Mida tähendab eksam sinu jaoks?

Noore jaoks seostub eksamiteks valmistumine sageli ajaga, sest viimast kipub alati väheks jääma. Kuidas eksamit sooritada, kui sa ei ole jõudnud selleks piisavalt ette valmistuda?

Kõigepealt mõtle, mis sinuga ikkagi juhtub, kui eksamil läbi kukud.

Kui lähed eksamile tundega, et kukud läbi ja see on katastroof, siis ongi palju suurem tõenäosus eksamil põruda. Kui sa aga lähed teadmisega, et varuvariandina võid selle eksami uuesti teha ka järgmisel aastal ning vahepeal saad tegelda muude asjadega, siis on kõik kenasti. Sa tead, et elu ei ole sellega läbi, kui juhtunud põruma. Teine võimalus teeb mõtte vabaks, paanika kaob ja õnnestumise tõenäosus suureneb.

Meie ühiskonna suur viga on see, et peame liiga paljusid tegemisi läbikukkumiseks, mis päriselt läbikukkumised ei ole. Eksam ei ole hinnang su isiksusele, vaid ta on hetkehinne sellele, kuidas sa ennast väljendasid ja kuidas su mälu parajasti töötas. Eksam ei ole eesmärk, vaid tegemist on kõigest vaheetapiga.

Tuleb läbi mõelda, mis siis saab, kui esialgne plaan ei õnnestu. See on nagu äriplaanis, kus samuti on vajalik välja mõelda must stsenaarium. Seda peaks tegema kõigi elu tähtsate otsuste juures.

(Noore heade mõtete raamat)
Ei konsulteeri enam.

1. Kooli lõpueksamiteks valmistutakse põhimõtteliselt terve kooliaeg, põhikool ja gümnaasium, nii et kindlasti annab eneseusku, kui asjale nii läheneda - peaaegu kaksteist aastat olen koolis käinud, midagi peab ju olema külge jäänud. Eksamiks õppimist ei saa seega nullist alustada, materjalid võivad küll pärineda mitu aastat tagasi õpitust, aga ikkagi, seal on palju tuttavat.

Minu meelest on õppimise puhul on häälestus väga oluline, selle eesmärk on panna inimest õppida tahtma, et see poleks vaid tuupimine 'läbikukkumise' hirmus.

2. Uurige palju statistilisi andmeid vastavate eksamite kohta, tehke harjutusena eelmiste aastate eksameid, see juhatab tee tasemeni, et kui te lõpuks pingil maandute ning eksamit lehitsete, siis leiate selle väga tuttava olevat. Mitte mingil juhul ei tohi olla teadmatust.

Minu jaoks on ka igasugused eksamid väljakutsed.
Huvitav teada, et kui palju Sa siis tegelikult tead.
Ükskõik, mis teil ka südamel ei oleks.
Ärge pidage seda liiga tähtsaks.
Vähe on asju, mis kauaks tähtsaks jäävad.
Kõik möödub.
Kõik asendub millegi uuega!

Re: Mida tähendab eksam sinu jaoks?

Külaline kirjutas:Aga mis siis juhtub kui põhikooli ühel eksamil läbi kukkuda ja ka järeleksamil?
Siis on sul kaks võimalust:
1.Võtad põhikooli lõputunnistuse kahega välja ja edasi vaatad ise kuhu sisse selle kahega saad..Kõik kutsekad ei võta ka vist..Et kahega tunnistust saada, peab hooldaja/lapsevanem ka avalduse kirjutama
2.Jääd klassi kordama.

Need mis ei ole lõpueksamid ega tasemetööd, vaid lihtsalt üleminekueksamid, on ju koolisisesed? Nendega on nii, et teed jah senikaua järgi, kuni vähemalt 3 saad või kuni on aega teha. Üldjuhul pigistatakse juba mitmendal järeltööl silm kinni ja lastakse kolmega edasi, aga no see pole kõikide õpetajate puhul nii.

Pealkirjale vastates: Oleneb eksamist. Ma ei viitsinud põhikoolis mitte kui midagi üle vaadata eesti keele eksamiks ning sain 3-e, kuna arvatavasti kirjandiga põrusin. Matemaatikas õppisin valemeid pähe, tegin ülesanded läbi ja sain suhteliselt tugeva nelja. Inglise keeles sain kah nelja, jällegi laisklesin ega viitsinud nendesse konsultatsioonidesse jutustama minna, mida me aasta jooksul olime max. 2 korda teinud.
10-das tegin geo eksami, samuti ei käinud kuskil konsultatsioonis, tulemusega sain küll läbi, aga enesele ei meeldi ja teen järgmine aasta uuesti.
Life is either a daring adventure or nothing at all.

oi nii huvitav teema
ise pole vist kunagi end eksamite pärast surnuks õppinud.. aasta jooksul olen korralikult tähele pannud ja enne eksameid korranud, aga kunagi pole tundnud, et jõhkralt tuubiksin
põhikoolis sain kõik eksamid viied ja täna tuli just viimane riigieksami tulemus, olen nende kõigiga väga rahul
nobody raise your voices, just another night in nantes
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”