Re: Hambaarst

Eks ta ka oleneb, mis kogemused Sul varasemalt olnud on. Kas on ainult auke parandatud või on ka näiteks juurekanalite kallal surgitud.
Mida rohkem keerulisi asju tehtud, seda rohkem võib olla ka seda hirmu, et mis nüüd ees ootab.

Minul on ka näiteks see hirm alati, et kui suure arvega ma nüüd siis seekord sealt ära tulen.

Lisaks tõesti, nagu öeldud - see on lihtsalt ebameeldiv protseduur. Kunagi ei tea täpselt, kas nüüd on valus või pole.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Mulle näiteks meeldib ka väga hambaarsti juures käia - valin alati tuimestuseta protseduurid, valus kunagi pole, hambaarst on väga tore ja teeb nalja.

Eks üks põhjendus, miks kardetakse, ole ka see, et kunagi olid tõepoolest need hambaarstide töövahendid kehvemad kui praegu, puurimine võiski valusam olla jne. Teiseks põhjuseks pean ise lastele vanemate poolt ja mujalt saadud sisendit, et hambaarsti juures on midagi, mida karta. Et kui hambaid ei pese ja need katki lähevad, pead minema hambaarsti juurde ja siis ta puurib hästi valusalt. Või et ära karda, hambaarst ei tee sulle haiget, see pole valus jne - sellised märkused äratavad ka kahtlust ja hirmu.

No üldjuhtudel ei karda minagi hambaarsti, kuid meeldiva emotsiooniga ma sinna ei tõtta.
Viimase käiguga keerati mul terve hammas piixu. Puuriti närvi sisse ja nüüd ongi kaput.
Teine asi, mida kardan, on arve. Ilmselt seda kardan kõige rohkem. Rikaste inimeste värk see hambaravi :(
Vasta

Mine “Küsitlused/hääletused/ankeedid”