Täiskasvanud õde ei koli välja

Tere mul on selline probleem ,et mu täiskasvanud õde ei koli välja tööle ta ei lähe kui ema ütleb ,et ta otsiks töö siis õde ütleb ,et ta ei taha inimestega suhelda lisaks sellele ,et elab ema raha eest õiendab koguaeg emaga ema ei tea enam mida teha õde saab juba 24 aga pole tööd ja põhiharidus. Kas keegi teab mida teha ,et õde leiaks töö ja läheks oma elu peale?

Re: Täiskasvanud õde ei koli välja

Kraatee kirjutas:
23 Veebr 2019, 14:59
Väga ränk juhus. On kohe näha kasvatuse probleeme.

Kas su õde on peast natuke lihtne?

Kuna ema ple veel midagi teinud, tulevikus on midagi raske teha.

Näiteks õde otsiks meest endale ja koliks tema juurde. Samuti võib proovida talle tööd otsida.
Õde käis kooli ajal erikoolides ,sest ei saanud tavakoolis hakkama kooli ajal isegi soovitati emal mu õega psühholoogi juurde minna arvati ,et tal puue vms aga ema ei tahtnud arvas ,et õde saab ikka hakkama ja ei uskunud ,et puue on nüüd kui õde täiskasvanud siis ema isegi ütles mulle ,et oleks pidanud vist ikka minema õega psühholoogi juurde.

termomeeter kirjutas:
23 Veebr 2019, 19:33
No aga kas või nüüd psühhholoogi juurde? Mõni vanem on asja julmalt kätte võtnud ja lapse lihtsalt n-ö välja visanud (nt 2-kuulise etteteatamisajaga). Kui heaga ei saa, siis selline variant võib toimida. Muidugi võib see ka asja hullemaks ajada, risk on olemas.
Kuhu sa viskad häiretega lapse? Psühholoog ja abi töö otsimisel kuluks kindlasti talle ära, paljud töökohad ei nõua pea üldse suhtlemist.

Jah, ma ei jõudnud telefonis juurde kirjutada, et see toimib siis eeldusel, kui õde üldse on võimeline tööd tegema, ise tööd otsima. Olen päris kindel, et seda abi töö otsimisel on juba pakutud, aga ilmselt pole õde seda vastu võtnud. See psühholoog ja abi töö otsimisel käikski selle 2-kuulise etteteatamisajaga kokku. Ei kujuta muidugi seda olukorda täpselt ette, sest ei ole endal nii vana last, aga kahtlustan küll, et kui miski muu ei aita, siis tõukaksin lihtsalt pesast välja, ja hoiaksin lihtsalt silma peal, et mis saab, et vajadusel ikkagi toeks olla jm. Mingi iseseisvuse peab inimene ikkagi saavutama.
Vasta

Mine “Tagasiside jaoks (foorumi kohta)”