Gümnaasiumi kõrvalt töö - kas saaksin hakkama?

Hei
Olen 16-aastane tütarlaps, kes elab sugulaste juures ja käib rõõmsalt uues koolis, aga.. rahast jääb väheks.
Ma küll käin puhaste riietega koolis, olen söödetud ja nii edasi, kuid mitte kusagilt ei leiaks ma raha muudeks asjadeks.
Lihtsalt hakkab kurb, et nüüd kui ma olen lõpuks pääsenud kohast, kus ei ole trennivõimalusi, ma ei saavuta ikkagi midagi.
Kõik on käeulatuses, aga katsuda ei saa :(
Tulen koolist, õpin ja veedan ülejäänud aja arvutis.. ei ole just eriline viis oma hiilgeaastaid maha matta.
Mõtlesin, et kui ma töötaks isegi paar kuud, oleks mul natukenegi kergem see järelejääv aasta.

Leidsin paar töökuulutust, mis pooldaksid ka kooli kõrvalt tööl käivat alaealist:
Telefonimüügi konsultant - see on vist päris tüütu töö, kuid tööaeg oleks ideaalne.
Mcdonaldsisse - päris vaheldusrikas oleks isegi?
Selverisse alaealisi vist ei võeta, kuid ka neid teenindajaid otsitakse.
Välimuse poolest pääseksin läbi ka 18-aastasena, kuid niimoodi mustalt ei tehta Selveris? D:

On kellegil kogemusi õppimise kõrvalt tööl käies? Ja kas mind, väikest ja sinisilmset alaealist üldse võetaks tööle?

Re: Gümnaasiumi kõrvalt töö - kas saaksin hakkama?

Selverisse võib alaealisena saada küll, teed selliseid kõige kergemaid asju. Paned riiulile vms. Võid proovida ka kohvikutesse jms. Nüüd aga küsimus kas sa oled valmis. Isegi väikese koormusega töö võib osutuda raskeks. Kuidas sul koolis hinded on? Kuidas suhtuvad ideesse su vanemad?

Võiksid veel mõelda sellele, mis on su head ja tugevad küljed. Oskad kirjutada? Meeldib lapsi hoida? Koertega jalutada? Talve tulekul saad ehk naabritel lund lükata?

Ise tegin põhikooli ja gümnaasiumi ajal kaastööd ajalehele, mis polnud absoluutselt kontimurdev.

See telefonimüük on küll üldiselt selline, et ega seal ikka ei teeni küll, kuigi alguses lubatakse justkui rohkem. Samas mõnel läheb hästi ja ta teenib. Kui sõimamisele vastu peaksid ja üldse suudad end inimestele peale suruda, siis proovi aga ära see töö! Ja Selveris paku ka end muidugi, kuigi on võimalik, et nad sellist poole kohaga inimest ei taha. Nii et jah, hetkel on parim variant see telefonimüük. Ehk saad mingigi sissetuleku.

Toidupoed ei võta alaealisi tööle, sest on kokkupuude alkoholi ja tubakaga, vähemalt mingi uue aja värk on see. Ka laotöötaja või riiulimees peab olema täisealine. Vanasti vist olid isegi kassades 16-aastased, aga enam mitte.
Üleüldse on väga raske tööd leida, eriti alaealisena. CV-d võid ju saata nendele töökuulutustele, aga tavaliselt nad ei vaevu isegi seda vastama, et "vabandage, aga valituks osutus teine kandidaat" - ei saa mingit vastust, mitte kunagi. Väga ebaviisakas.
muru

Have you ever walked into what seemed
to be somebody else's dream?

http://reaalnehipiman.blogspot.com

Jänes kirjutas:Toidupoed ei võta alaealisi tööle, sest on kokkupuude alkoholi ja tubakaga, vähemalt mingi uue aja värk on see. Ka laotöötaja või riiulimees peab olema täisealine. Vanasti vist olid isegi kassades 16-aastased, aga enam mitte.
Üleüldse on väga raske tööd leida, eriti alaealisena. CV-d võid ju saata nendele töökuulutustele, aga tavaliselt nad ei vaevu isegi seda vastama, et "vabandage, aga valituks osutus teine kandidaat" - ei saa mingit vastust, mitte kunagi. Väga ebaviisakas.
Minu meelest on see seadus ikka selline, et kinnise pakendiga alkoholiga võib kokku puutuda. Alles hiljuti ju mingi poekett reklaamis, et suveks saavad koolilapsed neile tööle tulla.

Reedetu kirjutas:Selverisse võib alaealisena saada küll, teed selliseid kõige kergemaid asju. Paned riiulile vms. Võid proovida ka kohvikutesse jms. Nüüd aga küsimus kas sa oled valmis. Isegi väikese koormusega töö võib osutuda raskeks. Kuidas sul koolis hinded on? Kuidas suhtuvad ideesse su vanemad?

Võiksid veel mõelda sellele, mis on su head ja tugevad küljed. Oskad kirjutada? Meeldib lapsi hoida? Koertega jalutada? Talve tulekul saad ehk naabritel lund lükata?

