Toitumishäire??

Tere!
Kirjutan oma murega, kuna ma ei saa tegelikult täpselt aru, kas olen hakanud liikuma söömishäirete poole.
Olen juba pikemat aega liigset tähelepanu pööranud oma söömisele. Mäletan, et juba ammu (umbes 8 aastat tagasi) arvasin, et olen paks ja proovisin leida erinevaid lahendusi selle. Mäletan, et proovisin mahlas immutatud vatti süüa, kuid see mul väga ei õnnestunud. Alati olen tundunud ennast väga paksuna ja varjanud oma kõhtu ja jalgu. Tegelikult peaksin olema normaalkaalus (164 cm pikk ja tavaliselt 60 kg). Olen proovida ka kunagi näppe kurku panna, aga see ei kestnud väga pikalt, kuid arvan, et kui sellised mõtted juba peas on, siis ei ole see väga normaalne. Eelmine aasta suvel näljutasin ennast suhteliselt pikalt. sain kaalu 55 kg peale, olin enda üle väga uhke. Siis aga hakkasid tekkima õgimishood. Võtsin jälle topelt kilosid juurde ja siis jälle nälgisin. Hetkel on õgimishood läinud nii hulluks, et söön ennast nii täis kuni lihtsalt hakkab nii paha ja oksendan, ilma näppe kurku panemata. Siis peale seda on süümekad, et niipalju õgisin ja katsun ennast jälle näljutada. Kõhulahtisteid olen ka proovinu. Nüüdseks on mu magu niii läbi ja seedimine ei tööta enam korralikult. Kaalu on söömishoogudega ka niipalju juurde tulnud. Kaalun 65 kg, mis on minujaoks katastroof. Mõtlen koguaeg, et nii nüüd tänasest võtan ennast kokku. Hommikusöögi söön ilusti muna, peekonit, salatit normaalsetes kogustes, kuid lõunast juba läheb asi käest ära. Muidu olen väga aktiivne ja liigun aktiivselt vähemalt 4 tundi päevas. Sportimis võimalused on olemas. Olen proovinud ka toitumiskavasid, kuid nendest ma enam kinnipidada ei suuda. Kas oskate ehk aidata, kuhu ma pöörduma peaks? Päris söömishäireid mul vist ei ole, kuna ma ei ole ülipeenike ja ei näljuta ennast pidevalt. Proovisin ka tegistreeruda psühholoogi poole, kui ajad on täis.

Re: Toitumishäire??

Tere!

Toitumishäirega tundub tegemist olevat küll, see mõiste ei tähenda vaid ülipeenikeseks olemist ja pidevat näljutamist. Toitumishäireid on erinevaid. On hea, et teadvustad, et vajad abi. Vajalik oleks ikkagi psühholoogi poole pöörduda. Ütlesid, et praegu olid ajad täis - kas ühes kohas või kontrollisid mitmest? Kui elad näiteks väiksemas kohas ja seal suurt valikut ei ole, ehk saad kuskile teise linna psühholoogi juurde minna?

Vastik häbi on minna vastuvõtule, aga arvan et elaksin selle üle.
Uurisin mitmest kohast. Ainuke kus oli aegu saadaval oli PERH ja sinna kaa esimene aeg alles 21.09 ja see oli noorukite arst kuni 19 eluaastani, aga ma olen 21.
Seega ei oska mitte kuskile pöörduda.

Eks see minek alguses ebamugav ole jah, aga eks tuleb teadvustada, et see ebamugavus tuleb paranemise nimel ära kannatada ja et psühholoog kuuleb sellistest muredest igapäevaselt - st tema jaoks see ei ole midagi häbiväärset. Selles osas ei oska ma ka täpsemalt aidata, et kuidas ja kuhu kirja panna. Kas sul muidu saatekiri on olemas? Kui ei, mine esmalt hoopis perearsti juurde.

Edu!
Vasta

Mine “Toitumine”