Kool

Tervist,
alustan see aasta 9ndat klassi ja hakkan juba mõtlema kuhu kooli edasi minna, kindlasti on mul soov kuskile eemale Tallinnast minna, kuskile vâiksemasse kohta, kas Keilasse või Sauele. Tahtsin nõu küsida, et kuidas peaksin vanematega sellel teemal rääkima kui soov kodust kaugemale kooli minna, endal mul koolis hinded koik korras ja vanematega läbisaamine super. Eelnevad korrad kui olen juttu teinud ise kaugemale minna õppima on nad seda toetanud. Lihtsalt, et kuidas peaksin rääkima et kaugemale ja oma elamisse (ühiselamu või üürikorter mitme inimese peale). Kuidas teie lapsevanemana suhtuksite sellesse?

Päikest!

Re: Kool

Eino kui vanematega läbisaamine super ja nad sind toetavad siis milles veel küsimus. Mulle endale pakkus näiteks ema ise, et ma peale 9. klassi kodust eemale läheks õppima, et see oleks üks hea võimalus kuna tegu hea kooliga. Küsigi lihtsalt vanematelt mis nemad mõndadest koolidest arvavad. Siia nagu pole midagi soovitada, sest iseenesest on sul ju otsus tehtud ja kõik toetavad, seega pole nagu probleemi ka ju.
Going crazy by the clock, hoping to die with my face in the block.

Re: Kool

Tere!

Mina mõtlen, et selleks peaks ikka väga hea põhjendus olema, et väiksemasse kohta kooli minna, kui suures linnas on kodu olemas, aga see lihtsalt põhimõtteliselt ei sobi. Üksi elamine tähendab rahaliselt päris suuri väljaminekuid ja kui oleksin lapsevanem, siis arvan, et tahaksin head põhjendust, miks need väljaminekud teha. Mis need põhjendused muidu on, miks mujale tahad? Varem uskusin ka, et iga kool on hea ja igas koolis saab õppida, aga ajapikku, eelkõige teiste kogemuste põhjal, on mu seisukoht päris palju muutunud, ja nüüd usun, et linnakoolid, eriti just tugevad linnakoolid, annavad tõesti olulise ja tugeva aluspõhja ja silmaringi edaspidiseks õppimiseks ja eluks. Selles osas ei soovita kergekäeliselt väiksema koha kooli valida, vaid ikka läbi mõelda, mis on selle valiku eesmärk. Kui näiteks lihtsalt eraldikolimine, siis selle teostamist saab arutada ka sama linna siseselt. Igatahes on hea, et oma tulevikule mõtled ja valid, hetkel on ka piisavalt aega, et selle kõige õigema valikuni jõuda.

Edu!
Vasta

Mine “Pöördumine lastevanemate poole”