Ise tegin põhikooli ja gümnaasiumi ajal kaastööd ajalehele, mis polnud absoluutselt kontimurdev.
Vanematel ei oleks selle vastu midagi. Hinded on neljad-viied, mõne ainega natuke jamamist, aga ei midagi hullu.
Selverisse ja kohvikutesse ma ei julge kandideerida selle alkoholi pärast. Kui peaksin näiteks alkoholipudeleid käes hoidma, kas see pole mitte ebaseaduslik?
Ja veel, kas ma pean tingimata oma CV igasse kohta saatma..? Töökogemus ja see põhiharidus on mul ju naeruväärsed..

termomeeter kirjutas:See telefonimüük on küll üldiselt selline, et ega seal ikka ei teeni küll, kuigi alguses lubatakse justkui rohkem. Samas mõnel läheb hästi ja ta teenib. Kui sõimamisele vastu peaksid ja üldse suudad end inimestele peale suruda, siis proovi aga ära see töö! Ja Selveris paku ka end muidugi, kuigi on võimalik, et nad sellist poole kohaga inimest ei taha. Nii et jah, hetkel on parim variant see telefonimüük. Ehk saad mingigi sissetuleku.
Ma ei saa aru, kuidas üldse keegi saab sellest mingit kasu? Keegi ei osta ju telefoni teel niimoodi tänapäeval, pigem käivad need kõned närvidele kõigile..

Ostetakse ja kuidas veel ostetakse, kuid väga nüri töö on igaljuhul.
Ise tavaliselt üritan suht viisakaks jääda telomüüjatele, kuid vahest viskavad küll kopsiku täiega ette.

Kui on aega ja tahtmist, siis olen ka ulmeliselt neid trollinud ja neid "kinni hoidnud", lootuses, et ma olen potensiaalne klient. Viimati oli taoline seik Äripäeva ajalehega, kus telomüüja arvas tõsimeeli, et olen ühe suurfirma logistikajuht. Kõne kestis umbes tund aega ja ta oli küll lõpuks suht veendunud, et ma võtan nii endale kui ka firmale Äripäeva aastatellimuse, mis maksis ikka suht ulme hinda. Kui ma õigesti mäletan, siis aasta oli juba 400-500€?
Vahest kui on igav ja müüja lihtsalt käib peale, et kuula vähemalt mind ära, siis viskan telo mingiks ajahetkeks kõrvale ja las ta muliseb enda ette.
Kui on konkreetne müüja, kes küsib kas on soovi või ei ole, siis vastan kenasti ära ja kõne on lõppenud.

Kohvisõltlane kirjutas: Vanematel ei oleks selle vastu midagi. Hinded on neljad-viied, mõne ainega natuke jamamist, aga ei midagi hullu.
Selverisse ja kohvikutesse ma ei julge kandideerida selle alkoholi pärast. Kui peaksin näiteks alkoholipudeleid käes hoidma, kas see pole mitte ebaseaduslik?
Ja veel, kas ma pean tingimata oma CV igasse kohta saatma..? Töökogemus ja see põhiharidus on mul ju naeruväärsed..
Mis tähendab ei julge? Kandideerida tasub alati, kui sa neile ei sobi, siis nad lihtsalt ei võta sind. CV saada ikka, seal on juba sinu kontaktandmed, sünniaasta jms oluline, mida teada vaja. Kui saata ei taha, siis Selveris saab väidetavalt ka kohapeal töölesoovija ankeedi ära täita. Ja nagu eespool ütlesin - kinnise alkoholiga võid kokku puutuda, lahtisega mitte. Ehk siis kohvikus sa ettekandja nii lihtsalt olla ei saaks, kuna üldjuhul pakutakse kohvikus ka alkoholi.

Kaubandusvaldkond eeldab pigem seda, et sa oled teenindaja rollis. Saalitöötajana sa ei müü ju kolmandale isikule alkoholi ega tubakat, sa lihtsalt paned seda välja. Kinnist alkoholi võib käes hoida alates 16-aastaselt, vähemalt minu kuulduste järgi. Müüjana ei tohi sa kohe kindlasti alaealine olla, aga saali peal võid sa kaupa välja panna küll.

Mainin veel seda, et alkoholi paneb üldjuhul välja transporttööline, harvadel juhtudel tavalised klienditeenindajad. Olen ise suures ketis kunagi töötanud ja tean, mis ja mida seal tehakse. Suviti käisid seal ka üksikud malevanoored abis kauba välja panekul, kes olid minu teada alaealised. Ma usun, et kui sa Selverisse kandideeriksid või kasvõi meili neile saadaks enda küsimusega, siis sinna tööle saada ei tohiks olla mingi probleem.
Jah, avataril olen mina, et keegi enam seda ei küsiks. :D
Enam väga siin ei käi, aga vahest eksin ära.
Uued tutvused oodatud, võid julgelt kirjutada.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”