Üksindus

Tere,

Olen 27a noormees ning tunnen ennast maru üksildasena, kuna mul on väga vähe sõpru ja ni on terve elu olnud. Mul on 2 väga head sõpra, kes mõlemad elavad hetkel välismaal ning 2-3 sellist sõpra, kellega aeg-ajalt suhtleb aga on ka kaugeks jäänud. Läksin hiljuti ka oma elukaaslasest lahku, mis teeb asja veelgi raskemaks. Ma olen oma iseloomult pigem selline tagasihoidlikum, mis teeb mul raskemaks võimaluse leida uusi sõpru, kuna suuremas seltskonnas või uute inimeste keskel olen pigem vaikne, muidu aga pean ennast küllaltki seltskondlikuks.
See siin pole muidugi koht, kust uusi sõpru leida, aga ehk oskab keegi aidata, mida ette võtta. Tõesti on raske kui päevast päeva pole sul nö seda head sõpra, kellega kokku saada või kasvõi ns igapäevaselt jaurata.

Re: Üksindus

Paraku nii see jääbki. Millalgi ikka leiad kellegi kellega suhtlus klapib. Mida rohkem kohtud inimestega seda kiiremini toimub see protsess. Viie, kümne aasta jooksul kohtub inimene kindlasti kellegagi, küsimus on kas ta seda suhtlust ka alles hoida oskab.
Jah sind võib kari inimesi ümbritseda, sa võid nende kõigiga suhelda aga kui need pole sinu inimesed siis tunne üksindus jääb sinuga.
Lust

Ma nii pessimistlik ei oleks. On võimalusi, kuidas oma tutvusringkonda uusi inimesi saada:

1) Vaheta töökohta. Mine tööle firmasse, kus on rohkem inimesi. Mõnega neist kindlasti klapid.

2) Mine kooli/trenni. Kui sul on keskharidus lõpetamata, siis õhtukooli. Ametikoolides toimuvad koolitused, saad sealt kutseoskuse paberi ja uusi tutvusi. Trennides saab suhelda teiste inimestega ja mõni neist võib tekkida vastastikune sümpaatia.

3) Hakka jooma. Võta laupäeva hommikul kaasa liitrine Jägermeister ja pealekas ning mine mõne baari juurde, kus väljas suitsu tehakse. Liitrise jääguga oled tõsine tegija seal ja kõik tahavad kohe sinu sõbrad olla. Sealt edasi siirdud kellegi pinna peale (või kutsud teised enda poole), pidu jätkub ning vahetate numbreid, et ka edaspidi kohtuda ja aega veeta. Miinus on see, et võid leida sõpru, kes tahavad vaid laenu sinult ja tagasi ei maksa.

Alaealistele ma seda viimast punkti ei soovita. Käige koolis ja ärge jooge, pealegi on see teie jaoks ebaseaduslik. Aga teema autor on täisealine ja tohib.

Alkohol ei ole kellegi jaoks lahendus ju.... Pigem oskan julgelt soovitada seda et tutvu inimestega internetis.... Ka mina olen häbelik ja antisotsiaalne... Kuid kui internetti targalt kasutada võid palju sõpru leida.... Ise eelistan omegle lehekylge mis paljude poolt kyll hoolega maha tehtud aga seal täitsa trehvab toredaid inimesi kellega ss hilisema soovi korral Facebooki või mujale vabalt yle saab minna... Mul sealt juba yksjagu häid sõpru tekkinud ja isegi pikk suhe... Leidsin sealt oma hingesugulase .... Soovitan Sullegi et proovi seda.... Vb leiad ise mõne parema lehekylje...

Ega sellises vanuses on juba kuradima raske selle teemaga tegeleda. Tean, sest olen 26. Muidugi oleks mul ideaalne töökaaslastest paar endaealist välja valida...aga nemad pole seal arengutasemel kus mina. Ühele töökaaslasele seletasin tema pärimise peale ära, miks ma aegajalt ülbe või altkulmu olekuga olen. Tüüp kuulas poolhajevil ja lõpuks vahtis mulle segase näoga otsa. Aga ise tahtis teada...
Lahkuminekuid tuleb igas vanuses ette, ikka juhtub. Leiad hea õnne korral uue ja kõik algab uuesti.
Proovi klubides käia, äkki saad sealt tutvusi. Või mõne spordiala/hobi kaudu.

