Arvuti sõltuvus , mida teha?

Tere , olen 11aastane tüdruk ja mul on tõsine arvuti sõltuvus , kas keegi oskaks midagi soovitada et mida ette võtta?
Ma istun päevad läbi lihtsalt arvutis , peamiselt Facebookis ja seal chatin pidevalt....pm kui kooli pole siis ma chatin terve öö .
Ma lihtsalt ei oska midagi teha...kui ma koju tulen siis kohe lähen arvutisse. Mulle ei anna rahu kui ma pole arvutis ja ma olen üritanud mitte arvutisse minna aga lõpuks ma ikkagi lähen :roll: Koolis tunni ajal istun Facebookis . Mulle on isegi varem Facebooki keeld pandud aga ma ei suutnud olla ilma selleta ja siis mu ema ikkagi lubas mind arvutisse . Mu silmad on vahest lausa alt lillad natuke sest ma ei maga korralikult välja.... Palun aidake :cry:

Re: Arvuti sõltuvus , mida teha?

Mul on peaaegu sama mure. Aga mitte nii tõsine. Ma soovitan endale mõne huviringi või trenni võtta, et sul nii kaua aega arvuti jaoks poleks. Mul on nii, et jõuan õhtul kell 6 koju ja eriti aega arvuti jaoks polegi. Pealegi on mul nii, et ma võin päevas 1 h arvutis olla, aga mul on ju nutitelefon ja sellega ma ka klõpsutan kogu aeg

Eeldan, et koolis kasutad facebookis olemiseks nutitelefoni? Jäta telefon koju, siis ei saa ka facebookis olla.
Ja mis seal facebookis ikka nii huvitavat on?
Selle asemel, et arvutis olla mine mingisse trenni või vaata kasvõi mõnda filmi, sarja jne, proovi süüa teha, korista, tee koolitöid, meisterda ise ehteid. Saa nende inimestega, kellega sa chatid, kokku.
Kui need ei aita, siis lase on facebooki konto ära kustutada.

Sa ei pea oma facebooki kontot ära kustutama ega muud radikaalset tegema, sest sa nagunii teeksid siis lihtsalt uue konto, samuti skype ja muude kohtadega. Proovi lihtsalt aega, mis sa veedad arvutis, rakendada enda kasuks tööle. Leia mõni programm, ja hakka tegema lahedaid videosi, laule vms. Ava oma blogi ja kirjuta millestki. Veeda arvutis veedetud aega võimalikult kasulikult lihtsalt chattimise asemel.

Kui see variant ei sobi, püüa lihtsalt arvuti haardest välja rebida nõnda, et leiad enda jaoks laheda huviringi, kus hakkaksid käima koos sõpradega. Püüa inimestega rohkem päriselus kokku saada. Suhtle vanematega ja vendade/õdedega enam. Tegele joonistamisega, kitarrimänguga, spordiga v muu mitte arvutiga seotuga. Edu!

Mul tuttav, kel oli samamoodi arvutiga probleeme, koostas omale päevaplaani. Et teatud kellaajast kellaajani oli arvutitaga, ülejäänud aja oli siis kas väljas sõpradega, tegeles spordiga, luges raamatut vms. Pani paika omale kindla magamamineku aja.
Tee omale kindel päevaplaan. Äkki aitab sindki. Ja kui magama lähed, siis telefon jäta kuhugi eemale, ära pane seda omale padjaalla või voodikõrvale.
Kui ei ole telefoni kõrval, ei teki kiusatust seda koguaeg näppida. Leia mingi muu alternatiivne tegevus. Mul oli ka see viga, kui puutetundlik telefon oli. Nüüd ostsin omale veidi vanema nokia, sellega on samuti võimalik kõike teha, aga veidi tüütu on. Selle asemel, et telefoni näppida kannan alati kaasas mõnd juturaamatut ja loen seda. Poole huvitavam ja kasulikum.
22 aastat elukogemust on vähe teadmaks kõike, mida teada soovin.

See on sõltuvus, mida on kerge välja ravida, olin ise ka kunagi selle all, ja siis lihtsalt aruvit oli omadega kottis ning ei saanud üle kuu olla ja peale seda vajadust pole olnud, nüüd mängin mänge vms. siis kui on tõsiselt igav ja otsin meelelahutust, facebookis ainult siis kui on vaja tõsiselt kellegagi rääkida, aga leia omale tegevust, sest siis kaob sul see "arvuti/facebook" mõte ära nt. käi väljas, tegevusrohked päevad(trennid jne)...usu mind, see tuleb kasuks! Lihtne öelda ning lihtne saavutada.
Vasta

Mine “Mängurlus (arvuti- ja hasartmängud)”