kodu oma rahadega üleval pidada, et on vaja sinu abi?
Kahju sinu vanematest. :)

ÜRO lapse õiguste konventsioonist:

Võrdväärse perekonna liikmena on lapsel kohustused oma perekonna ja kasvatajate ees. Laps peab oma vanusele vastavalt:
austama oma vanemaid ja kasvatajaid (hooldajaid) nagu nemad peavad austama last;
abistama oma vanemaid, kasvatajaid (hooldajaid) ja teisi pereliikmeid ning osalema perekonna ühistes tegevustes ja igapäeva töödes.

Teoorias võiks see tähendada seda, et kui lapsel on piisavalt raha, siis on lapsel ka kohustus aidata. Kurb, et sinu vanemad seda isegi küsima peavad, kas ei ole loogiline, et võimalusel sa ise ka panustad perekonda?
/.../

boyjoy kirjutas:
11 Juun 2019, 18:03
villanesokk kirjutas:
Aitäh, aga minu vanem ei vaja kaastunnet, sest maksan samuti arveid, kuid teen seda oma vabast tahtest.
Kui vanemad on piisavalt jõukad, ei näe ma põhjust lapsele sellist maksenõuet esitada.

villanesokk kirjutas:
11 Juun 2019, 18:17
boyjoy kirjutas:
11 Juun 2019, 18:03
villanesokk kirjutas:
Aitäh, aga minu vanem ei vaja kaastunnet, sest maksan samuti arveid, kuid teen seda oma vabast tahtest.
Kui vanemad on piisavalt jõukad, ei näe ma põhjust lapsele sellist maksenõuet esitada.
Miks põhjust ei ole? Põhjus on ju see, et laps tekitab kulusid. See, kas vanemad suudavad või tahavad kulusid ise katta, on juba teine teema. Eks siis aasta pärast saab omal nahal ise maksta, oma enda eluaseme eest, täies mahus.

Ma ei taju sinu loogikat, et laps oleks nagu mingi imeasi, kelle raha kuulub temale rohkem kui vanemate oma vanematele.
/.../

Küsimus siinkohal on ka, kas käid koolis?
Kas ülalpidamiskohustuse mõte pole mitte ka seotud lapse koolis käimisega.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Bucerus kirjutas:
11 Juun 2019, 19:20
Küsimus siinkohal on ka, kas käid koolis?
Kas ülalpidamiskohustuse mõte pole mitte ka seotud lapse koolis käimisega.
Alaealise puhul sellist nõuet ei ole, küll aga õppimise korral (omandab põhi-, kesk- või kõrgharidust või õpib kutseõppe tasemeõppes) laieneb kohustus kuni 21-aastaseni.
/.../

Jah on õigus. Sa käid täiskohaga tööl. Sul on katus peakohal, vb isegi söök on laual, vb keegi peseb isegi su pesu. Miks oled nii kooner oma rahaga? See pole hea omadus mida omada, eriti vanemate poole.
50 euri on ääretult väike summa. Ise kuskile elama lähed siis maksad üle 300 arveid.
Ma arvan, et oma arvete maksmine ja natuke ka elamis arvete maksmine on hea samm iseseisva elu poole.
Post Malone - Goodbyes on repeat

Kui sa täiskohaga tööl käid, siis oletan, et ei käi koolis? Siis on vanematel muidugi õigus küsida sult osa kuludest, tavaliselt jagatakse siis kulud pereliikmete arvu vahel ära (st väikseid lapsi, kes tööl ei käi, muidugi ei arvestata). 50 eurot tundub mulle küll igati mõistlik summa, millega vanemate kulusid veidi kompenseerida, samas jääb sulle suur osa palgast ka endale.

Ma sain tasuta elada nii kaua kuni hakkasin täiskohaga tööl käima. Siis hakkasin ma ka maksma elamise eest.
Pluss võtsin oma mobiilsidelepingu enda nimele ja arvele.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder
Vasta

Mine “Seadused”