Re: AIDAKE! Kiiresti abi vaja seoses arvutikeeluga!

Kui mingit puuseina taguma hakkad, võid vaid unistada, et ema hiljem arvutisse lubab, pigem saad veel pikema keelu. Pigem mine palu kõigepealt rahulikult (!!) vabandust selle asja eest, mille eest arvutikeelu said, selgita, kuidas selle teo heastad (nt kui hinnete pärast koolis, siis mõtle välja, kuidas saad need ära parandada, kui mingi kodune asi, et hakkasid näiteks ülbitsema, siis vabandusepalumine ja luba näiteks, et koristad nädal aega ise kodu või pesed nõud vms), ja seleta rahulikult, et sinu jaoks on see tänane asi tõesti väga oluline, et sooviksid selle paar tundi arvutis olla ja tuled kohe ära, kui see läbi saab.

Kui see keeld on lihtsalt liiga palju arvutiga mängimise eest, siis pole kahjuks midagi teha.

Re: AIDAKE! Kiiresti abi vaja seoses arvutikeeluga!

Kas väidad, et kõikide koolide psühholoogid ja sotsiaalpedagoogid on mõttetud? Eks igasuguseid võib olla, aga ma ei julgeks küll nii üldistada, vaid soovitan ikka enne temaga rääkimine ära proovida ja alles siis öelda. Minu koolis oli ka pikemat aega päris kahtlane psühholoog, mingit abi poleks küll saanud, samas sotsiaalpedagoog oli väga tegija, tänu talle sai ikka väga rasketest õpilastest asja. Hiljem saime hea psühholoogi ka, aga temaga mul kokkupuuteid polnud, v.a et ta organiseeris meile töövarjupäeva asjad ja kõik said täpselt sinna, kuhu tahtsid.
Vasta

Mine “Mängurlus (arvuti- ja hasartmängud)”