Töövestlus

Paari päeva pärast ootab mind ees mu esimene töövestlus. Ma isegi ei tea, mis töökohale, täitsin lihtsalt ankeedi, et soovin osalise tööajaga (ühes kohvikus). Lugesin ka küsimusi netist, mida küsitakse, kuid kõik käivad täiskasvanute ja kõrgelt haritud inimeste kohta. Umbes et mis on teie haridustee ja kuhu tahate karjääriga jõuda. Mina aga hakkan alles põhikooli lõpetama. Et siis millised küsimused olid teil esimesel töövestlusel ja mida oodatakse minuvanuselt?

Re: Töövestlus

Mina käisin ühes vanalinna kohvikus töövestlusel, seal küsiti, kuidas ma nende ettevõttega kursis olen, mida ma neist tean, mida ma palgast ootan, milline ma olen jne. Pidin endast rääkima ja muud. Teisel korral, kui käisin, siis vaadata lihtsalt graafik üle ja küsiti, millal proovipäevale saaksin tulla. Pole midagi rasket.

Jah, uuri veits asutuse kohta, mõtle välja oma tugevad ja nõrgad küljed (viimaste puhul ei tasu mingeid suuri nõrkuseid siiski üleliia rõhutada), miks nad just sind peaksid valmima, teadvusta oma õppimisvõimet jm. Arvan, et õppimisvõime ongi üks olulisim asi, mida nad näha tahavad, sest on loogiline, et sa kogemusteta ja päris noorena kõike veel ei tea.

Edu!

Varasem misiganes kogemus, mis Sul on, on hea mainida. Kui malevas oled käinud vms. Igasugune aktiivne tegevus hea.

Veidi huumorirubriiki- minu kõige esimesel töövestlusel kõige esimene küsimus oli, et kas ma õunu oskan pesta. Töö kusjuures ei olnud üldse toiduga seotud.

Ma arvan ka, et eks peamise küsimusena nad küsivad Sult, et miks tahad kandideerida tööle. Ning siis vastusena ehk hea rõhuda pigem muule kui et rahale. Või siis et miks Sul raha vaja on.
“It's what you've done with your time, how you've chosen to spend your days, and whom you've touched this year. That, to me, is the greatest measure of success.”
― R.J. Palacio, Wonder

Minult pole nt kordagi küsitud, miks just mina peaksin sellele kohale sobima või miks ma sinna kandideerin. Aga kui sulle peaks selline küsimus tulema, siis soovitan rõhuda uute kogemuste saamisele ja enda arenemisele. Minu esimene töökoht oli ka pärast põhikooli lõpetamist ja ma küll enam väga täpselt ei mäleta, aga küsimused olid tookord sellised lihtsad, rääkisin oma hobidest, keeleoskusest (töötasin koos paljude erinevatest kohtadest pärit inimestega), natuke iseloomust. Soovitan sul läbi mõelda ka oma palgasoov, seda võivad nad ka vabalt küsida. Samuti soovitan sul ettevõttega enne tutvuda, käisin ise ka täna ühel töövestlusel ja päris palju oli selliseid küsimusi, mis eeldasid mingeid teadmisi ettevõtte tegevusest.

Aa, mingitele aktiivsetele tegevustele võiksid rõhutada kindlasti, kuigi nt kui ma ise oma esimesele tööandjale mainisin, et olen olnud vabatahtlik, siis sain natuke loengut kuidas palgatöö ja vabatahtlik on kaks erinevat asja jms. Üldiselt ma aga eeldan, et selline suhtumine on pigem erand kui reegel.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”