HIV-i kahtlus

Hei kõigile. Räägin sellest, mis mu südant vaevab ja loodan, et teie abiga hakkab natuke kergem.
Nimelt, ma olen 16a poiss ja natuke rohkem kui 2 nädalat tagasi olin kaitsmata vahekorras ühe tüdrukuga, keda ma põhimõtteliselt tean kui sõbrannana. Järgneval päeval peale seda ööd tekkis mul mure, et tüdrukul vaja sos tablette osta igaksjuhuks. Kui kokku saime ja rääkima hakkasin talle siis tema ei mäletanud sellest ööst midagi, kuna oli nii purjus. Mina olin ka muidugi aga mäletasin enamvähem kõike. Hiljem talle meenus see öö, kui talle rääkisin. Tablette me ei saanud, kuna rahast jäi puudu aga ta väitis, et rasedaks ta ei jää kindlalt. Nii see asi jäigi ja ju siis ta rasedaks ei jäänud. Ma ei kahelnud sellel hetkel, et tal hiv või mingi haigus võib olla aga praegu on asjalood teisiti. Täna hommikust valutab mul kõht ja tihti pean vetsu ja toa vahet jooksma, kraadisin ja palavik oli 37.1. Eile oli kaelavalu, mitte väga tugev aga siiski valutas. Niipalju kui lugenud olen selle haiguse kohta siis HIV-i sümptomid on tegelikult ju olemas - 2 nädalat ja gripitunnused. Asja teeb segasemaks veel see, et käisin eile üle tüki aja ujumas ja suhteliselt külm ja tuuline oli. Ehk sain veest mingi viiruse või midagi...
Tunnistan ja saan aru, et lollisti tegin sellel öösel. Tavaliselt on sellised ööd kaitstud aga seekord olin mõtlematu. Ja luban, et kui ma terve olen siis mitte iialgi sellist asja ei korduks.
Hiv.ee-st lugesin, et 4-6 nädala pärast nakatumist saab arsti juures testida. Arvan, et käin siis ära. Aga jube hirm on siiski, mida küll teha et seda vähendada. Äkki pole 4-6 nädalat piisav aeg, et õiget tulemust saada? Ma ei jõua kannatada eriti kaua enam, tahaks teada tõde. Minu linnas pole seda aidsi keskust kahjuks, kas peaksin siis kui õige hetk perearsti juurde pöörduma ?

Re: HIV-i kahtlus

Külaline kirjutas:Kas hiv-l peiteaeg pikem pole?
Mina tõesti ei tea täpselt kui pikk see peiteaeg on. Kirjutasin seda, mida hiv.ee-st lugesin, seal oli kirjas nii:
Pärast nakatumist järgneb keskmiselt kahe kuni kolme nädala (varieerumisega viiest päevast kolme kuuni) pärast HIV-nakkuse äge faas. Osadel inimestel kulgeb see ilma sümptomiteta, osadel tekivad tavalise viirusnakkuse sümptomid (palavik, kurguvalu, liigesevalu).

