Malevad

Olen 16a kesk-eestist pärit tüdruk. Mõtlesin, et võiks sel aastal võtta suvel osa mingist malevast, oleks tore teha midagi teistsugust ja samas ka taskuraha teenida.
Küsiksingi, et kust ma peaksin selle kohta uurima? Kas ja kuhu mul oleks võimalik minna? Või peangi ma näiteks Tallinnas elama, et kuskile saada?

Re: Malevad

Pead uurima oma linna/valla kodulehelt, seal peaks info kirjas olema, kui midagi toimub. Üldiselt on malevatesse vastu võtmisel tõepoolest see nõue, et rahvastikuregistri järgne elukoht peab vastama maleva korraldanud kohalikule omavalitsusele. Eks see ole loogiline, sest iga omavalitsus tegeleb ikka oma noorte vaba aja sisustamisega (sest just nende pealt saab KOV ka pearaha), seda enam, et maleva korraldamine nõuab ka kulutusi.

Kui sa malevasse ei saa, näiteks sinu piirkonnas üldse ei toimu või ei võeta, on sul siiski võimalus üritada ka mõnda muud tööd otsida (nt marjakorjamine) või siis vabatahtlikku tööd teha, mis võib samuti põnev olla edaspidiseks häid kogemusi anda.

Edu otsingutel!

termomeeter kirjutas:Pead uurima oma linna/valla kodulehelt, seal peaks info kirjas olema, kui midagi toimub. Üldiselt on malevatesse vastu võtmisel tõepoolest see nõue, et rahvastikuregistri järgne elukoht peab vastama maleva korraldanud kohalikule omavalitsusele. Eks see ole loogiline, sest iga omavalitsus tegeleb ikka oma noorte vaba aja sisustamisega (sest just nende pealt saab KOV ka pearaha), seda enam, et maleva korraldamine nõuab ka kulutusi.

Kui sa malevasse ei saa, näiteks sinu piirkonnas üldse ei toimu või ei võeta, on sul siiski võimalus üritada ka mõnda muud tööd otsida (nt marjakorjamine) või siis vabatahtlikku tööd teha, mis võib samuti põnev olla edaspidiseks häid kogemusi anda.

Edu otsingutel!
Marjade korjamise ja ka muude erinevate töödega mul on kogemusi ja kavatsen kindlasti ka sel suvel midagi teha. Aga malevasse sooviksin minna just seetõttu, et teha midagi vaheldusrikast (seal ju erinevad tööd igapäev jne) ja samuti saaks omavanuselistega koos olla ja lõbusalt aega veeta, see poleks nagu otseselt tööl käimine nii et lähed kell 8 ja tuled kell 5 ja kõik - palju rohkem elamusi :)

Eks see olene ka malevast, et kas on iga päev erinevad tööd. Täiesti vabalt võib olla samasugune marjakorjamine või siis sama aia värvimine terve selle malevaperioodi jooksul. Aga sul on õigus - maleval on eeliseid küllaga :). Seetõttu pakkusin ka variante, et kui malevasse ei saa, ehk leiad mingi toreda vabatahtliku töö võimaluse, kus võib samamoodi uusi tutvuseid saada jne.

minu meelest sellest päris õigest õpilasmalevast osa võtmiseks peab olema pealinna elanik vaid juhul, kui on soov saada linnasisestesse gruppidesse. 16-aastaseid võetakse ka juba rantšodesse ja maasikaid korjama ja mis neil veel kõik seal on, ja neisse minemisel pole vahet, mis su elukoht rahvastikuregistri alusel on.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”