Soovitan ka kooli ja tööd (st vajadusel töökohavahetust), ise olen viimastel aastatel nende kahe kaudu endale väga häid sõpru saanud, isegi pea kõik parimad sõbrad. Ausalt öeldes ei jõua tihti nii palju kohtudagi, kui on toredaid sõpru ja tuttavaid, kes niiviisi saadud.

Eespoolsoovitatud Omegle on tore jah, aga mu meelest eestikeelses on ikka väga noored koos. 27-sena hirmutad enamiku kohe vestlust sulgema.

Neptune kirjutas:
27 Apr 2019, 19:04
kakkybabenasa kirjutas:
22 Apr 2019, 12:27
Eks ole imelik mõelda, et 27 aastane nende asjade peale ise ei tule.
Analoogse tühja targutamise, eriti käesolevat konteksti (inimene kurdab probleemi) arvestades, võiks tulevikus äkki endale jätta.
Väga abistav. Väljendasin kui lihtlabased ideed välja pakuti. Nagu 27 aastane ei oskaks kuhugi ise minna.... asi pole ju KUHU minemises.
Lust

GirlNeverLoved kirjutas:
22 Apr 2019, 11:36
Alkohol ei ole kellegi jaoks lahendus ju.... Pigem oskan julgelt soovitada seda et tutvu inimestega internetis.... Ka mina olen häbelik ja antisotsiaalne... Kuid kui internetti targalt kasutada võid palju sõpru leida.... Ise eelistan omegle lehekylge mis paljude poolt kyll hoolega maha tehtud aga seal täitsa trehvab toredaid inimesi kellega ss hilisema soovi korral Facebooki või mujale vabalt yle saab minna... Mul sealt juba yksjagu häid sõpru tekkinud ja isegi pikk suhe... Leidsin sealt oma hingesugulase .... Soovitan Sullegi et proovi seda.... Vb leiad ise mõne parema lehekylje...
Kuidas kurat sa üldse eestlaste otsa omegles üldse sattud? Give me tips.
Lust

kakkybabenasa kirjutas:
03 Mai 2019, 17:35
GirlNeverLoved kirjutas:
Saad google keelesätetest panna et räägid eesti keeles ja ss ta annab inimesi kes ka eesti keeles räägivad.... Vmidagisellist xd ma täpselt ei tea kuidas aga ma jh.... Ehk saad aru...

GirlNeverLoved kirjutas:
03 Mai 2019, 18:01
kakkybabenasa kirjutas:
GirlNeverLoved kirjutas:
Saad google keelesätetest panna et räägid eesti keeles ja ss ta annab inimesi kes ka eesti keeles räägivad.... Vmidagisellist xd ma täpselt ei tea kuidas aga ma jh.... Ehk saad aru...
Ja siis oodatad igaviku? Aga okey, okey. Ei saa öelda, et ei kohanud üldse eesti keelt. Parem on ikka ingliskeel suhu saada ja näha mis ka muial maailmas on kui siin väikses, väikses eestis.
Kohutav koht. Ma loodan oma printsi niisama randomilt elus kohata. Aga seni seni kuni ma teda ei kohta harjutan ja harjutan kuidas olla inimene. (Not a very serous tex)
Lust

kakkybabenasa kirjutas:
03 Mai 2019, 19:25
GirlNeverLoved kirjutas:
03 Mai 2019, 18:01
kakkybabenasa kirjutas:
Ja siis oodatad igaviku? Aga okey, okey. Ei saa öelda, et ei kohanud üldse eesti keelt. Parem on ikka ingliskeel suhu saada ja näha mis ka muial maailmas on kui siin väikses, väikses eestis.
Kohutav koht. Ma loodan oma printsi niisama randomilt elus kohata. Aga seni seni kuni ma teda ei kohta harjutan ja harjutan kuidas olla inimene. (Not a very serous tex)
Seal reede ja laupäeva öösel rohkem inimesi