p16 kirjutas:Hei kõigile. Räägin sellest, mis mu südant vaevab ja loodan, et teie abiga hakkab natuke kergem.
Nimelt, ma olen 16a poiss ja natuke rohkem kui 2 nädalat tagasi olin kaitsmata vahekorras ühe tüdrukuga, keda ma põhimõtteliselt tean kui sõbrannana. Järgneval päeval peale seda ööd tekkis mul mure, et tüdrukul vaja sos tablette osta igaksjuhuks. Kui kokku saime ja rääkima hakkasin talle siis tema ei mäletanud sellest ööst midagi, kuna oli nii purjus. Mina olin ka muidugi aga mäletasin enamvähem kõike. Hiljem talle meenus see öö, kui talle rääkisin. Tablette me ei saanud, kuna rahast jäi puudu aga ta väitis, et rasedaks ta ei jää kindlalt. Nii see asi jäigi ja ju siis ta rasedaks ei jäänud. Ma ei kahelnud sellel hetkel, et tal hiv või mingi haigus võib olla aga praegu on asjalood teisiti. Täna hommikust valutab mul kõht ja tihti pean vetsu ja toa vahet jooksma, kraadisin ja palavik oli 37.1. Eile oli kaelavalu, mitte väga tugev aga siiski valutas. Niipalju kui lugenud olen selle haiguse kohta siis HIV-i sümptomid on tegelikult ju olemas - 2 nädalat ja gripitunnused. Asja teeb segasemaks veel see, et käisin eile üle tüki aja ujumas ja suhteliselt külm ja tuuline oli. Ehk sain veest mingi viiruse või midagi...
Tunnistan ja saan aru, et lollisti tegin sellel öösel. Tavaliselt on sellised ööd kaitstud aga seekord olin mõtlematu. Ja luban, et kui ma terve olen siis mitte iialgi sellist asja ei korduks.
Hiv.ee-st lugesin, et 4-6 nädala pärast nakatumist saab arsti juures testida. Arvan, et käin siis ära. Aga jube hirm on siiski, mida küll teha et seda vähendada. Äkki pole 4-6 nädalat piisav aeg, et õiget tulemust saada? Ma ei jõua kannatada eriti kaua enam, tahaks teada tõde. Minu linnas pole seda aidsi keskust kahjuks, kas peaksin siis kui õige hetk perearsti juurde pöörduma ?

Nende sümtomite alusel mina küll HI viirust ei kahtlustaks. Testima võiksite minna sellegipoolest.
Charles

p16 kirjutas:Hiv.ee-st lugesin, et 4-6 nädala pärast nakatumist saab arsti juures testida. Arvan, et käin siis ära. Äkki pole 4-6 nädalat piisav aeg, et õiget tulemust saada? Ma ei jõua kannatada eriti kaua enam, tahaks teada tõde. Minu linnas pole seda aidsi keskust kahjuks, kas peaksin siis kui õige hetk perearsti juurde pöörduma ?
Lisaks eelnevale,
4-6 nädalat on piisav aeg saamaks teada, kas olete nakatud või mitte. Isiklikult arvan, et see on vähe tõenäoline. HIV testi saate nõuda perearstilt.
Charles

Tere jälle kõigile. Loodan, et keegi ikka viitsib lugeda seda siin ja natuke aidata.
Asi on nüüd selline, et peale seda esimest päeva kraadisin ennast uuesti ja siis oli palavik kadunud. Eile polnud aega enda tervist nii palju kontrollida, kuna tegevust ja trenni oli palju. Eilsest või üleeilsest on silmad ka natuke valulikud ja siiamaani on nii. Väike kurguvalu oli ka aga seda oli tunda vaid neelamisel. Kuna täna mul pea ka natuke valutas siis mõtlesin, et kraadin ennast ja palavik on 37,2! Rääkisin selle tüdrukuga ja ta oli valmis testi tegema minema, kuigi oli 100% kindel iseendas. Kuna mul järgmine päev oli kõik korras ja palavikku polnud siis mõtlesin, et tühja kah, sain selle külmetuse ja jätsin tema testimise sinna paika. Aga nüüd on jälle see nõme palavik tagasi.
Kõik see on nii masendav, ma ei tea, mida mõelda või oletada. Ema teab vaid niipalju, et mul on palavik. Oma kahtlustest ma ei räägi küll talle midagi, vähemalt mitte veel. Mõte on vaid selline, et homme või millalgi minna perearstile kurtma ja rääkida kõik ära, kuupäevaliselt jne. Ehk tema teab paremini aidata, samas testi ei saa ma niikuinii veel teha.
Ausaltöelda, kui mõtlema hakata siis ajab nutma lausa, kuna midagi sellist minuga varem toimunud pole. :cry:

aitaks aga ei tea kuidas. pole ise kunagi HIViga kokku puutunud ja ei tea isegi neid sümptomeid. Jääb üle vaid loota et sul seda ei ole vbl on tõesti hoopis mingi külmetus või põletik. Põletikuga tuleb ka palavik tagasi. Kas sul on HIV või ei saad seda vist sellelt tüdrukult teada ennem kui ise enda testi tulemust näed (juhul kui ta ikkka läheb testima ja ei valeta sulle tulemuse kohta) Aga senikaua hoia pea selge.

