Kas üheksandas klassis vene keele aastahinne 2 on probleem?

Kavas on üritada sisse saada tptsse (tallinna polütehnikumi), reaalained nagu mata, füsa (v.a keemia) on hinnete poolest korras, aga vene keel tuleb kindlalt puhas kaks aasta lõpuks. Kas see on probleem kooli sisse astudes, kui muud ained tulevad kindlalt üle kolme?
𝐿𝒾𝒻𝑒 𝓂𝓊𝓈𝓉 𝒷𝑒 𝓁𝒾𝓋𝑒𝒹 𝒻𝑜𝓇𝓌𝒶𝓇𝒹𝓈, 𝒷𝓊𝓉 𝒸𝒶𝓃 𝑜𝓃𝓁𝓎 𝒷𝑒 𝓊𝓃𝒹𝑒𝓇𝓈𝓉𝑜𝑜𝒹 𝒷𝒶𝒸𝓀𝓌𝒶𝓇𝒹𝓈.

Re: Kas üheksandas klassis vene keele aastahinne 2 on probleem?

Ega ta hea tõesti ei ole, langetab su keskmist hinnet ja võib sind järjekorras tahapoole lükata. Samas oleneb, kui suur konkurss on, isiklikult mul puudub ettekujutus- kui on nt 30 õppekohta ja 30 kandidaati siis ei ole tõenäoliselt probleemi, samas kui konkurss on 100 inimest 30le kohale siis see võib olla üks suuri faktoreid.
Teistpidi mõeldes, kui teed ülejäänud sisseastumise osad väga hästi, siis ei pruugi see teab kui suur tegur olla.

Muidugi alati oleks hea, kui seda 2te ei oleks, seega mina teeksin kõik võimaliku, et saada see hinne ka vähemalt 3 peale. Ja lisaks veel, paljudel eesti noortel on vene keelega probleeme, või vähemalt pole see nende tugevaim külg.
EXJU - Ex-Jutuka Mode
Diskussioon - parim vahend probleemide lahendamiseks, seetõttu ongi enamik minu postitusi diskuteerivad.
Ma pole geenius, paranda mind. Mu postitused on ainult minu arvamus.

Kuidas sa saad öelda, et tuleb kindlalt puhas kaks? Kui pingutad, leiad endas selle motivatsiooni õppida, siis ei tule ta sul midagi kaks, võib lausa kolm või neli tulla. Võiksid võtta endale üheks õppeperioodiks (veerand või semester või kursus või mis seal koolis praegu on) eesmärgiks õppida nii korralikult kui saad, ja vaadata, mis on see parim tulemus, mis sul on võimalik saada. Kui juba ühe korra veerandihinde kolme või nelja saaksid, suureneb ka tõenäosus mitte aastahinnet kahte saada. Kui ka lüngad sees on, siis teatud kontrolltööd, mis on ainult õppimise, mitte arusaamise põhised, on ikkagi võimalik edukalt ära teha - sõnade, ühe kindla grammatikaosa tööd jne.

Ise hakkasin vene keelt omaalgatuslikult õppima, olen tutvunud päris paljude vene keele õpikutega (ja ka veebiõppe programmidega jm) ja ma ütleks, et VÄGA palju loeb see, mis õpikut kasutada. Mõni on tuim, raske aru saada, igav jne, mõni aga väga hea ja aitab vägagi motivatsioonile kaasa. Soovitan sul oma kooliõpikule lisaks raamatukogust ka mõne teise õpiku laenutada, kust mitte arusaamise korral lisaks lugeda saad. Ja nt Memrise, Duolingo jm netis õppimise mänge ka aeg-ajalt proovida, et keel ei seostuks vaid tuimade tundidega ja oleks ka veidi vaheldust neis õpingutes.

Edu!

Ei ole puuduliku aastahindega õpilaste saatus midagi nii nukker. On võimalik saada nii kutsekooli, kui ka teatud gümnaasiumitesse. Kõik oleneb siiski konkreetsest koolist. Hariduseta ei jää, aga kas õnnestub just sinna sisse saada kuhu soovid, see iseasi.
Üldiselt oleks kasu juba sellestki, kui veerandihinded enam vähem, sest paljudes kohtades on ju vastuvõtukatsed kevadel. Siis ei ole veel viimase veerandi ning aastahinded väljaski.
Puuduliku aastahindega õpilastelt küsitakse üldiselt vestluse käigus ka, et mis sellise hinde taga peitub. Kui ülejäänud hinded väga head ja ainult üks 2 sealt vastu vahib siis võib põhjus paljudes asjades olla. Kui õppeedukus kõikides ainetes võrdselt madal siis on asi juba keerulisem.
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”