Praktika

Tere

Kuna mul kevadel tuleb minna praktikale ja ma sellest mitte midagi ei tea, siis küsin, ehk siin oskab keegi midagi täpsemalt öelda. Nimelt kuidas see koha otsimine käib?.. kas ongi nii,et hakkan lihtsalt erinevatele ettevõtetele kirju saatma,et "kas teil oleks võimalik mind praktikale võtta ?" ja siis kui õnnestub, siis saan kuskile ja kui ei õnnestu jään ripakile. Koolis ei ole sellest keegi midagi rääkinud, uuel aastal lähen kohe uurin, mis nad räägivad.

Tegelikult väga kardan seda kõike..
Tänud,kes vastavad :)

Re: Praktika

Tavaline kutsekool, siin küll sellist võimalust ei ole,et koht kätte näidatakse. Usun ka,et räägivad üksaeg, aga samas ei ole mul eriti aega oodata, kuna neid inimesi on igast koolist ja kõigil vaja ju omale koht leida, kui kaua ootan, siis juhtubki nii,et enam kuskile ei pääse.. oleks hea kohe varakult otsima hakata. :)

Mul õde läks seoses kunstikooliga praktikale. Saatis firmadele emailiga enda cv ja küsis sealjuures, et kas oleks võimalik jne. Läks ühikasse elama paariks kuuks, inimesed tööl võtsid ta soojalt vastu. Kohapeal anti (tema jaoks) kerged ülesanded, sai kenasti hakkama nendega jne. Ühesõnaga pead suutma uute inimestega kohe samal vaibil olema. Tee alati usinalt kaasa, ära ole abitu, ja püüa oma valdkonnas palju tutvusi saada. Kui on mõni küsimus mida tahad et oma õelt küsin siis palun :D

Tänaseks on siis kuskil kuu aega praktikal oldud.. natuke üle kuu on veel käia.. ja kuidas siis on.. on nii,et ma ei saa peaaegu mitte millegagi hakkama.. antakse mulle lihtsamaid ülesandeid jne.. isegi nendega on nii,et kas jääb üldse minupoolt tegemata või siis tuleb üle teha või üldse uuesti.. kuna ma olen suutnud mingi jama juba korraldada.. vms täiesti kohutav..
Otan, kuna ometi läbi saab.. loen nädalaid.

Kutsekoolidel on inimesed ju, kelle juurest saab ettevõtete kohta infot ja kellega lepingud ära tehakse.....??

Ja praktikal polegi point selles et lähed sinna lihtsalt tööd tegema nagu sul oleks eelnev kogemus, sul peab olema määratud juhendaja, kes annab sulle ülesandeid ja kui sa hakkama ei saa siis ta seletab. Väga kahtlane olukord lol

Eks praktika ongi õppimiseks. Mul on mõnel praktikal, eriti praktika esimesel poolel, samasugune tunne olnud, et millegagi ei saa hakkama, aga aja jooksul olen ikka arenenud ja praktika lõpuks on päris hea tunne olnud, et paljude asjadega ikka saan hakkama. Kuigi tuleb tunnistada, et päris viimane praktika oli mu enda poolt kehvasti valitud ja mul oli seal vähe võimalust toimetamiseks ja just see passimine ja niisama olemine oligi tüütu, lugesin ka minuteid kogu aeg, millal läbi saab.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”