Mandlioppi kogemusi

Hei!
7 päeva tagasi oli eemaldati mul mandlid. Tehti üldnarkoosis, millest taastumine oli vääga kerge. :) Esimesed 2 päeva oli väga ok olla ja ma mõtlesin et kui nii jääbki on see mandliopp küll väga kerge protseduur.
4. päeval ärkasin hommikul meeletu valu peale, mis küll allus valuvaigistitele. Mida päev edasi seda hullemaks valud läksid, eile oli nii valus, et pidin valuvaigisteid iga 3 tunni tagant võtma ning kogust kolmekordistama et saavutada enam-vähem normaalne enesetunne. Ja valu kiirgus ka kõrvadesse.. Söömisest ei räägigi, see on omaette piin.
Millal oleks loota, et need valud lõppevad? Nii kadestan neid inimesi kes 5-6 päeval juba normaalset elu elavad.
Hästi huvitav oleks lugeda ka teie kogemusi samas olukorras, pakuks lohutust.
Päikest :D

Re: Mandlioppi kogemusi

Kui valud on ikka ootamatult suured, soovitan arstiga rääkida. Las ta vaatab üle, et seal mingit põletikku pole tekkinud. Kas valuvaigistite kogust suurendasid omal käel või arstiga kokkuleppel? Päris omal käel ei soovita seda teha, sest näiteks paratsetamooli puhul üle 4 g päevas tarbimine võib juba maksakahjustuseni viia.

Re: Mandlioppi kogemusi

Mulle kirjutati valuvaigistid välja. Sihukesed tugevamad, mille mõju kestis 6-7h umbes. Siis võtsingi nt õhtul ühe, sisse ja enam-vähem oskasin juba teada, millal ma öösel valu peale üles ärkan. Siis võtsin uue peale ja tudusin edasi.

Üldiseks taastumiseks, et normaalset (tahket) toitu sööma hakata jne võttis mul veits aega; 2,5 nädalat umbes. Selle aja sees sõin jäätist ja tassisuppe & vesistasin laua ääres kui teised mingit nämmat praadi kahe suu poolega sisse ajasid. :D Aa ja vaatamata sellele, et ma olen normaalkaalus, kaotasin ma 4kg 2 nädalaga xD

Edu edaspidiseks!
19/tüdruk
Rumaluke
Vasta

Mine “Valud, häired, probleemid...”