Re: Uurimistöö küsimustik 12-16 aastastele noortele.

Kuna ise tegelen üsna tihti uurimustöödega, siis võin öelda, et üheski normaalses kõrgkoolis see asi sul läbi ei läheks. :D

Liiga palju vigu, sa ei saa tulemusi analüüsida, kui küsimused juba ebasobivad (tulemused on eos kallutatud), kõike läbi vaadata ei viitsinud, aga toon välja mõned vead:

Alguses võiks ikka kirjas olla ka see, et kes sa oled ja kaua selle küsimustiku täitmine aega võiks võtta, siis oskab inimene planeerida.

1) Kas Te elate maal või linnas? * - (defineerige maa või linn), sa ei saa hiljem objektiivselt nö maa ja linnalapsi eristada kui sa kuidagi ära ei defineeri. (a la elanike arv, vms), lisaks võib probleeme tekkida siis, kui isiku kodu on nt 5km linnast, aga koolis käib linnas. Ma täpselt ei saa ka hetkel aru, kas sa üritad teada saada elukohta, või pigem koolis käimise kohta?

2) Mis ajal Te koolitöödega tegelete? * - hommikul ei tohigi õppida, nt enne kooli? (ilmselgelt pole kõiki valikuvariante)

3) Mitu tundi Te nädalas keskmiselt kehaliselt aktiivsete tegevustega tegelete? (trennid, jooksmine, jalutamine, muu sport) * - aga kui mõni ei tegelegi?

4) Kas te sööte päeva jooksul korraliku lõuna- ja õhtusöögi? * - (defineerida korralik lõuna- ja õhtusöök) kust laps peab teadma mida see tähendab, mõni kindlasti arvab, et korralik on lõunal üks banaan ära süüa või siis õhtul 3 pakki kiirnuudleid ketšupiga.

5) Kas Te kasutate vahetult enne uinumist nutiseadmeid? (Tahvelarvutid, nutitelefonid, sülearvuti jne) - kuhu jäi variant: "vahel harva"?

6) Kas Teil esineb kroonilisi haigusi? * - sellises vanuses laps ei pruugi ise teadagi, kas ja mis haigus on krooniline, seega võiks olla variant: "ei tea".

7) Milliseks hindate suhteid oma vanemate ja teiste pereliikmetega? * - seal võiks sümmeetrilisuse tagamiseks olla teine vastus ikka: "Pigem halvaks", kui terve küsimustik oleks sarnase stiiliga, siis oleks see väga ränk viga.

8] Kas Te suitsetate? * - Sellises vanuses noored teevad ju pigem ikka siis kui kätte saavad, ehk võiks eristada aktiivseid ja pühapäevasuitsetajaid vastusega: "vahel harva". (järgmise alkoholiküsimusega sarnane võiks olla)

Järgmisele lehele ma minema ei hakka, sest kell palju. xd

Eks vaata oma küsimused üle ja mõtle enne välja mida sa uurida tahad, võta mingi sotsioloogiaõpik lahti ja tee küsimustike koostamise põhialused selgeks. Üldiselt noh, vormilt ebaühtlane, võiks rohkem ühes stiilis olla, blokkide jaotuse kohta ei oska öelda, sest ma lõpuni ei viitsinud teha (pole soovitavas vanusegrupis).

Tänan tagasiside eest!

Märkused on head ja võtame infot arvesse, viies sisse mõningad parandused.
Uurimistöö on tõesti sissejuhatuseks ja seda on koostamas 15-aastane, kellele ma veidi toeks olen. Minule on eesmärk arusaadav ja teada, milliste küsimuste ja aspektide omavahelisi seoseid uurima hakatakse.

Kuna tegemist ei ole kõrgkooli lõputööga, on sooritus ju täiesti arvestatav. :) Eeldasin ise, et tegemist on lastefoorumiga ja et siin võiks jõuda õige sihtgrupini, aga tuleb välja, et eksisin.

boyjoy kirjutas:
05 Dets 2018, 10:51
Õiges kohas oled (koolijutsid veel koolis though), lihtsalt aktiivsete kasutajate hulk on väike, kuna foorumit pikalt ei uuendatud, modereerimine oli kehv ja normaalne chat kaotati. Lisaks ka muidugi üldine foorumite väljasuremine, sest lisandunud on palju teisi sotsiaalmeediakanaleid. :)
Pean jällegi nõustuma :( Väga kahju on näha, et foorum on aina rohkem ära vajumas, aga egas see on üleüldine trend. Üldse on foorumeid vähe alles jäänud.

Teemaalgataja, võid katsetada veel sellist foorumit nagu foorum.perekool.ee Võta sealt Koolilapse alafoorum ja postita sellise küsimusega, et kasutajad saadaksid selle lingi oma vastavas vanuses lastele edasi.
Vasta

Mine “Küsitlused/hääletused/ankeedid”