Suhe

Tere! Olen jõudnud oma elus kohta, kus ma enam ei oska edasi minna. Ma ei ole küll laps enam, kuid siiski nooruk. Olen olnud oma elukaaslasega umbes 3 aastat koos ning tänaseks on tekkinud meil probleeme, mida ei oska enam ise lahendada. Sellest on tekkinud siis ka mõte, et minna psüholoogi juurde. Kuna omal puudub kogemus psüholoogidega, lootsin et oskate rääkida täpsemalt, millised ootused peaksid olema. Oskate ehk soovitada kedagi?

Re: Suhe

Tere!
Lühidalt öeldes: psühholoog küsib sult lihtsalt "mida sa saaksid enda arvates paremini teha?" ning teisi sarnase kõlaga küsimusi ja laseb sul iseendale niimoodi vastata. Ja kui sa ei oska vastata, esitab ta sama küsimuse, aga ümbersõnastatult. Ühesõnaga tema suunab sind ise probleemidele lahendusi leidma, ise soovitab pigem vähe.
Eks oleneb ka muidugi, milles probleem on, st kas mingi vaimne värk (manipuleerite üksteisega?) või sa lihtsalt ei viitsi nõusid pesta :D

Kas psühholoogile aja saamiseks ei pea enne psühhiaatriga kohtuma? Äkki keegi targem oskab öelda. Igatahes järjekord esmasele visiidile on oma 2-3 kuud.
Aga kuidas saaks sulle soovitada kedagi? Ei tea, kus sa asud. Sulle pole kasu Tallinna arstist, kui ise oled Tartus.

Oleneb kelle juurde sattude. Nagu ikka siis tuleb google otsingut kasutada ja siis tuleb lahti Naistekas.ee vastused üldiselt.
Ma olen kuulnud ka sellist lugu kus paar läks siis nõustaja juurde ja siis ta olevat öelnud, et kõik on naise süü ja süüdistas kogu suhtes toimunut naises.
Raha eest saab kvaliteetset teenust.

Probleemid on pigem vaimsed, manipuleerime üksteisega, ei taha üksteisele väga palju isiklikku aega anda, armukadedus, üksteise järgi kontrollimine jne... kuid sellegi poolest, tahaksime veel suhtele nö viimase võimaluse anda ning proovida leida professionaalset abi. Kas peale psühholoogide on veel kedagi, kelle juurde pöörduda vms?

Esmalt võiksite alustada ikka üksteisega nende asjade läbi rääkimisest. Sellistest käitumisviisidest tõesti on raske lahti saada ja üle olla.
Aitaks esmalt enda ja ka kaaslase konkreetsete käitumismustrite teadvustamine. Et sa suudad märgata, kuidas endale ebasoodsas (tüli) olukorras käitute/mida ütlete, ning demagoogia asemel hoopis üritate 11 mõista ja olla vastutulelikud. Mitte kohe vihaselt öelda "kui sa teed seda, siis ma..." :)
Niimoodi sammhaaval võiksite saada üksteise jaoks paremateks inimesteks küll.

Mina soovitan küll paariteraapiat. Kui mõlemad on huvitatud sinna minekust, siis pole kaotada midagi, ainult võita. Isiklikku kogemust ei ole, aga lähedasel on kogemus nt imago teraapiaga, mille põhjal seda kindlasti soovitada julgen. Selle üks põhimõte on see, et mõned probleemid tekivad ka järgmises suhtes täpselt samamoodi, kui neid ära ei lahenda. Ja on mõned probleemid ja oskused, mida saadki lahendada ja arendada ainult suhtes olles, näiteks teineteisega suhtlemise, ärakuulamise teemal jne.

Eks terapeutidega on sama lugu, mis muude valdkondadega, et iga inimesega ei pruugi klappida, aga üldiselt on nad professionaalid ja kui konkreetse teraapiaga enne aja broneerimist tutvud, st teed endale selgeks, kas see sulle umbeski sobida võiks, ei tohiks sellega valesti minna. Ja ühest korrast ei tasu ka kindlasti imelahendust oodata, suhete parandamine nõuab aega ja pühendumist.

Igatahes on tore, et olete valmis mugavama valiku (lahkumineku) asemel pingutama ja suhtele uue võimaluse andma.

Edu!
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”