Ninarõngas ja pangakaart/pangakonto

Tere siis!
Ma olen 13 aastane tüdruk ja VÄGA tahaks endale ninarõngast või ninaneeti. Aga kas see oleks nii noorelt normaalne? Minu klassis muidu ühel tüdrukul on ninaneet. Ja siis veel see ka, et ema ei tahaks hästi lubada! Ütleb, et nohuga on ebamugav ja et saan veel mingi haiguse. Kuid mul juba mõlemas kõrvas on kaks kõrvaauku. Ja see ka,et tahaks pangakontot aga JÄLLE ema ei luba. Ta ei luba mulle põhimõttelsielt mitte midagi! Ütleb et pangakaardiga ma raiskan liiga palju raha! Sest ma juba olen selline, et ma ikka raiskan suht palju raha mõttetute asjade pelae hehe... Kas keegi oskaks öelda kuidas ma oma ema ümber veenda saaks?

Re: Ninarõngas ja pangakaart/pangakonto

mul on üks tuttav, kes on 14 ja ta on suht neete ja asju täis. tal oli algul nendest suur vaimustus ja lasi hästi palju teha. ta tegi salaja ema teadmata. nüüd ta kahetseb seda, sest emaga suhted tuksis ja välimus nässus. soovitan sul ikka tõsiselt läbi mõelda, kas sa tahad seda ja kas see sobib sulle. mul oli ka kunagi mõttetute asjade ostmisega probleeme. aga ma hakkasin iga kord enne millegi ostmist mõtlema, et kas ma tõesti vajan seda. minu puhul see aitas ja enam ma ei larista. olen ka 13 ja pole pangakontot/kaarti, kuigi ka tahaksin, aga ma kardan, et kaotan kaardi ära ja raha läinud. sellepärast ma polegi vanematele pangakaardi soovist rääkinud.
edu!

hädavares kirjutas:
21 Aug 2018, 13:38
mul on üks tuttav, kes on 14 ja ta on suht neete ja asju täis. tal oli algul nendest suur vaimustus ja lasi hästi palju teha. ta tegi salaja ema teadmata. nüüd ta kahetseb seda, sest emaga suhted tuksis ja välimus nässus. soovitan sul ikka tõsiselt läbi mõelda, kas sa tahad seda ja kas see sobib sulle. mul oli ka kunagi mõttetute asjade ostmisega probleeme. aga ma hakkasin iga kord enne millegi ostmist mõtlema, et kas ma tõesti vajan seda. minu puhul see aitas ja enam ma ei larista. olen ka 13 ja pole pangakontot/kaarti, kuigi ka tahaksin, aga ma kardan, et kaotan kaardi ära ja raha läinud. sellepärast ma polegi vanematele pangakaardi soovist rääkinud.
edu!
1) Vaevalt, et suhted emaga tal nüüd neetide pärast tuksis on xD
2) Enne ükskõik mille ostu peaks niikuinii mõtlema, kas on vaja
3) Kui pangakaart ära kaob ei juhtu selle rahaga, mis konto peal on midagi ja tuleb lihtsalt uus kaart tellida
20 a tüdo

villivillu kirjutas:
21 Aug 2018, 13:44
hädavares kirjutas:
21 Aug 2018, 13:38
edu!
1) Vaevalt, et suhted emaga tal nüüd neetide pärast tuksis on xD
2) Enne ükskõik mille ostu peaks niikuinii mõtlema, kas on vaja
3) Kui pangakaart ära kaob ei juhtu selle rahaga, mis konto peal on midagi ja tuleb lihtsalt uus kaart tellida
ta on mulle ise nii väitnud.
noh jah, rahaga ei juhtu midagi, aga ikkagi on tüütu hakata uut kaarti tellima.

Haiguse? Nina needi tegemisest..
Nohu puhul nii palju, et tavaline kinniste otstega septum nohu puhul ei häiri absoluutselt. Aga kui on on näiteks claw, mis mul nüüd on. Selle võtan nohu ajaks ninast ära. Tüütu on kontrollida ega ta nuusates taskusräti sisse ei läinud või teab kuhu.
Ma arvan, et sinu alternatiiviks on võlts needid. Crazyfactoris on igasuguseid olemas. Ja kui vanemaks saad siis teed päris augu.

Mis vahe on pangakaardil ja sularahal su ema jaoks? Ega pangakaardile raha imekombel juurde ei tule.
Ütle, et ta teeks pangakonto ja raha paned ise sinna peale ehk siis taskuraha mis ta annab.
If it doesn't feel right, it probably isn't.

boyjoy kirjutas:
21 Aug 2018, 14:36
Väga mõistlik on nt pikemale reisile tuhandeid eurosid kaasa võtta, eks? Pangakaardi asemel, sest äkki kaart kaob ära ja peab uue tellima vaata.
kas lastel on tuhandeid eurosid? ei ole ju. enne mõnitamist võiksid mõelda, kas jutt on lastest või täiskasvanutest. tavaliselt ostavad reisil olles vanemad ise lastele asju ja neil pole vaja oma tuhandeid eurosid kaasa võtta.

hädavares kirjutas:
21 Aug 2018, 23:37
boyjoy kirjutas:
21 Aug 2018, 14:36
Väga mõistlik on nt pikemale reisile tuhandeid eurosid kaasa võtta, eks? Pangakaardi asemel, sest äkki kaart kaob ära ja peab uue tellima vaata.
kas lastel on tuhandeid eurosid? ei ole ju. enne mõnitamist võiksid mõelda, kas jutt on lastest või täiskasvanutest. tavaliselt ostavad reisil olles vanemad ise lastele asju ja neil pole vaja oma tuhandeid eurosid kaasa võtta.
Jah, sest suur vahe on, kas kaarti kasutab laps või täiskasvanu, eks? Point remains ffs.

Soovitan hoopis osta mõnest käsitöökauplusest väiksed metallist rõngad, mida kasutatakse ehete tegemisel. Neid on lihtne painutada ja tangidega lõigata. Saad selle oma ninasse toppida. Ise tegin sama asja kui 13-olin. See needivaimustus läheb mööda.

Minu arvates on just pangakontoga lihtsam oma raha majandada. Ema saab ju sul limiidi peale panna ja vaadata, kus ja millele sa oma raha kulutad.
Võtan kõik või mitte midagi.
Vasta

Mine “Erinevad koduprobleemid”