kakkybabenasa kirjutas:
27 Apr 2019, 20:56
Neptune kirjutas:
kakkybabenasa kirjutas:
22 Apr 2019, 12:27
Eks ole imelik mõelda, et 27 aastane nende asjade peale ise ei tule.
Analoogse tühja targutamise, eriti käesolevat konteksti (inimene kurdab probleemi) arvestades, võiks tulevikus äkki endale jätta.
Väga abistav. Väljendasin kui lihtlabased ideed välja pakuti. Nagu 27 aastane ei oskaks kuhugi ise minna.... asi pole ju KUHU minemises.
Aai on vägagi KUHU minemises. Näita mulle kedagi, kes kogub sõpru kodus telekat vaadates.

kaugeltuuriv kirjutas:
04 Mai 2019, 15:05
kakkybabenasa kirjutas:
27 Apr 2019, 20:56
Neptune kirjutas:

Aai on vägagi KUHU minemises. Näita mulle kedagi, kes kogub sõpru kodus telekat vaadates.
Kui ta on vaikne ja tagasihoidlik inimene loomult siis ta võib kus iganes käia kuid olla ikka edasi sõpradeta.
Inimesed on igalpool :)
Lust

Nüüd loe punkti kolm, mis ma välja pakkusin. See toimib. Ka muidu tagasihoidlik inimene leiab pidutsedes nii "FB-sõpru" kui neid päris-sõpru. Karta on, et kaine peaga pargis jalutades või üksi söömas käies ei tule keegi sinuga juttu ajama niisama, kui sa ei ole just eriti silmapaistvalt kena välimusega. Ja kui ise oled tagasihoidlik, siis ei lähe teisi ka tülitama eks. Või kui võtad end kokku ja lähed proovid, siis paari lausega saab jutt otsa, tekib piinlik vaikus ja mõtled ise ka, et mida hekki ma tegin praegu, appikene.

Fakt on see, et pidutsevatel noortel on laiem tutvusringkond ja teiste seas ka rohkem sõpru, kellega ka kaine peaga saab juttu ajada ning asju ette võtta.

kaugeltuuriv kirjutas:
04 Mai 2019, 19:31
Nüüd loe punkti kolm, mis ma välja pakkusin. See toimib. Ka muidu tagasihoidlik inimene leiab pidutsedes nii "FB-sõpru" kui neid päris-sõpru. Karta on, et kaine peaga pargis jalutades või üksi söömas käies ei tule keegi sinuga juttu ajama niisama, kui sa ei ole just eriti silmapaistvalt kena välimusega. Ja kui ise oled tagasihoidlik, siis ei lähe teisi ka tülitama eks. Või kui võtad end kokku ja lähed proovid, siis paari lausega saab jutt otsa, tekib piinlik vaikus ja mõtled ise ka, et mida hekki ma tegin praegu, appikene.

Fakt on see, et pidutsevatel noortel on laiem tutvusringkond ja teiste seas ka rohkem sõpru, kellega ka kaine peaga saab juttu ajada ning asju ette võtta.
Agreed: "Fakt on see, et pidutsevatel noortel on laiem tutvusringkond ja teiste seas ka rohkem sõpru, kellega ka kaine peaga saab juttu ajada ning asju ette võtta."

Panin noorena üsna palju pidu ja seetõttu tean omavanustest poolt Tartut, tuleb kasuks ikka. Olgugi, et neid häid sõpru sealt palju külge ei jäänud, sest osad jäidki n-ö peovendadeks ja üleüldse on irl ühiste vaadetega normaalseid inimesi raske leida.
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?

Mul endal on häid sõpru kolm näiteks. Aga selliseid inimesi, kes mind peavad heaks sõbraks (ise ütlevad vähemalt) on palju rohkem. Enamikuga väljaspoolt kooli olengi tuttavaks saanud pidutsedes. Ja asi seegi, kui välja jalutama minnes saad kindlasti juhuslikult kellegagi kokku, kellega veidi juttu ajada. Isegi kui kõik põhimõtted ja vaated ühte ei lange. Ning mida rohkem on tuttavaid, seda suurem võimalus, et mõnega tekib täielik klapp, loog ju:)
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid sõpradega”