HIViga on nii, et sümptomid on ebamäärased ja ei tähendagi midagi. Aga kuna sulle nüüd on niisugune kahtlus tekkinud, pead sa muidugi vereproovi andma kohe kui peiteaeg on möödas, muidu ei saa sa oma kahtlusest lahti. Ise olen aga kindel, et tegemist on tavalise gripiga. Endal on mul olnud HIViga tegemist ainult nii palju et tegelesin kunagi AIDS-telefoninõustajana ja võtsin osa ka koolitustest. Aga see oli kaua aega tagasi, siis kui sellest haigusest alles hakati rääkima. Aadressil www.aids.ee on praegused andmed.

kalervo kirjutas: Aga kuna sulle nüüd on niisugune kahtlus tekkinud, pead sa muidugi vereproovi andma kohe kui peiteaeg on möödas, muidu ei saa sa oma kahtlusest lahti.
Millal on esimene võimalus, et peiteaeg on läbi? Tänaseks on sellest ööst möödas täpselt 21 päeva. 1-2 nädalat veel siis on õige aeg testiks?

p16 kirjutas:
kalervo kirjutas:Aadressil, mida ma eelpool sulle soovitasin, on ju öeldud, et test annab õige vastuse 10 - 12 nädalat peale nakatust.
Hiv.ee-s on jällegi kirjas et 4-6 nädalat ja võib juba teha, see ajab segadusse. Ei tea, mida õigeks pidada.
4-6 nädalat on piisav saamaks teada, kas olete nakatunud või mitte. Nii väike kehatemperatuur ei viita tõsisele viirusinfektsioonile. Soovitan vähem narveerida.
Charles

Külaline kirjutas:Tulid mulle ka just meelde. Kuidas läheb siis? Palavik möödas?
Kirjuta.
Hei jälle kõigile! Leidsin aega natuke rohkem netis olla, kuna sinise silmaga välja toast eriti ei taha minna (peotülid) ja siis tuli see siin ka meelde.
Päris pikk aeg on möödunud ja alustuseks võin niipalju öelda, et käisin testimas ära ja test oli negatiivne. Tegin testi rohkem kui 2 nädalat tagasi. Samas pole mu mure ikkagi kadunud, sest tervis on kehv millegipärast. Pikka aega valutas pea aga see on nüüd möödas õnneks. Silmad olid ka valusad. Ma olen päris tihti omal palavikku kraadinud huvi pärast ja olen märganud, et hommikuti on see 36,6-8 aga päeva peale on koguaeg 37,1. Ei tea miks küll, äkki ongi see normaalne. Muret tekitab aga teine asi, nimelt 2-3 päeva tagasi tekkis kõhulahtisus. Ma ei närveeri enam niipalju aga plaan selline, et käin mingi aja pärast ühe korra veel testimas, seekord Tartus. Millal seda teen, ei tea veel. Maganud olen selle aja jooksul ühe tüdrukuga ja mitte nii nagu sellel ühel õhtul juhtus kaitsmata!
Niimoodi olengi elanud, lõbutsenud ja suve nautinud. Aga siiski pean tõdema, et selle aja jooksul kui mul peavalud olid ei läinud ma ühtegi õhtut magama ilma et oleksin sellele nõmedale haigusele mõelnud. Luban, et kirjutan siis veel ühe korra kui millalgi käin testi tegemas ära ja siis peaks see tulemus 100% kindel olema.
Aitäh teile, kes huvi tunnevad ja minuga koos loodavad, et ma terve olen. :wink:

Sooja suve asemele on tulnud hall sügis ja sul hakkab 3 kuud mööduma sellest kui palavikus olid ja kahtlustega võitlesid.
Kuidas siis nüüd läheb sul? Pahad haigused on sinu seest ära läinud jh? Vist oled nüüdseks juba ära unustanud selle teema?
Kirjuta siis midagi, kui veel selles foorumis ringi uitad.
Kirjutasin siia, sest see teema tuli mulle täna meelde. Tavaliselt ma vanu teemasid ei tõsta kuid see teema jäi pooleli ju.
Vasta

Mine “AIDS”