Suveks tööle

Tere, olen tavaline noor, kes sooviks suveks tööle saada. Olen uurinud töömesse, lehekülgi jne, aga ei leia midagi, mis mulle sobiks. Nimelt sooviksin suvel töötada kultuuri või kirjanduse vallas. Siiski, tekivad mõned küsimused. Esiteks, kuhu minna ja mida teha. Olen mõelnud, et võiks saata oma CV mingisugusesse kirjastusse või kunstikohvikusse. Sellest tekib teine küsimus/probleem, nimelt olen alaealine, viimast aastat küll, ehk 17. Oman eelnevaid kogemusi teenindamise ja müümise vallas.
Ehk oskavad inimesed siin foorumis soovitada mingisuguseid kohtasid, kuhu tasuks proovida ning mis oleksid omapärased, loomingulised.
Päikest ning edu saabuvatel eksamitel :)
Aga mis siis, kui sa ühel heal päeval ärkad üles ning avastad, et terve viimane aasta on olnud uni?

Re: Suveks tööle

Mina olen aeg-ajalt ikka kohanud alaealisi kohvikutes töötamas, küll aga olen üpris kindel, et sinna saadakse tööle eelkõige tuttavate kaudu, mitte CV-ga kandideerides. Mulle on mulje jäänud, et kohvikutesse, arvestades nende arvu ja töötajate liikuvust, ei otsitagi eriti mingite tööportaalide kaudu töötajaid, pigem ongi kas siis ukse peal silt, levitatakse kuulutust Facebookis või liigub info omaniku ja töötajate tutvusringkonna kaudu.

Nii et jah, kokkuvõte - uuri esmalt läbi kogu oma täiskasvanud tutvusringkond, st vanemad, sugulased, vanemate sõbrad. Ehk töötab keegi mõnes valdkonnas, kuhu suviseks abiliseks oleks võimalik saada? See on küll kirjandusega veidi kaugemalt seotud, aga trükikotta võib ka suviseks töötajaks saada. Mu ema kunagi kutsus mind, ja seal töötasid pidevalt (eriti suvel) ka teisedki noored, kelle vanuseid ma küll täpselt ei tea, sest ise keeldusin pakkumisest.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”