Mure sõbrannaga

Tere! Mul on selline mure,et minu parim sõbranna ei suhtle enam minuga.Paar nädalat tagasi olime kogu aeg koos,kuid nüüd leidis ta endale teise tüdruku kellega suhelda.Me ei räägi üksteisega praktiliselt üldse.Ta on/oli koolis ainuke kellega ma väga hästi läbi saan.Ma ei tea,mida edasi teha.
Mida Te soovitaksite?

Re: Mure sõbrannaga

Mul oli aasta tagasi sama lugu. Ta hakkas suhtlema ühe teise tüdrukuga ja muutus väga. Ma proovisin temaga rääkida, aga ta ütles, et me võime ainult “kooli sõpradeks” jääda. Aegamööda hakkasin teistega klassis suhtlema. Ja meie klassi tuli üks uus tüdruk, siis temaga ka ma natuke suhtlen. Sellest vist midagi kasu polnud, et ma seda ütles aga jah.
If you want to be strong learn how to fight alone.

Asi võib olla puhtalt selles, et sõbranna jaoks on see teine tüdruk praegu uus ja huvitav. See ei tähenda nüüd seda, et sina peaksid olema igav vms aga mis tha, see tundub kuidagi inimloomuses olevat, et kui on uus sõber, siis algul võib olla selline vasikavaimustus, et hiljem ei saa ise ka aru, kuidas see võimalik oli. On täitsa võimalik, et su sõbranna ei tajugi seda, et ta sulle oma käitumisega haiget teeb.

Ma soovitaksin sõbrannale oma muret väljendada. Muidugi, natuke tuleks sõnu valida. Selle asemel et öelda: "Sa oled mu täiesti ära unustanud!" võiksid näiteks pakkuda, et koos midagi teha. "Mis sa arvad, kui teeks minu juures filmiõhtu? Ma soovin, et saaksime koos midagi ette võtta" vms. Kui sulle sobib, võid ju ka selle teise tüdruku kutsuda ja proovida kolmekesi midagi ette võtta. Jah, see ei pruugi õnnestuda, kuid proovida tasub. Alati on tõenäosus, et ehk see teine tüdruk on ka tore ja saad endale ka hoopis uue sõbranna.

Kooli osas mõistan sind. Mäletan ise ka, kui keeruline oli olla siis kui parim sõbranna koolist poppi tegi ja ma igal pool üksinda olin. Ma leidsin lohutust raamatukogus aja veetmisest, raamatute lugemisest ja muusika kuulamisest. Õnneks olid olemas koolivälised sõbrad, nii et peale tunde sai nendega suheldud. Kui sa muidu saad oma klassikaaslastega läbi aga pole lihtsalt tihedaid sõprussuhteid tekkinud, siis tasub just nendega rohkem suhtlema hakata. Koolides korraldatakse tihtipeale ka erinevaid üritusi, ehk liituda nende korraldusmeeskondadega?

crystalr14 kirjutas:
13 Nov 2018, 11:48
Tere! Mul on selline mure,et minu parim sõbranna ei suhtle enam minuga.Paar nädalat tagasi olime kogu aeg koos,kuid nüüd leidis ta endale teise tüdruku kellega suhelda.Me ei räägi üksteisega praktiliselt üldse.Ta on/oli koolis ainuke kellega ma väga hästi läbi saan.Ma ei tea,mida edasi teha.
Mida Te soovitaksite?
maitea... mul oli sama asi lihtsalt üks hetk mu parim sõbranna enam ei rääkinud minuga. noh ei vasta telefonile ei kirjuta. nagu ilgelt ebaviisakas. oleks siis võind öelda et hei kuule ma nüüd hoian iba diatantsi aga ei. aga mina soovitan lihtsalt edasi liikuda. sõpradega ikka kipub nii olema et neist nö nagu kasvatakse välja.

Tere!

Nagu eespool öeldi, soovitaksin ka mõelda sellele, et sõprussuhted ongi muutuvad, enamasti need ei püsigi igavesti samasugusena, ning et uus ongi tihti huvitav. Kui sõbranna leidis ka teise inimesega hea kontakti ja praegu temaga palju koos olla tahab, ei välista see teil tulevikus kahekesi taas meeldivalt aja veetmist.

Kas sa sõbrannaga sellest rääkinud oled? Anna talle märku, et tahaksid koos aega veeta. Ta ei pruugi üldse olla märganud, et on su n-ö kõrvale heitnud ja sooviksid koos olla. Kui ta seda teab, on juba tema valik, kas midagi ka ette võtab, aga kui sa talle midagi ei ütle ja ta ise ei märka, ei saa ka midagi muutuda.

Edu!
Vasta

Mine “Suhtlemisprobleemid sõpradega”