Tulemas on matemaatika eksam

Tere!

Minul on üks väike mure, et kui ma matemaatika eksamis ei saa hinneks 3 siis mulle tehakse järeleeksam. Aga selline küsimus et minu koolis öeldi nii, kes on sooritanud ühe korra matemaatika eksami ja on saavutanud hea tulemuse, saavad minna gümnaasiumi. Kes teevad järeleeksami ja järeleeksami sooritanud õpilased ei võeta gümnaasiumi. Kas see on tõesti nii? Või on teisi variante kus saaks pääseda gümnaasiumi? Hetkel on mul Viljandi Gümnaasiumi sisseastumiseks broneeritud. Matemaatikas ma küll nii hea pole aga pingutan selle nimel et kolme saada.

Teise probleemiks on see et matemaatika eksami ajal ma närvineerin ja sama ajal läheb minu õpitu valemid täiesti meelest ära. Kuidas ma saaksin vältida seda närvineerimist? Ma olen teinud matemaatika proovieksami, mis läks kahjuks halvasti sain vähem punkte kui teised. Närvineerimine tekib mul siis kui ma kuulen kella tiksumist, mille peale ma mõtlen et aeg saab otsa ja ma ei jõuagi matemaatika eksami ära teha ja teised õpilased teevad pastakaga häält, teeb mind ka hulluks. Ma olen teiste õpilastele öelnud ka et palun ärge tehke sellist pastakaga häält, aga nad ei kuule seetõttu nad ei saanud minust jutust aru, et nende pastakas teeb häält kus nad vajutavad pastakat edasi ja tagasi.

Ettetänades!
Narai

Re: Tulemas on matemaatika eksam

oleneb, kes ütles, et matemaatika järeleksamiga gümnaasiumisse ei pääse. kõlab pigem nagu mataõpetaja jutt, et hirmutada pisut ja sundida õpilasi rohkem õppima. viljandi gümnaasium on riigigümnaasium, et võib-olla sinna on tõesti kõvem konkurents ja kõik ei pääse. üldiselt tahavad haridusasutused eestis pearaha saada võimalikult palju ja siis võetakse väga palju rahvast vastu igale poole. vaatasin, et viljandimaal veel abja gümnaasium, karksi-nuias ja suure-jaanis ka gümnaasium. abja gümnil õpilaskodu isegi. oleneb vanemate rahalisest võimekusest, võimalik ka ju tartu või tallinnasse gümnaasiumisse minna. aga põhikooli mataeksam tehakse nii, et kõik kolme ära saaksid, kes vähegi pingutavad, nii et ma ei usu, et sa läbi kukud.

kui on raske keskenduda eksamile ja kella tiksumine ja pastakaga klõksutamine häirib, siis ma ei tea, püüa ikka rahuneda. palderjani võid osta, võib-olla aitab rahuneda. mis imelike kool see on, kus töö ajal pastakatega klõpsustatakse? peaks ikka järjepidevalt kirjutama, mitte pastakaga mängima. ega jah, kuskilt abikoolist ei saa viljandi gümnaasiumisse edasi. :D
eraldatus

Re: Tulemas on matemaatika eksam

Pead mõtlema, et mis tase sul on ja kui palju sa selleks vaeva oled näinud. Võibolla ei olegi sinu tegelik soov üldse gümnaasiumisse minna, mida sa edasi tahad teha tulevikus?

Mina elan nt päev korraga, nii hoiab närvid korras ja üldse on kogu aeg hea olla, pole vaja kõige osas muretseda. See on ainult elu, u either have luck or you dont. :)
Where have all the flowers gone, long time passing?
/.../
Oh, when will they ever learn?
Vasta

Mine “Muud kooli- ja õppimisprobleemid”