Maasikate korjamine

Tere!

Olen 16 aastane põhikoolilõpetaja, kellel on plaanis minna suvel maasikaid korjama. Olen internetist uurinud artikleid ja lugenud foorumitest, kuid kes viitsib, võiks siia kirjutada enda kogemustest, (mis meeldis, mis ei meeldinud, palk, kui pikalt korjasite, mitu kg päeva jooksul) jne. :)

Küsiks ka teie isiklikku arvamust selle kohta, kui suur võimalus on üldse töökohta saada, kui pole vastavaid tutvusi.
Kas keegi teab, kus on võimalik maasikaid korjata. (eelkõige Harju-, Tartu-, ja Ida-Virumaal). Ise elan Tallinnas.

Suur aitäh neile, kes võtab vaevaks vastata! :)

Re: Maasikate korjamine

Olen käinud nii Soomes kui ka Eestis maasikaid korjamas. Eestis küll enda pere põllul, aga palka sain ikka. See oli muidugi nii ammu, et rahast pole mõtet rääkida, summad on ammu teistsugused.

Oleneb siiski konkeetsest kohast, et kui suures mahus nad kasvatavad, et kui palju kg-e korjata saab. Kui on väiksem talu, siis kahtlen, et päev otsa korjata saab, ikka ilmselt vaid hommikupoolsed tunnid. Muidu üleüldiselt võimalikku korjamise mahtu arvestades, siis praegu kuupalka maasikakilodesse arvutades korjasin (Soomes) kuu jooksul ikka 1000+ kg, samas oli ikka ka vabu päevi lõpupoole. Seal oli muidugi maasikahooaeg pikem, kuna olid erinevad põllud, st varasemad ja hilisemad sordid. Nii et jah, Eesti kontekstis on minu infost vähe kasu.

Maasikakorjamise kuulutusi hakka uurima maikuus - võib juba midagi üleval olla nt soov.ee-s jms lehtedel, ka ajalehtedes on kuulutusi. Olen üsna kindel, et kui tahad kindlalt just marjakorjajana tööd leida, siis küll ka leiad.

Re: Maasikate korjamine

Ja miks sa tundsid end puudutatuna? Ma lihtsalt tõin välja fakti, et marjakorjajaks on lihtsam saada, kui mujale ja et Tallinnas ongi konkurents suurem. Kui inimene ise vaeva näeb, siis töö ka leiab. Mina sain noorelt tööle tänu sellele, et ise kirjutasin kirju erinevatele firmadele ja seda soovitaksin ka teema autorile.
She saved everyone but couldn't save herself.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”