Re: Müün iBookG4

#2
See pole siin tegelikult ärifoorum, nagu näha, pole ühtegi eraldi rubriiki asjade müümiseks/ostmiseks loodud. Aga noh, las praegu jääda siis.

Üht-teist pead sa aga kuulutuste vormistamisel silmas pidama, sinu praegune käkerdis ei kutsu mind üldse huvi tundmagi selle julla vastu. Esiteks on hea tava, eriti kallimate asjade puhul, teha asjast pilti koos kogu komplektiga, mis kaasa tuleb. Pilt võiks muidugi olla selge ja võimalikult detailne, et oleks võimalik hinnata eseme seisukorda. Lisaks on soovitatav jäädvustada pildile ka mingisugune tõestus, et antud toode on tõesti sinu käes (paberile kirjutatud kasutajanimi nt). See kõik on mõeldud ostja kaitseks pettuse eest. Mina näiteks ei ostaks kunagi kelleltki midagi, kui ta pole nõus tõendama eseme seisukorda.

Teiseks lause "Hind on sellepärast nii kallis,et see Apple."... tõsiselt? Kas sa tahad oma asja maha müüa või olla potentsiaalsete ostjate silmis leebelt öeldes naerualune? Sa võid brändi rõhutada toote nimes, aga mitte eraldi kõrge hinna põhjendamisel. Siis "Palun ostke ära!"... ei, kedagi ei huvita sinu palumine, tuleb jääda objektiivseks ja faktiliseks ning rõhutada neid omadusi mis paneks inimesi selle vastu huvi tundma. See, et sa tahad osta endale suurema ja uhkema mänguasja asemele, ei huvita taas kedagi, sest ostja huvitub ainult sellest, mille ostmist ta kaalub, mitte pole ta eesmärgiks heasüdamlikult sulle raha annetada.

Kolmandaks on sul puudu palju olulist infot, selle asemel rõhutad sa mingit täiesti mõttetut asja (pikk laadija juhe). Kust on see ostetud? Millal? Kas garantii kehtib ja kui jah, siis kui kaua? Kas ostudokumendid saab kaasa? Kus on lühike tootekirjeldus või vähemalt mingi viide sellele? Kus sa asud? Kuidas oled nõus saatma (postiteenused, käest-kätte)?

Neljandaks on sul kordades suurem võimalus see maha parseldada hinnavaatluses, aga pea meeles, et kui sa vormistad oma müügikuulutuse nii, nagu siin, siis ootama võidki seal jääda.


Ja lõpetuseks, kui sa oled selle iBooki maha müünud, anna sellest kindlasti teada.

Re: Müün iBookG4

#3
Tekkis ka küsimus mida tähendab "originaal maksab 300 eurot"? Kas sul polegi siis originaal? Või mõtled originaali all uut? iBooke ei toodeta enam aastast 2006, seega kust sa võtsid uue hinna? Amazonis leidsin ka ainult kasutatud, kus need jäävad pigem 100 dollari ringi. eBays on kõige kallim kasutatud 150 naela, ülejäänud jäävad enamasti alla 100 naela.
Vasta

Mine “Töö otsingud ...”